[MP] EU4 - Takımlı Minor Multiplayer: Temmuz 2020
Sus Dedim Sustu takımı olarak Afrikanın büyüyen gücü, Great Power listesini giren ilk oyuncu ülkesi olan ulu önderimiz Shakta Zulu nun mirasını devam ettiren arkadaşım, yoldaşım Imerina'yı tebrik ederim. Butua olarak Güney ve orta Afrika'nın fethi tamamlanmış olup yeni hedefimiz olan Batı Afrika'nın fethinin başlayacağını duyurmak isterim. Bazı Afrika dışı ülkelerin kutsal topraklarımıza ayak bastığını gördük. Temennimiz bu hadsiz bir o kadar da saygısız ulusların derhal kutsal topraklarımızı terk etmeleridir. Aksi halde toprak kızıla boyanacak ve nehirlerden kan akacaktır.
[+] 1 üye kscub nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İtalyayi işgale devam ediyoruz ancak takım arasinda bir iç çatışma var halledebilirsek daha da güçlenebiliriz
€20
Ara
Geçtim bölgeye ayit olmayan arkadaş takımıma girmiş    başka bir arkadaş gelicekdi  artık bu mümkün değil 

bu konuda maduriyet yaşadım  oynadığım konumda yapabiliceğim hiçbirşey yok  tek kaldım  arkadaşımla takım kurup herhangi başka bir bölgeye geçmek istiyoruz
Ara
Merhabalar, ilk defa denediğimiz bu konseptin yeni keşfedilmiş mekaniksel enteresanlıkları doğrultusunda bazı kurallarımız boşa çıkmış durumda. Takımlı Multiplayerı düşünürken oyuncuların "takımlar halinde savaşmalarını ve takımlar halinde ally olmalarını" öngörüyorduk fakat görünen o ki farklı takımlara dahil oyuncular oyun içerisinde teknik olarak müttefik olamıyorlar. Bu da etkinliğin takımlar arası ittifakları düzenleyen Güç Yüzdesi kuralını boşa çıkarıyor. Şimdilik kural metninde herhangi bir değişiklik yok fakat bu ve bundan sonraki oyun günlerinde eğer paylaşılırsa Güç Yüzdesi tamamen istatistikten ibaret.

Bununla birlikte Hasankeyf oyuncusu @Ainulindalë, diğer oyuncuların genişleme alanını kısıtlamaya yönelik sınır çeker biçimde toprak almayı yasaklayan 14. kuralını ihlal etmesi sebebiyle uyarı aldı.
@Voidian özelden sana yazamıyorum üyeliğim açılmamış bahsettiğim maduriyetten dolayı başka bölgeye arkadaşımla birlikde geçmek istiyoruz

uyarsa irlanda ve iskoçya tarafına arkadaşımla birlikde geçmek istiyoruz
Ara
Keyfi ülke veya takım değişiklikleri yapamıyoruz.
Ara
keyfi değil ne takım nede ülke olarak istenilen bir durum olmadı 

derdimi dünden beridir anlatamıyorum  takım arkadaşımla birlikde aynı bölgede değilim dedim halde.... paylaşılan haritada aynı bölgede olduğum konusunda iddalı cevaplar alıyorum  AMA HALEN AYNI bölgede değilim

avrupa bölgesine çağrıldığım fakat oyun ortası zoraki geçmek zorunda kaldığım bölgede  en azından kendi takımımı kurup takım arkadaşımı çekerim düşündüm fakat oda olmadı  bu şekilde oyuna devam edemem  yerime kalıcı oyuncu ayarlamaya çalışırım iyi oyunlar

ve sana yazamıyorum istişare edememin sebebi budur.. çağıran arkadaş ettiğini düşündüm
Ara
Ülkem Three League 'i devredebilecek birisini arıyorum.
Ara
Konudaki harita oyun ilerledikçe doğal olarak güncelliğini koruyamıyor ve oyunun ortasındaki bir rehostta önerilen ülke ve bölgeleri aktif olarak belirlemek gerekiyor. Bu şekilde yeni gelen bir diğer oyuncu ile oyuncu yoğunluğunun az olduğu bir bölgede birlikte takım olarak etkinliğe katılmanızın uygun olacağını düşündüm. Zira yaklaşık 30 katılımcının olduğu bir etkinlikte alel acele yapılması gereken bir rehosttaki yeni oyuncu katılımında, lobide uzun uzun nerede oynayabileceğinizin iştisaresini yapmak ta mümkün değil.

Eğer devam eden bir etkinlikte, bunun şusunu beğenmem bunun ideaları kötüymüş gibi bir yaklaşımınız varsa başvuru muhabbeti için idealde oyun gününden önce etkinlik yetkilisi ile iletişime geçmek gerekiyor bunun anlaşılamayacak bir durum olduğunu zannetmiyorum. Diğer bir seçenek ise ne ideal bir durum olmasa da oyunun oynandığı sırada benimle steam vs. üzerinden iletişime geçip te benzeri bir iletişim kurmanız mümkün.

Son olarak lütfen discord etkinliği alışkanlıkları ile, sizlere sms ile ulaşıp kendince ülke dağıtan şahıslara itibar etmeyelim.
Ara
(19-07-2020, 16:26)Aeschyli : Ülkem Three League 'i devredebilecek birisini arıyorum.
sırf tartıştık diye discorddan engel atıp böyle bir şey yapman pek doğru değil benim hatalarım olduğu gibi senin hataların da var bana farketmez artık nasıl oynadığımız sana da uygunsa devam ederiz
€20
Ara
oyunun en iyi bolgesındesiniz gene kavgamı ediyorsunuz.
[+] 1 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-07-2020, 14:38)Duman : Merhabalar, ilk defa denediğimiz bu konseptin yeni keşfedilmiş mekaniksel enteresanlıkları doğrultusunda bazı kurallarımız boşa çıkmış durumda. Takımlı Multiplayerı düşünürken oyuncuların "takımlar halinde savaşmalarını ve takımlar halinde ally olmalarını" öngörüyorduk fakat görünen o ki farklı takımlara dahil oyuncular oyun içerisinde teknik olarak müttefik olamıyorlar. Bu da etkinliğin takımlar arası ittifakları düzenleyen Güç Yüzdesi kuralını boşa çıkarıyor. Şimdilik kural metninde herhangi bir değişiklik yok fakat bu ve bundan sonraki oyun günlerinde eğer paylaşılırsa Güç Yüzdesi tamamen istatistikten ibaret.

Bununla birlikte Hasankeyf oyuncusu @Ainulindalë, diğer oyuncuların genişleme alanını kısıtlamaya yönelik sınır çeker biçimde toprak almayı yasaklayan 14. kuralını ihlal etmesi sebebiyle uyarı aldı.

Sanırım farkedilmemiş ama Khorasan oyuncusu benden önce o hareketi yaptı Ardabil'in reconquest savaşında genişleme alanımı kısıtladı benim amacım ise defansif kale olan bir bölgeyi fethetmekti Khorasan tam anlamıyla vassal olan ülkeye toprak almamam için öyle bir barış anlaşması imzaladı Ajam savaşında, buna da göz atarsanız daha adil bir uyarı olur.
[+] 1 üye Ainulindalë nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Horasan'ın hamlesi incelendi ve kurallara aykırı sayılabilecek bir durum gözükmüyor. Genişleme alanımı kısıtladı denen yerin ardında alınabilecek sadece 1 AI toprağı var. Kaçırdığımızı düşündüğün, ihlal unsuru oluşturabilecek başka bir husus varsa özelden yazabilirsin.
Elimde olmayan sebeplerden ötürü etkinlikten çekilmek durumundayım. Daha önce böyle bir duruma sebebiyet vermemiştim. Üzgünüm. Devam edebilecek olsam mutlaka ederdim. Granada iyi durumda. Öncelikli tercihim geçen hafta yedek olarak oynayan @MSekmet in devam etmesi yönünde ancak tabi ki GM'in kararı sonucu isteyen yerime devam edebilir.
Ara
(22-07-2020, 15:02)argoargoo : Elimde olmayan sebeplerden ötürü etkinlikten çekilmek durumundayım. Daha önce böyle bir duruma sebebiyet vermemiştim. Üzgünüm. Devam edebilecek olsam mutlaka ederdim. Granada iyi durumda. Öncelikli tercihim geçen hafta yedek olarak oynayan @MSekmet in devam etmesi yönünde ancak tabi ki GM'in kararı sonucu isteyen yerime devam edebilir
Takım arkadaşı olarak ben de devam edebilirim Granada ile
Ara
(22-07-2020, 15:37)Dragon Reborn :
(22-07-2020, 15:02)argoargoo : Elimde olmayan sebeplerden ötürü etkinlikten çekilmek durumundayım. Daha önce böyle bir duruma sebebiyet vermemiştim. Üzgünüm. Devam edebilecek olsam mutlaka ederdim. Granada iyi durumda. Öncelikli tercihim geçen hafta yedek olarak oynayan @MSekmet in devam etmesi yönünde ancak tabi ki GM'in kararı sonucu isteyen yerime devam edebilir
Takım arkadaşı olarak ben de devam edebilirim Granada ile
@argoargoo Düşündüğün için teşekkür ederim. 1 hafta gibi bir süre müsait değilim, o yüzden şu an geçemiyorum. Granada'nın da tek bir sorunu var ekonomik sıkıntıları, çözülmeyecek gibi değil bence. Altın kaynağı Sus topraklarında kaldığı için biraz zor durumda kaldı. Sus oyuncusu devralacaksa o topraklarında Granada'ya bağlanması gerekli. Bunlar haricinde pek bir sorunu yoktu.
giphy.gif
Ara
oda kuruldu

id: 90137320437421058
şifre: st
Ara
Bugünlük yedek olarak littleiskenderin yerine katılıyorum.
Ara
oyuna geç kaldım kb hot joın atıyorum

@Voidian Oyuna katılabiliyormuyuz geç kaldım
Ara
rehost

id: 90137322400676870
şifre: st
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.