[MP] HoI4 - Roleplay Multiplayer: Mayıs 2023
Beklenmeyen aksaklıklardan ötürü etkinlikten çekilmek zorunda kaldım malesef.
Ara
Oda kuruldu. Şifre st. Id:90173269972344862
Ara
Oyuncuların oynanış ve roleplay şansını kısıtladığı gerekçesi ile factiona katılmak, gönüllü asker göndermek ve askeri geçiş vermek için aynı ideolojide olmayı zorunlu kılan kural kaldırıldı.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Çok yaşa Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği !
soviet-propaganda-poster-of-spanish-civi...257740.jpg
Büyük liderimiz öncülüğünde hem faşistleri,hem de hainleri büyük fedakarlıklarla ve cesaretle yenmeyi başardık.Lakin Avrupadaki Ateş Hala sönmedi. Kralcı ve kapitalist Ingiltere,halkları ezmekte ve yardakçıları ile avrupada terör estirmekte.

17741930-russia-circa-1974-a-stamp-print...ary-of.jpg
Herşeye rağmen,bu tirana karşı duracak dostuklar an ve an oluşmaktadır.

Screenshot_169.png
Zafer, bizim olacaktır !
[+] 4 üye Noir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Gerek diplomatik gerek askeri zaferleriyle gücünü tekrar tekrar ispatlayan İngiltere'yi tehdit edebilecek bir devlet Dünya'da yoktur, himayemize girmeyi kabul edenler dünya dönmeye devam ettiği sürece yaşayacak, karşı koyanlar ise SSCB ve ABD'nin önümüzdeki 2 ay içinde yaşayacağı acının 2 mislini yaşayacak. Bu devletler ile taraf olmayı düşünenler RAF'ın ve Kraliyet Donanmasının sadece ufak bir kısmının bile tek bir işaretimle tüm Avrupa'yı yerle bir edebileceğini unutmasın. Tekrar ve tekrar İngiltere'nin gücünün karşı konulamayacak bir noktada olduğunu hatırlatıyorum. Ya yanımızda durun ya da yok olun.
[+] 2 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcRIaPbcTaTuXLdduTapFTU...A&usqp=CAU

Anlayana...
omnia fui et nihil expedit
[+] 3 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1940 Şubat Haritası 

hoi4_map_TUR_1940_02_19_17_1.png

1942 Mart Haritası

hoi4_map_TUR_1942_03_14_14_1.png
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
cretsiz-kargo-Xvggdg-kraliyet-standart-n....jpg_.webp
Fransız imparatorluğu 
Napolyon önderliğinde tekrar kurulan imparatorlukta köklü bir değişikliğe giderek Avrupa'daki her bir bireye imparatorluğumuzun vatandaşlığı verilecek ve bütün vatandaşların yönetimde bir sesinin olması adına çalışılacaktır gerekirse ikili yönetim şeklinde bir yönetim tasarlanarak İmparatorluğun bütün vatandaşlarının İmparatorlukta söz hakkı olması sağlanacaktır bu sebepten ötürü Avrupa'nın gerçek varisi ortadadır. Şuan İngiliz işgali altında tutulan tüm Avrupa ülkelerine imparatorluğumuzun özgürlüğünü getireceğimize söz veriyoruz gerekirse bu özgürlük müttefikimizi karşımıza alarak olur. Özellikle artık Alman kardeşlerimiz ile bir olma vaktidir onlar imparatorluğun asıl ve temel vatandaşlarındandır.  Avrupa'dan Britanya biran önce çekilmeli ve eğer hala müttefik istiyorsa Avrupa topraklarını avrupalılara bırakmalıdır. Eğer bu tutum değişmez ise bu agresif genişlemeye karşı ne yazık ki İmparatorluğumuzda karşı bir tutum sergilemek zorunda kalacaktır.
[+] 3 üye Macchiato nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aaa.png

Açık Mektup :İngiltere kralı Edward'dan Osmanlı sultanı Abdülmecid'e @Onur34 ;

Son gelişmeler sebebiyle bu mektubu size yazıyorum. Sözde demokrat ve komünistlerin İngiliz karşıtı siyaseti bazı monarşist güçlerin aklını çeldi. Teşkîlât-ı Mahsûsa'nın en güçlü istihbarat teşkilatları arasında yer aldığı herkes tarafından bilinir, bu sebeple İngiltere'nin gücü ile ne malum devletlerin ne de tüm dünyanın baş edemeyeceğini en iyi siz bilirsiniz. Ayrıca en büyük arzularınızdan bazılarının Kafkaslardaki ırkdaşlarınızı SSCB zulmünden kurtarmak, Hazar'ı Türk gölü haline getirmek ve diğer Orta Asya Türk devletlerinin bağımsızlığını sağlamak olduğunu biliyoruz. Bu saydıklarımı İngiltere olmadan yapamayacağınızı da siz biliyorsunuz. Olur da yaptığımız onca iyiliği yok sayıp bu acınası İngiliz karşıtı ittifaka katılırsanız, Almanya'ya gösterdiğim merhameti size göstermem. Sizin ne kadar usta bir siyasetçi olduğunuzu da biliyorum, kazanamayacağınız savaşa girmeyin. İstanbul ve Londra da yaptığımız görüşmelerden sizin deyiminizle "lafını esirgemeyen" biri olduğumu bilirsiniz, o nedenle size bu kadar açık bir şekilde yazıyorum. En hızlı şekilde cevabınızı bekliyorum ve cevabınızı sizin de gazeteler aracılığıyla açık mektup olarak yollamanızı rica ediyorum. Böylece bazı devletlerin aklını başına toplayacağını umuyorum. Esen kalın.
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png

Açık Mektup :Osmanlı Sultanı, Orta Doğu'nun Koruyucusu ve Balkanlar Fatihi 2. Abdülmecid'ten İngiltere Kralı Edward'a @Athule
Dördüncü Balkan Savaşı sırasında Fransa ve İngiltere ile yaptığımız iş birliğini unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Özellikle Amanya'nın yenilişinden sonra müttefikiniz Fransa ile yaşadığınız gerilim şahsen beni fazlasıyla üzdü. Şahsen barıştan yana bir hükümdar olsam da  özellikle açık mektubunuzdan sonra barışın bir seçenek olarak ortada kalmadığı gün yüzüne çıkmıştır. Bize teklif ettiğiniz yardım ve toprak vaadi her ne kadar bizi memnun ettiyse de 4. Balkan Savaşı'nda bize sizin kadar yardım eden Fransızların da durum karşısındaki yorumunu dinlemeden bir karara varamayacağımı anlamanızı temenni ederim. Yine de İngilizlerin ne olursa olsun centilmence bir savaş vereceğine inancım tamdır. 
Kraliyet ailesi ve tebaasına iyi dileklerimi sunarım.
Ara
lk51xykzxbt51.png?width=156&format=png&a...522cefcf04
Saygıdeğer Devlet Başkanlarına :6.Napolyon’dan İngiliz işgaline uğramamış diğer devlet başkanlarına açık mektup]
Saygı değer devlet başkanları bu çağrıyı İngiliz monarşisinin dünyada tek egemen olmasını engellemek amacıyla yapmaktayım ne yazıkki bundan önce sırt sırta verdiğimiz mücadelelerde milyonlarca Fransız askerini kaybetmemize rağmen bir toprak bütünlüğü sağlayamadık Britanya hep bu yolda engel oldu görüyorumki diğer aziz milletlerinde toprak bütünlüğüne engel olmaktadır
bu egemenlik ihlalleri ektedir 
  • Sayın 2.Abdülmecid Ortadoğu ve Balkan’ların fatihi(Osmanlı imparatorluğu) Ortadoğu olarak Mısır, Etiyopya ve Sudan ;Balkanlar olarak ise Yunanistan ve Yugoslavya

• Sayın SSCB konseyi ise ata toprakları olan İskandinav ülkeleri, baltıklar, Polonya ve  doğu Prusya 

• Sayın Roosvelt (Amerika birleşik devletleri) kıta sahanlığını koruması adına Kanada 
  • yukarıda belirtilen toprakların Britanya işgaline uğradığı veya bahsedilen devletlerin egemenlik anlayışına engel olduğu için müdahelede bulunulmasına dikkat çekiyorum
    hoi4_map_TUR_1942_03_14_14_1.png

• (haritada sarı ile işaretlenen bölgeler savaş sonrasında ülkeler arsasında müzakere edilerek referandum ile çoğunluğa bırakılacaktır)
  • Kaynak:Service de Documentation Extérieure et de Contre-Espionnage 
Bu sebepler dolayısıyla Britanya hegemonyasının bitmesi için Sayın devlet  başkanlarını topluca bir seferberliğe davet ediyorum 
Daha iyiye, en iyiye, Fransa ile 
[+] 2 üye Macchiato nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aaa.png

Mektup :İngiltere Kralı Edward'dan Fransa Kralı Napolyon'a @Macchiato ;

Sevgili dostum bu size son mektubum olacak. Dünyada tekrar söz sahibi olmak isteyen bu iki korkunç devletin planlarına alet olmayın. Arzu ettiğiniz toprakları bu şekilde alabileceğinizi düşünerek yanılıyorsunuz, İngiltere'nin yanında durun Avrupayı ayaklarınızın altına sereyim. Size ihtiyaç duyduğum böylesi bir anda beni yüz üstü bırakmayın.
Ara
640px-Portrait_Caliph_Abdulmecid_II.png

Saltanat için yeniden dekore edilip düzenlenmiş Yıldız Sarayı'nın bahçesinde kızım Dürrüşehvar'ın ikinci portresine son dokunuşlarını yapıyordum ki yaverimin telaşlı sesini sağ gözü mahvetmeme neden oldu. Fransız ve İngiliz İmparatorluklarının teklifleri ile Kapitalist ve Komünist Liderlerin tehditleri altında geçen haftaların sonunda bir gün kendime izin verip rahatlamak istemişken karşılaştığım bu rezalet sinirlenmeme sebep olmuştu. Neyse ki sinirle hareket ettiğim günlerin üstünden yıllar geçmişti. O yüzden sakince yaverime döndüm ve beni neden rahatsız etmesinin nedenini açıklamasını bekledim. "Sultanım Fransızlar Almanya sınırını aşmak için yığınak kuruyorlarmış. Amerikalılar bütün uçaklarını kuzeydeki havaalanlarına yığmışlar ve Sovyetler de Fransa ve İngiltere liderlerine büyük bir konferans için davetiye yollamış." Her gün aynı şey. Kaç senedir durmadan savaşıp duruyoruz ama ne komşularımız ne de divanım savaşa bir türlü doymak bilmiyor. Derin bir iç çekiyorum. Sovyetler toplanıp Fransızların önerilerini değiştirmeden önce onlarla masaya oturmaktan başka çarem yok gibi.

Açık Mektup :Osmanlı Sultanı, Orta Doğu'nun Koruyucusu, İslam Halifesi ve Balkanlar Fatihi 2. Abdülmecid'ten İngiltere Kralı Edward, Fransa İmparatoru 6. Napoleon ve diğer dünya liderlerine;

Son Almanya ve İtalya savaşından sonra iyice gerginleşen diploması atmosferinin büyük bir savaş dışında hiçbir şeye gebe olmadığı gayet açıktır. Bu durumda bize tekliflerini sunan İngiltere ve Fransa delegelerine en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. İki teklifi de etraflıca ve uzun süreli bir şekilde değerlendirmemizin ardından vardığımız kanı Fransa'nın hem savaşı kazanma olasılığının daha yüksek hem de bize daha faydalı olduğudur.  İngilizlerin önerdiği Ortaasya ve Kafkaslar zengin topraklar olsa da oranın tebaası Osmanlı hakimiyeti görmemiş kimselerdir. Öte yandan İngilizlerin elindeki Yunanistan, Kuzey Balkanlar, Levant, Mısır ve Trablusgarp eski Osmanlı topraklarıdır ve buranın halkları kafkaslar ve orta asyanın aksine yönetimimize çok daha kolay bir şekilde adapte olabilecektir. Toprak meselesi dışında İngiltere ve Osmanlı'ya karşı Sovyet, Fransız, Amerikan savaşında galip İngiltere olursa bu dünyada Osmanlı ve İngiltere dışında bir güç kalmayacaktır. Bu durumda tam potansiyelimize ulaşamadığımız için toprak bütünlüğümüz İngiltere'nın merhametine kalmış olacak. Ama öte yandan Sovyetler, Fransa ve Amerika ile beraber biz savaşı kazanırsak masada topraklar adilce dağıtıldığı sürece kimse ötekinden güçlü olmayacak. Bu nedenle savaşın kaçınılmaz olduğu bu çaresiz zamanlarda Fransızların teklifini kabul ediyoruz.
Allah önümüzdeki büyük savaşta ölecek milyonlara merhamet etsin. 
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birleşik Devletler Başkanı Sayın Franklin Delano Roosevelt'ın tüm dünyadaki emperyalizmin karşısında duran devlet başkanlarına mektubudur. :Değerli Dostlarım. Bilmenizi isterim ki Birleşik Devletler kurulduğu günden bugüne Emperyalist İngiliz Monarşisinin karşısındadır. Dünyaya İnsan Hakları Evrensel Bildirisini yayınlayan bir devlet olarak ilk günümüzden beridir her daim zulme karşı direnenlerin yanında yer aldık. 
Yüzyıllardır sürdürdüğü sömürgeciliği gizleyebilmek için kendilerine demokrasi maskesi takan malum devlet, kendi koyduğu kanunları bile hiçe sayarak demokrasiyi bir mendil gibi köşeye atmış ve maskesi düşmüş gerçek yüzü görünmüştür.
Bu malum devlet son yıllarda özerklikle kandırdığı sömürgelerini işgal etmiş ve kralın tapulu malı olarak kullanmaya başlamıştır. 

Birleşik Devletler, Asya'da zulüm ve terör estiren Japon faşistlere karşı mücadele ederken, malum devlet yüz binlerce askerini Kanada'ya anlaşmamıza aykırı şekilde sokmuş ve Milyonlarca insanın barış içinde yaşadığı topraklarımıza göz dikmiştir.
Diyeceğim o dur ki Eğer ki tüm bağımsız devletler olarak bu sırtlana karşı bir hamle yapmazsak tek tek hepimizin sonu aynı olacak.

Akıl ve mantığıyla hareket edip bizim yanımızda olan tüm dost devletlere ve başkanlarına selam olsun. Tanrı bizi korusun.

-In God We Trust
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

LET THEM COME

Ara
90173497433936915 Oda ıdsi. Strategyturk şifre st.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.