[MP] HoI4 - Roleplay Multiplayer: Temmuz 2020
Flag_of_the_Soviet_Union.svg

"Arkadaşlar! Yeryüzünde türlü türlü halklar bulunduğunu söylerler: Yahudiler, Almanlar, İngilizler, Tatarlar. Ben buna inanmıyorum! Yalnızca iki halk vardır, iki bağdaşmaz halk: zenginler ve yoksullar! Ülkeden ülkeye giyinişler değişir, diller de değişir. Ama zenginlerin yoksullara karşı davranışları değişmez. Halkın sefil yaşantısı da değişmez."
-Maxim Gorki,Ana-

Tarihten gelme "Rus" geriliğimizi arkada bırakarak, sanayileşme yolunda, sosyalizm yolunda var hızımızla ilerliyoruz. İşlenmiş maden ülkesi, otomobil ülkesi, traktör ülkesi olmaktayız. Ve Sovyetler Birliği'ni otomobile ve mujiği traktöre bindirdiğimiz zaman varsın o "uygarlıkları" ile övünen saygıdeğer kapitalistler, bize ulaşmaya çalışsınlar. Hangi ülkenin geri, hangi ülkenin ileri olarak nitelendirileceğini o zaman göreceğiz.

-Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri
[+] 3 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne zaman başlıyoruz?
Not: Yarınmış günleri karıştırdım :D
Ara
90 saat
Macaristan-Meksika-Hollanda
Ara
12078_detail.png

Amerika Birleşik Devletleri olarak Dünya'daki tiranlara karşı savaşmak için izolasyon politikamızdan vazgeçiyoruz. Dünya üzerinde anarşizm ve otokrasiyi yayamaya çalışan herkese karşı duracak ve özgürlüğün savunucusu olacağız. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
18 Yıl önce bize dayatılan Versay'ın bozulma zamanı gelmiştir. İktidardaki deli adamın vakti doldu. Kaiser yeniden dirilecek ve Alman İmparatorluğu yükselecek...

Screenshot_2.jpg
Ara
İSPANYA
Devletimiz 200 yıldır boğuştuğu sürdürülemez ekonomik yapı, politik çekişmeler ve çatışmalar sebebiyle üzerinde güneş batmayan bir imparatorluktan yönetim ve ekonomik yapısı zayıf, halkları birbirine karşı kindar bir hale gelmiştir.
Hedefimiz, ülkemizde yaşayan herkesin refah seviyesini yükseltmek, maddi özgürlüğünü sağlamak, şeffaf bir hukuk devleti haline gelmektir.
Hedeflerimize ulaşmak için kimsenin topraklarına göz dikmeden, özellikle komşularımızla iş birliği içerisinde ilerleyeceğiz.
Bağımsızlık ve hukuk devleti olmak en önemli ilkelerimizdir.

es1931.gif
[+] 1 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
ID: 90137370914606091
Şifre: st

Lütfen odaya forum isminizi kullanarak giriş yapınız.
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oyundu @Sxario'nun bana ve @AxisTitan'a annex atması dışında  :/

@Ayro bu her cuma mı olacak yoksa tek seferlik miydi?
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Belli bir sayıda kişiye ulaştığımız her Cuma günü yapacağız bu etkinliği.

Oyuna giriş yaptığımız sırada internet bağlantımın kopması ve 10-15 içinde gelmemesi sebebiyle yayını gerçekleştiremedim. Yayını takip etmeyi bekleyen herkesten özür dilerim. Umuyorum ki diğer etkinlik günlerinde böyle problemler yaşamadan bu etkinliği yayınlamaya devam edebileceğim.
hby6qc.gif
[+] 6 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de birtakım sıkıntılar yaşadım o yüzden çıkmak zorunda kaldım sonraki haftalarda nasipse gelcem
€20
Ara
İSPANYA
İspanya olarak Kasım 1936'da çıkan iç savaşı zor bela 18 Ocak 1938'de bitirdik. Kalkınmaya çok büyük öncelik verdik ve az silahlandık. Bunun cezasını 1941'de çektik.
Oynarken sıkılmadığım nadir etkinliklerden birisiydi.
1-Sanayi Gelişimi
sanayi.png?width=1194&height=671
2-Savaşın Ortasında
uzdu.png?width=1194&height=6713-Savaş Sonu Sanayi Gelişimi ve Ülke Sınırları
sanayi_2.png?width=1194&height=671

Herkese iyi oyunlar dilerim
[+] 4 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alman silahlı kuvvetleri deli hitleri yakalayıp idam ederek Yeni Alman İmparatorluğunu ilan etti ve III.Wilhelm Berlin'de büyük bir kutlamayla taç giydi. İlk olarak Avusturya ve Çekoslovaklar İmparatorluğa dahil oldular. 1.Dünya savaşının intikamını almak istemesine rağmen daha fazla genç Alman'ın ölmesini istemeyen Kayzer Avrupa'da dengeyi koruma taraftarı hareketler sergiledi ve savaş isteyen Fransız ve İtalyanlara karşı durdu. İtalyanların zulmünden kaçan Yugoslavya kralı ile müttefiklik antlaşması imzalandı. Ama bütün diplomatik hamlelere rağmen Fransızlar hızlı saldırılar ile Belçika ve Hollandayı işgal ettiler. 

Bu iki zalim ülkenin Almanya'ya birlikte saldırma planı yaptığını öğrenen Kayzer onlara bu avantajı vermemek için İtalyanlara ani bir saldırıda bulundu. İtalyanlar dağlarda savunma yaparken Alman üstün zekası deniz üzerinden çıkarma yaptı ve Roma dahil orta italyanın kontrolünü eline aldı. Bu sırada Fransızlar Alman İmparatorluğuna saldırıda bulunmayı denediler ama yeni teknoloji Alman tankları Fransızları tarumar etti ve Fransa kısa bir sürede teslim oldu. İtalyanlar'da dayanamadı ve makus kaderlerine teslim oldular. 

Bu sırada doğuda ve Günyede komünistler Avrupa'yı tehdit eder hale gelmişlerdi. Uzun süren hazırlıklar sonrası doğu cephesine çıkan kayzer burada beklediğini bulamadı. Ruslar çok iyi hazırlanmışlar ve büyük bir hava filosu kurmuşlardı. Üstün Alman tankları sayesinde 1 senede 3 milyon rus öldürülmüştü ama Alman kayıpları da artmaya başlamıştı. Bunun üstüne daha fazla can kaybı istemeyen kayzer ruslar ile 1.dünya savaşındaki Brest-Litovsk antlaşmasının aynısını imzalayarak 2.Dünya savaşını sona erdirdi.

[+] 4 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz de iskandinavya imparatorluğu olarak hiçbir ittifak'a katılmadan kendi imparatorluğumuzu kurduk ve  iskandinav halklarına hak ettiği seviyeye ulaştırdık.
[+] 1 üye yunus55122 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.