[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2015 [2]
Kuruldu.
(09-08-2015, 20:33)GaulTurk : Yahu kardeşim, "evet olabilir" ya da "hayır bence olmasın" diyeceksin bu kadar basit, ne bu saçma sapan laflar. Oyun içinde de habire "TATİL TATİL" diyip oyunun düzenini bozuyorsun. Duman "MP'nin save'i silindi" dese zil takıp oynayacaksın. Senin kafana silah tutan mı var oyna diye anlayamadık ki.

"Her gün oynamıyor muyuz zaten" diyorsun, evet oynamıyoruz son 4 günde 2 defa oynadık. Bu konunun ilk sayfasına dönersen oyunun her gün olduğunu göreceksin. Ben de bu yüzden bugünlük 1 saat ekleyelim dedim. Sadece bir fikir önerdim.

Oyun başından beri bütün sessionlara eksiksiz katılan benim, 2 session kaçıran sensin. EU IV multilerinde oynadığın ülkenin etrafındaki insanlar için önemi olması insana sorumluluk yükler, ben bir gün gelmezsem AI ortalığı karmakarışık hale getirir, insanların oyun zevkinin içine edebilir. Ben bunu bilecek, bu sorumluluğa sahip olgunlukta bir insanım, ancak her gün oyun olması insanları "sıkıyor", "bayıyor", oyunun tamamen bir "iş" haline getiriyor. Her gece saat 10 ile 1 arası her şeyi bırakıp oyuna geliyor muyuz? Evet. Oyun başından beri toplam 2 tatil oldu diye burada "oyun düzenini bozuyorsun" demek kafasına esince sessiona gelmeyen adamın haddine değil.
Ara
Yeni gördüm. Sadece ben mi dedim tatil olsun diye? Asıl tatil olsun diyenler başkalarıydı. Ben sadece destekçileri oldum ve haklı olarak da dün Süper Kupa maçı vardı. Madem bu kadar bayıyor, bu kadar sıkıcı ve bu kadar tatil tatil diye bağıran sensin, şimdi de sen kendin mi tatil olsun diyene laf sallıyorsun?

Bu oyun her gün ve saat 10 ile 1 arasında oynanmak suretiyle kuruldu. Daha önceden kuralları okuyup geleceksin tatava yapmayacaksın. 2 kere gelemeyemişim sebebi de bilgisayarımın bozuk olmasıydı, kafama esmesi değil. Bu sebep epey yeterli doğal olarak.
G0kMNN.png
Ara
Bugün tatil oyun.

Save aldım sorun yok.
Ne oldu ki? Sebebi nedir?
G0kMNN.png
Ara
DR2DBm.jpg
Barbarlara karşı 2. kutsal birlik savaşı

(09-08-2015, 23:15)GaulTurk : Ne oldu ki? Sebebi nedir?
Kişisel bir olay, yarın da tekrarlanma olasılığı olursa ülkeyi Münster'e bırakacağım.
Harbi Doğu-Batı savaşı.

Awake cevap yazma yahu, uzatmayalım artık. Ben de yazacağım, sen de yazacaksın, bu böyle devam edecek.
G0kMNN.png
Ara
Yazmıyordum ki zaten.
Ara
gA8603.jpg

hqdefault.jpg
G0kMNN.png
Ara
Viyana'yı elinde tutan bir Osmanlının Avrupa'nın mevcut diplomatik yapısında bir Avrupalı devlete açacağı savaş ilanının diğerlerini tetikleyeceği belliydi. Osmanlı Avrupa'nın güvenliğini direkt bir biçimde tehdit edemediği bir sınırlara geriletene kadar diplomasideki bu kutuplaşma devam eder diye tahmin ediyorum.
Asıl soru şu olmalı.Eğer Osmanlı´yı yenebilirseniz topraklarlar kime verilecek :D
Ara
Henüz o kısmı tartışmak için erken gibi :)
Daha savaş yeni başladı, ordu sayıları hemen hemen eşit sanırım.İspanya- portekiz ikilisini ayrı tutyorum.Onlar ayrıyeten savaşıyorlar.
Ara
Asker sayıları aynı olsa bile manpower ve gelirler ayrıca mevcut paralı asker sayısıda önemli.Sanırsam manpowerda doğu öndedir fakat gelir ve paralı askerde batı önde olabilir.
Ara
Bu gün tatil olmasını oylamaya sunmak istiyorum.
Ara
Ispanya oyuncusu Cuma gününe kadar yazlıkta olacağı için Ispanya ülkesi alıma müsait konumda.
Kuruldu.
Oyununuz iyi gidiyor ben yazlıkta olmasam gleicektim 2 gün e dönücem dönünce birini ihtiyacı olursa yerine bakarım
Ara
Resimler geliyor.
B0PVBG.jpg
Osmanlı - İran - Hindistan (Muslim Brotherhood)

L4AJjz.jpg
Amerikan Devrimi sonrası bağımsız ABD ve Kanada

WZkldq.jpg
Hansa - Fransa - Polonya (Christian Brotherhood)

8bZGAr.jpg
Zagreb Muharebesi

Aq7oaX.jpg
İspanyol Japonya

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.