[MP] HoI4 - Multiplayer: Ağustos 2019 [3]
Haydaaa, yayın yapma şansımız hiç mi yok? @Duman yapsın ona da razıyız :D
[+] 4 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lobi kuruldu.

ID: 90128617339202567

Şifre: st
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190828010314_1.jpg

Screenshot_1.jpg
[+] 9 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
240 Saat
Macaristan-Kanada-Bulgaristan
Ara
Hahahahah yukarıdaki meme süper olmuş. Bir benzerini İtalya'nın pocket yiyen birlikleri için de yapmak lazımdı :D

Bu arada oyun en heyecanlı yerde durdu, merakla bekliyorum nasıl bitecek diye.
[+] 2 üye Pentagram nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel meme :D askerleri koyacak bir yer yoktu ben de orda dursun madem dedim :D
Ara
Oyun kurucumuz trafik sebebiyle 1 saat gecikeceğini belirtti. Bir sıkıntı olmazsa 22:00'da başlıyor bugün.
Lobi kuruldu

ID: 90128664646070279

Şifre: st

@'İlber Ortaylı'
@Onur34
@Wayfear
@Alduin
@Spartan
@McRikardio
@The Dawnguard
@Sxario
@temürmelik
@ReistiLs
@Darknax55
@Pentagram
@cemal
@Klaus Barbie
@erwinrommel34
@Lordmex
@Muharrem
@pintiozicik
@Noldorin
Ara
ilk oyun günü güzeldi ancak ikincisi için aynısını söyleyemem.gelmeyen axis oyuncuları doğu cephesinde almanyanın yükünü arttırdı ve oyun bizim için zorlaştı.onun dışında sovyete ya land lease atılmaması ya da sınırlı sayıda atılması gerekiyor.almanya burada isyan etmekte haklı.1k uçağı olmayan adama birden 10k dan fazla uçak atılması pek doğru değil
Ara
İtalya olarak bu sefer önceki mp'den çok daha fazla eğlendiğimi söylemek istiyorum. Bütün katılımcılara da teşekkürler. Bir dahaki multi için önerim ise Allies tarafınız Sovyetler'e herhangi bir teçhizat ya da uçak göndermesinin yasaklanması. Son olarak da Şanlı İtalyamız'ı gerekirse altmışlara kadar korumak için yaptığımız savunma planını ve oyunun bitişinde açlıktan kırılan İngilizler'in resmini atmak isterim. 

20190830011033_1.jpg
20190830011043_1.jpg20190830011053_1.jpg
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bulgaristan ve Romanyanın olmadığı oyunda direk air controllerimin olmadığı oyunda sovyetin air force unun 1 k nın altındayken aniden 15 k ya fırladığı oyunda Brezilyanın bana kötü oynadın deme lüksü var. Anlıyorum cidden anlıyorum
[+] 7 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-08-2019, 01:21)İlber Ortaylı : Bulgaristan ve Romanyanın olmadığı oyunda direk air controllerimin olmadığı oyunda sovyetin air force unun 1 k nın altındayken aniden 15 k ya fırladığı oyunda Brezilyanın bana kötü oynadın deme lüksü var. Anlıyorum cidden anlıyorum
Ben Afrika da kötü oynadığınızı belirttim bir de Japonyanın kötü olduğunu Sovyetlere karşı kötüsünüz demedim.
[+] 1 üye erwinrommel34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son kısmında bazı sıkıntılar çıksa bile genel olarak eğlenceli bir etkinlikti diye düşünüyorum. Önümüzdeki etkinlik için gündeme getireceğimiz konulardan ilki kurallarda genel çaplı bir düzenleme ve oynadığımız mod hakkında bir oylama olabilir.
Ara
(30-08-2019, 01:18)Spartan : ilk oyun günü güzeldi ancak ikincisi için aynısını söyleyemem.gelmeyen axis oyuncuları doğu cephesinde almanyanın yükünü arttırdı ve oyun bizim için zorlaştı.onun dışında sovyete ya land lease atılmaması ya da sınırlı sayıda atılması gerekiyor.almanya burada isyan etmekte haklı.1k uçağı olmayan adama birden 10k dan fazla uçak atılması pek doğru değil

Screenshot_310.png
[+] 4 üye ReistiLs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Allies kazandı galbia casualties felanda koysaydınız keşke. Yayın yoktu bu sefer göremedik fazla.
Ara
(30-08-2019, 01:30)erwinrommel34 :
(30-08-2019, 01:21)İlber Ortaylı : Bulgaristan ve Romanyanın olmadığı oyunda direk air controllerimin olmadığı oyunda sovyetin air force unun 1 k nın altındayken aniden 15 k ya fırladığı oyunda Brezilyanın bana kötü oynadın deme lüksü var. Anlıyorum cidden anlıyorum
Ben Afrika da kötü oynadığınızı belirttim bir de Japonyanın kötü olduğunu Sovyetlere karşı kötüsünüz demedim.
Ciddi anlamda söylüyorum almanya olarak kötü oynadın yazdığın vakit o afrikada kötü oynadın olarak anlaşılmıyor. Biraz daha açıklayıcı olman gerekebilir cümlelerinde yazıp ederken sonuçta insanın kendini anlatabilmesi önemli bir özellik.
Ara
Doğu cephesinin çökmesi ile Mihverin yenileceği kesinleşmişti, saatin geç olması ve çıkan bazı sorunlar sebebiyle böyle bitirdik.

[+] 3 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar herkes kötü oynadın iyi oynadın yorumlarını kendine saklarsa memnun olurum.

Öncelikle ABD'nin alliese girmesi çok saçma Japonya savaş açmadan , zaten donanmasını ve askerlerini getirmiş hazır bekliyor . Tarihsel de değil adil de değil Pasifik için , Brazilyanın keza pasifik cephesine gelmesi hatta Axis minorun olmadığı oyunda brazilya oynanması saçmalıktan ibaret.

Evet donanma savaşına yenildim fakat hem hava hem kara hem de denizle uğraşmaktan herhangi birinde güçlü bir seviyeye gelemedim .Allies zaten 25k uçak basıp kanadaya atıyor, axiste hava kontrolcüsü olmadan oynuyor .

Ayrıca donanma savaşını kaybettiğim halde oyunda kalıp farklı yollar aramaya devam ettim. Submarine odaklanım raide başladım ve allies minor oyunun sonuna doğru 3000-4000 kadar konvoy kaybetti .

Yani oyunda romanya bulgaristan yokken , Brazilya - yeni zellanda - avusturya - rajın dolu olup üstüne avusturalyanın 4-5 medium getirmesi zaten karada bir şeyler yapmamı olanaksız kıldı. Savaşa girerken de keza 4k fighter vardı , donanmamızda refitlenmemiş ve modern değildi , ekonomiyi gayet iyi idare edip fabrika mikrolamma rağmen durum böyle oluyorsa bir yanlışlık var demektir oyunda malesef :) .
[+] 3 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-08-2019, 02:19)Wayfear : Arkadaşlar herkes kötü oynadın iyi oynadın yorumlarını kendine saklarsa memnun olurum.

Öncelikle ABD'nin alliese girmesi çok saçma Japonya savaş açmadan , zaten donanmasını ve askerlerini getirmiş hazır bekliyor . Tarihsel de değil adil de değil Pasifik için , Brazilyanın keza pasifik cephesine gelmesi hatta Axis minorun olmadığı oyunda brazilya oynanması saçmalıktan ibaret.

Evet donanma savaşına yenildim fakat hem hava hem kara hem de denizle uğraşmaktan herhangi birinde güçlü bir seviyeye gelemedim .Allies zaten 25k uçak basıp kanadaya atıyor, axiste hava kontrolcüsü olmadan oynuyor .

Ayrıca donanma savaşını kaybettiğim halde oyunda kalıp farklı yollar aramaya devam ettim. Submarine odaklanım raide başladım ve allies minor oyunun sonuna doğru 3000-4000 kadar konvoy kaybetti .

Yani oyunda romanya bulgaristan yokken , Brazilya - yeni zellanda - avusturya - rajın dolu olup üstüne avusturalyanın 4-5 medium getirmesi zaten karada bir şeyler yapmamı olanaksız kıldı. Savaşa girerken de keza 4k fighter vardı , donanmamızda refitlenmemiş ve modern değildi , ekonomiyi gayet iyi idare edip fabrika mikrolamma rağmen durum böyle oluyorsa bir yanlışlık var demektir oyunda malesef :) .

Donanma savaşını Japonya ile mayın olmadan alman mümkün değil zaten. Öncedende dedim gene derim mayın varken bile bir ihtimal olabilir sadece çünkü hem eski gemiler ile başlıyorsun hem ABD senden çok üretiyor. Modernize etsen gemi sayısında etmezsen eski gemiler yüzünden efektif olmayan gemilerle kalıyorsun.

Mayın'ın yasak olması ve ABD'nin rahatça girebilmesi genel olarak sorun bence de. Hava savaşını kazanmanın tek bir yöntemi var sadece oda bazı focuslardan feraget edip 1937 yılında A6M Zero'yu açmak ve onlara kitlenmek(uçak teknolojilerinin yarısından kurtuluyorsun bilmem uçak teknolojisi kullandın mı ama )
[+] 4 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu etkinlikten önceki etkinliklerden aldığım zevki alamadım. Sebebi de aşırı derecede try hard oynanması ve herkesin bu şekilde oynanmasının istenmesi yani tamam sen try hard oynamaktan zevk alabilirsin de ben normal şekilde oynamayı seviyorum. Hele başta Japonyanın şu kadar saati var öldük bittik yok olduk gittik, Raj sen şunu şunu yapman lazım başka hiçbir şey yapma sözlerine filan uyuz oldum bu yüzden kısa bir gerginlik de yaşadık başta. Yani ben bu etkinliklere ilk katıldığımda 8 saatim vardı ve İtalya almıştım mecburiyetten, kimse böyle bir yaklaşım sürdürmemişti. Normalde olması gereken adam tavsiye isterse verirsin, başka türlü ne yapıyor karışmaman gerekir. Ha yok ben dünyanın en iyi hoi4 oyuncusuyum diyorsan burada ne işin var kardeşim? Git turnuvalara katıl yani, önceki iki etkinlikte de zevk alma tabanlı oynadık ve gördüğüm kadarıyla kaybeden de kazanan da baya zevk alıyordu. Bir daha etkinliğe katılırsam böyle bir şey olması durumunda hoş karşılamam pek.

Bunun dışında bence Axis genel olarak güzel oynadı, Afrika'da ilerleyememesinin tek sebebi de Commonwealthın çok olması. Sadece Japonya ve Mançurya beklediğim ilerlemeyi gösteremedi benim üzerimde (Raj) onu da Malaya'daki asker yoğunluğuna bağlıyorum. Kuralların tekrar revize edilmesi gerekiyor kesinlikle, o bölgede savaş başlamadan Commonwealth haricinde bir ordunun bulunmaması lazım.

Son olarak oyunun tek bir günde başlayıp bitmesi lazım bence. Kilit konumda olan oyuncular gelmediğinde böyle sorunlar çıkabiliyor.
[+] 5 üye Pentagram nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.