[MP] EU4 - Multiplayer: Şubat 2018
nOyXQB.png
RUSYA İMPARATORLUĞU

İmparatorluğumuz her geçen gün dahada güçleniyordu dostumuz osmanlı ile yaptığımız anlaşmalar sonucu birlikte polonyaya girmeye karar verdik ve ikimizde ayrı savaşlarla polonyayı işgal etmeye başladık kısa bir sürenin ardından osmanlı, polonya ile barış yapıp savaştan ayrıldı kırım ticaret bölgesindeki tüm toprakları ele geçirdi. imparatorluğumuz polonya ve isveçe karşı savaşa devam ediyordu.
iki orduda PODOLE şehrinde karşılaştı ve ilk muharebe başladı.

A1G98r.png

5DqZEl.png

iki tarafında asker sayıları eşit olmasına rağmen bizim askerlerimizin morali ve savaşma isteği yüksek olduğu için savaştan gelip geldik.

Polonya savaşın gidişatı iyi olmadığını düşünüp yolladığımız barış anlaşmasını kabul etti.

p62dDN.png

İmparatorluğumuz doğuda yaşıyan kabileleri kendi topraklarımıza katıp ilerlemeye devam ediyordu.
müslüman topraklarla çok fazla uğraşmak istemeyen imparatorluğumuz 2 tane müslüman vassal ülke oluşturup müslüman toprakları bu vassal ülkelerin kontrolüne vermiştir.

Batıda ilerleyişine ara veren imparatorluğumuz Polonya'nın königsberg i işgal etmesiyle son buluyor. Brandenburgun yardım çağrısına kayıtsız kalmıyor ve brandenburgun yanında savaşa katılıyoruz osmanlının uyarılarına aldırış etmeden savaşa devam etmemize rağmen königsberg şehirini polonya alıyor. Bu savaş Osmanlı ile Rusya imparatorluğunu karşı karşıya getirmiştir. Osmanlı ve Rusya ilişkileri bozulmuştur.

ilerleyen zamanlarda İmparatorluğumuz tekrar polonyayı işgale girişmiştir.

bB9n7V.png
Mozyrz şehrinde büyük bir muharabe patlak vermiştir ve ordumuz çok fazla kayıp vermiştir bu muharebeyi polonyalılar kazanmıştır.
Bununla beraber aynı büyüklükte 3 muharebe daha kayıp edilmiştir. (2 sinin fotosunu çekemedim.)

Ordularımızı isveçe yöneltirken isveç ordularının polonyadan geldiğini gördük ve isveçteki viborg kalesini alıp ordularımız tekrar polonyaya ilerletip bizim kalemizde isveç ve polonya ordularını yakaladık. Savaşın kaderini belirleyen muharebe başlamıştı. 

MdROAa.png

Uzun süren muharebe sonucunda ordumuz ilk zaferini aldı ve ilerlemeye devam etti.

kısa bir süre sonra ordular tekrar karşılaştı.
dOM1gL.png

Savaşın polonya için bittiği muharebe bu oldu ordumuz bu muharebeyide kazandıktan sonra polonya makul bir teklif ile bize döndü iki ülkede çok yorulmuştu. 

QVy6OV.png

İmparatorluğumuz bu anlaşmayı kabul etmiştir.

İmparatorluğumuzun en son ulaştığı sınırlar
qGy5OW.png
[+] 3 üye springrise nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dostlarına korku düşmanlarına güven veren brabant'tan selamlar.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4 Nisan 1560

dOMQLD.jpg

1560 Ülkelerin Development İstatistiği

1. @Heliaca Mughal -> 1280 (+377)
2. @kilical12333 - Osmanlı -> 1250 (+327)
3. @iberkay - Avusturya -> 904 (+142)
4. @springrise - Rusya -> 902 (+130)
5. @BlyatMan - Malacca -> 720 (+241)
6. @Aytaç - Commonwealth -> 701 (+335)
7. @'İlber Ortaylı' - Fransa -> 696 (+45)
8. @SharkBK - Kilwa -> 545 (+145)
9. @Kiliseninimami - Kastilya -> 532 (+224)
10. @Raijin - Büyük Britanya -> 523 (+14)
11. @Mkedi - Manchu -> 506 (+108)
12. @sisisi - Nepal -> 450 (+101)
13. @Gravıty - Papalık -> 402 (+140)
14. @Sxario - İsveç -> 375 (+18)
15. @etzel - Brandenburg -> 346 (+113)
16. @Aeschyli - Brabant -> 269 (+96)

Uesugi ülkesi alımlara açıktır.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2000px-Kingdom_of_Castile_Arms.svg.png
CASTILE KINGDOM
1530-1560

Krallığımız 30 yıllık süreçte çok büyük aşamalar kaydetti. Fatih Eagon'un fetihleri sayesinde Kastilya Krallığı,
eski ihtişamına tekrardan kavuşma fırsatı elde etti.

Fatih kralımız  ilk olarak Morocco'ya asker çıkardı..

EP27O8.png

Sonrasında önemli yerleşim yerleri topraklarımıza katıldı.

jyAEqn.png

DAHA SONRA KRALLIGIMIZ ANINDA PORTEKİZ'E GİRDİ.

BLGVOv.png

VE BEKLENEN HABER TEZ VAKİTTE TOLEDO'YA ULAŞTI

oOyLdk.png

ARDINDAN DEVLETİMİZ ORTA AFRİKA'YI FETHE GİRİŞTİ

8YXG6Q.png

AŞAMA AŞAMA...

D7GLO6.png

ÖNEMLİ MERKEZLER...

m2RVX1.png

BİR, BİR ELE GEÇİRİLDİ.

SENCE
ŞİMDİ SIRA KİMDE?

KASTILYA KRALLIGI 

Ara
@Heliaca, @kilical12333, @springrise, @BlyatMan, @Aytaç, @'İlber Ortaylı', @SharkBK, @Kiliseninimami, @Raijin, @Mkedi, @sisisi, @Gravıty, @Sxario, @etzel, @Aeschyli

Arkadaşlar oyun günlerine başka bir etkinlikle çakışan oyuncu olmadığı için Cumartesiyi de ekleyelim dedi birkaç kişi.Hepiniz kabul ederse Cumartesi günleri de devam edebiliriz.Konu altından görüş bildirmeniz rica olunur.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun gününü 3'e çıkartma taraftarıyım ancak cumartesi yerine perşembe olursa daha iyi olur benim için. Cumartesi olursa bazen katılmama durumum olabilir.
Ara
Cumartesi olursa saat sıkıntım yok, hafta içi saat problem oluyor 12 den sonrası
Ara
3 gün olması bana uyar günü farketmez.
Ara
Hiç sıkıntı yok bana uyar.
Ara
Cumartesi benim için de uygun
Eğer uygunsa bugün de bu uygulamaya dahil edilirse memnun olurum
Ara
pazar - pazartesi günleri hariç her gün uygun bana
Ara
Uygun.
Ara
Uygundur
Ara
bana uyar bugün için
Ara
Bugün oyun olmaz, konu geç gündeme geldiği ve herkes olur vermediği için.Tercihinizi söylerken önümüzdeki haftaları göz önüne alarak belirtmeniz daha iyi olacaktır
Ara
Haftasonları henüz zaman aralığı belirlenmemiş haftalık bir programım var. Hafta içi pazartesileri uygun değilim onun dışında elimden geldiğince uyum sağlamaya çalışırım
Ara
3 gün olması sıkıntı değil fark etmez bana
Ara
Bana cumartesi uymuyor perşembe denmis yukarda persembe uygundur
Ara
Uygundur.
Ara
Trier boştaysa geçebilirim, ayrıca perşembe ve cumartesi uygundur benim için.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.