[MP] EU4 - Multiplayer: Şubat 2018
(15-03-2018, 12:50)cetanu : Arkadaşlar merhaba,

Sizleri ilgi ile takip ediyorum. Bir sonraki etkinlik ne zaman başlar acaba?

Cetanu teklifimi güncelliyorum. Sadık bir kolbeyi olacağına inandırabilirsen beni japon meksikası tam bağımsız olarak seni bekliyor. Bir mesaj ötende. Amerika birleşik devletlerine kadar uzanan (formlayabilen ) bir potansiyele sahip bir devlet. 
North amerika oyunun en güçlü unite piplerine sahip. Coğrafi avantajın ise bu eşsiz durumu bir adım daha öteye götürerek yeni dünya düzenini önüne getiriyor.
Tüm oyunu domine etme şansı , damganı vurabileceksin.
[+] 1 üye Mkedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa dururken bi koloni devletine geçmek saçmalık olur.

Tüm oyunu domine etmek isterse Fransa ile daha kolay yapabilir.

Ayrıca hiçbir oyuncunun overlordu oyuncu olamaz kuralı var, ya salarsın Meksikadakini yada  gün içinde bağımsız olmak için savaşması gerekir.
Ara
Ona benzer bi Fransa devralmıştım. Ne günlerdi ama. :smile: Dlc çıkana kadar eu oynamama kararı aldım. Sorry.
Sic Parvis Magna
Ara
(15-03-2018, 17:43)Mkedi :
(15-03-2018, 12:50)cetanu : Arkadaşlar merhaba,

Sizleri ilgi ile takip ediyorum. Bir sonraki etkinlik ne zaman başlar acaba?

Cetanu teklifimi güncelliyorum. Sadık bir kolbeyi olacağına inandırabilirsen beni japon meksikası tam bağımsız olarak seni bekliyor. Bir mesaj ötende. Amerika birleşik devletlerine kadar uzanan (formlayabilen ) bir potansiyele sahip bir devlet. 
North amerika oyunun en güçlü unite piplerine sahip. Coğrafi avantajın ise bu eşsiz durumu bir adım daha öteye götürerek yeni dünya düzenini önüne getiriyor.
Tüm oyunu domine etme şansı , damganı vurabileceksin.

Dostum nazik teklifin için teşekkürler, tüm oyunu domine etme şansı harcadığın emek dolayısı ile senin hakkın olmalı :).

(15-03-2018, 14:45)iberkay : @cetanu Mevcut oyun bitince yenisi açılır.2 hafta sonra biteceğini tahmin ediyorum.Şu anki oyunda boşta ülkeler mevcut istersen geçebilirsin.Fransa, Ming, Malacca ve Songhai'ye oyuncu alabiliriz.Kabul etmeleri durumunda kolonici ülkelerin kolonilerine de geçebilirsin fakat bağımsız bırakmaları gerekiyor seni.

@Mkedi 3. gün için illa ki bir ya da birkaç kişinin müsait olmadığı oluyor, baştan 3 gün demediğimiz için koyma şansımız yok şu aşamada.2 gün devam ediyoruz.

Takip ettiğim kadarı ile şu aşamada Fransa ile oynamak büyük sorumluluk. Her ne kadar oyunun doğasında hata yapmak olsa da Fransa ile müttefik olan oyuncuların emeklerinin yapabileceğim hatalar ile zayi olmasını istemem.Diğer oyuncuları en az etkileyecek bir ülke ile oynayabilirim. Gerçi gördüğüm kadarı ile de Fransa dışındakiler de zaten paylaşılmaya başlanmış :)
Ara
Fransa dışında Ming, Malacca veya Jenne tercih edilebilir.En uygunu Ming gibi duruyor.Tabi öncelik Fransa'yı doldurmak şu an için.Hata yapma konusuna gelirsek, birçok arkadaşım da aynı fikirdedir ki hata yapıp yapmama çok önemli değil, hata yapılacak ki geliştirecek zaten oyununu herkes.Önemli olan en ufak zorlukta oyunu yarıda bırakıp, kendi müttefiklerine ve genel olarak oyuna zarar vermemek.
İstersen Ming'e veya Fransa'ya yazabiliriz seni @cetanu
Ara
Berkaya katılıyorum oyunun güzelliği zaten hata yapmak.Daha güzel olansa yaptığın hataları düzeltebilmek.Oyundaki olayların oyunda kalması.
Ara
(16-03-2018, 15:00)iberkay : Fransa dışında Ming, Malacca veya Jenne tercih edilebilir.En uygunu Ming gibi duruyor.Tabi öncelik Fransa'yı doldurmak şu an için.Hata yapma konusuna gelirsek, birçok arkadaşım da aynı fikirdedir ki hata yapıp yapmama çok önemli değil, hata yapılacak ki geliştirecek zaten oyununu herkes.Önemli olan en ufak zorlukta oyunu yarıda bırakıp, kendi müttefiklerine ve genel olarak oyuna zarar vermemek.
İstersen Ming'e veya Fransa'ya yazabiliriz seni @cetanu

@iberkay Ming olabilir. Bugün oyun var mı bir de?
Ara
Salı-Cuma 21:00 de oynuyoruz aksi duyrulmadıkça.Evet bugün oyun var.Ming'e geçebilirsin.
Bugün 1700 e ulaşmayı hedefliyoruz.
Ara
Bugun oyun var. Keşke Fransa ya gelmiş olsaydın :(
Ara
oyun avrupada oynanılıyor fransayı Aİye bırakmak saçma olur Fransaya birini geçirelim bugün
Ara
Fransa'ya en kötü yedek bulunur, boşta kalmaz.Aeschyli geçecek bugün yüksek ihtimal.
Ara
Save Dosyası : https://drive.google.com/open?id=1-5twxc...wtOwKRz5CH

Oda birazdan kurulur.
Ara
Oda kuruldu.

Oda adı: Strategyturk Subat Mp
Şifre: st
Ara
(16-03-2018, 20:55)iberkay : Oda kuruldu.

Oda adı: Strategyturk Subat Mp
Şifre: st

Bende gözükmüyor.
Ara
Rehost save : https://drive.google.com/open?id=1CST7oC...x7iWVNkdbV

@cetanu steam: iberkay yazıp ekleyebilirsin, oradan bağlanırsın.
Ara
(16-03-2018, 21:25)iberkay : Rehost save : https://drive.google.com/open?id=1CST7oC...x7iWVNkdbV

@cetanu steam: iberkay yazıp ekleyebilirsin, oradan bağlanırsın.

ekledim.

İlginç bir şekilde bağlanamadım. size iyi oyunlar sonrasında yazdıklarınızı okurum. kolay gelsin :)
Ara
Mp den ayrılıyorum sebepleri bende kalsın. Aslında bildiğiniz şeyler söylemeye lüzum yok. Alt tarafı oyun oynuyoruz bunun bilincinde olmayanlar can sıkıyor..
Ara
Arkadaşlar oynadığınız devletlere harcadığını her saat kadar diğer oyuncularda emek veriyor. Lütfen bu bilinçte oynayın. Ufak şeylere kızıp oyundan ayrılmak diğer oyunculara haksızlık olur. Bunu özellikle belirli kişilere söylemiyorum. Genel olarak multiplayerlarda olması gereken bir davranış biçimi bu şekilde olmalı.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1 Mart 1700

tCvoha.jpg

İngiltere ve Fransa'ya oyuncu alımı vardır.Şu bırakma konusuyla ilgili gün içinde yazacağım.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaz beni fransaya
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.