[MP] HoI4 - Multiplayer: Mart 2019
Bugün gelemicem saatler uymuyor.
Haftaya ertelenirse çok iyi olur.
Ben normalde haftaya oynayacaz diye biliyordum.
Ara
Oda kuruldu Dc ses kanalındayız

İD:90124205460781063
Ara
Bug oldu rehost zamanı.
Ara
Boş bir ülkeye katılmak isterim
Ara
Herkesin eline saglik,gayet keyifli bir deneyimdi simdiye kadar. Her ne kadar yanlis hava doktrinini secmis de olsak , axis ucaklarini semalara dar edecegiz.

1z6ruae.png

Fransa semalarinda her iki tarafta tam hava ustunlugunu saglayamasa da az kayip vermemiz bakimindan ondeyiz.

1zx4eol.png

#direnFransa

Fransa semalari temsili

[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Axis'in uçakları alüminyum yetersizliğinden dolayı mukavvadan yapılmış sanırım.
[+] 2 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun ilk yarısını tamamladık 1940 yılının başlarındayız, Almanlar Fransız savunmasını aşmayı henüz başaramadı Afrikada da durumlar aynı bakalım yarın Almanlar çöküş mü yaşıyacak yoksa başarı gelecek mi ?

20190312010445_1.jpg

20190312010454_1.jpg

20190312013041_1.jpg
[+] 2 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa oyuncusu @ReistiLs`i tebrik ederim ozellikle guzel is cikardi. Japonya, Cin`de zafere yakin gibi gozuksede bu zaferin bedeli agir gibi. Fazla manpower kaybetmise benziyor.
Ara
sovieteramuseum-com-postcards-4.jpg

Kızıl Ordu son adamına kadar İspanya'da imkansız şartlar altında direndi. İspanya'da kaybettiğimiz 60 bin personelin anısına 60.000 T34 daha üretiyoruz.
[+] 3 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
_47476056_wartime_posters.jpg

Fransız-İngiliz savunmasını aşmaya çalışan @ilberortaylı
ramsbottom-reino-unido-el-29-de-mayo-201...g2eghp.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 5 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Napolyon’dan tank nasıl basılır ve kullanılır dersi almayı beklerken daha ilk basamakta Fransız tanklarıyla şok oldum. İki aylık süreç içerisinde bu şoka rağmen küçük bir ilerleme kaydettik ve bu, tüm bu şok atlatıldıktan sonra Reich’ın neler yapabileceğini kanıtlamaktadır.
Ara
ve Hitler Doğu duvarını inşa etmeye karar verir :D. Şaka bir yana daha bir tane tank üretmedim T36 ve Bt7 dışında :)) Geyik yapıyorum.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(12-03-2019, 01:39)Sezar : Fransa oyuncusu @ReistiLs`i tebrik ederim ozellikle guzel is cikardi. Japonya, Cin`de zafere yakin gibi gozuksede bu zaferin bedeli agir gibi. Fazla manpower kaybetmise benziyor.

Japonya da manpower sorun degilde spiritual mobilization alinca derken oyunda soramadkm japonlarin total mobilization yasasi var onu almam yasak mi onemli focuslari alamadim o yuzden.

Çin in yenilmesi icin gereken surrender progress yüzde 5 butun sehirleri aldim daglarda savasiyoruz artik sovyet sağolsun 22500 silah ile donatti çin ordusunu xd

Edit: Ek olarak beijing çevresinde entrenchment olan birlikleri baya fazla zorladım. Normalde aşırı destek alamdığında ekipmanı olmadığı için kısa süre sonra çöküyor çin direk zorlayınca ama sscb fazla sahip çıktı fazladan gönderilen 2200 silahın bana gönderilmesini talep ediyorum ! :D . En başından cephede açık bırakıp çin'i bir bölge ilerlettikten sonra paketlemem lazımdı geç yaptım biraz.
En büyük adrbeyi hotjoinden sonra silinen savaş planlarım yüzünden yedim. Kuzeyi tutan bir tümenin planları silindiği için güney'e inmişti bir baktım mançurya'ya kadar giden 40 tümen var beijing düşmüş hotjoinlere söverken geri koşmaya başlamıştım :D .

(12-03-2019, 01:46)napolyon94 : sovieteramuseum-com-postcards-4.jpg

Kızıl Ordu son adamına kadar İspanya'da imkansız şartlar altında direndi. İspanya'da kaybettiğimiz 60 bin personelin anısına 60.000 T34 daha üretiyoruz.

İspanya ya Japonlar barış getirdi...
Ara
Dün netim anormal bir şekilde delirdi. Özür dilerim.
Ara
Yavaş yavaş toplanıyoruz.

ID:90124226490012675

@"İlber Ortaylı"
@necmi
@Z1AN
@Mabella
@SatanistKesenKedi
@TR Ace

@Bazenbelkioysa
@cemal
@ReistiLs
@Sezar
@altnkurt
@Alduin
@napolyon94
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
-En azından Fransa’yı düşürdük.
-Komünistleri severdim.

Adolf Hitler’in Weimar’da kurduğu bunkerlarında yaptığı son konuşmadan alıntılar
[+] 2 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amerikalılara neden tanklarla d-day yaptığımı izah etmeye çalışırken..

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Almanlardan çok İngiliz öldürdük (Harbiden 800k İngiliz 2milyon hindi + Fransizlar Ameriklailarin 500k varda sonradan geldi diye katmadim)

Güzel oyundu gene ama 30 tane rafineri yapmama rağmen ucaklari kontrol ederken yakit bitmesi üzdü.
Birde Konvoyum kalmamisti ne adadan çıkabiliyor ne erzak verebiliyordum.

Edit: Cidden bu kadar askeri bana atacağınıza neden Normandiya yapmadınız ki Hindistan'dan alacağım tek şey manpower onlada gelip en fazla ırağa baküye felan giderdim heralde.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğin sonuna geldik stabil ve eğlenceli bir etkinlik yapmayı başardığımızı düşünüyorum oynayan herkesi tebrik ediyorum.

Son Oyun gününün kısa özeti

Fransızların uzun süren dirençleri sonunda Axis güçleri tarafından kırılmış ve Fransa teslim olmuştu şimdi tek büyük sorun Doğuda bulunan Büyük kırmızı ülkeydi.

Fransa üzerinde çok zaman kaybeden Axis güçleri Sovyet Rusya'ya karşı bir karış toprak bile ileri gidemedi Almanların çember operasyonunda çok sayıda tank tümenini kaybetmesi yıkım etkisinde oldu.

Bu sırada Müttefik güçleri önce İtalya sonra Normandiya'ya çıkarma atarak savaşı bitirmeye çok yaklaşmıştı.

Berline önce ulaşan Ruslar son ana kadar savaşan Kahraman İtalyan kuvvetleri yüzünden 1 ay kaybettiler...

1944 Mayıs ayında Axis teslim oldu ve 2.Dünya savaşı sona erdi.

Savaşın kayıpları.

[+] 3 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.