[MP] Rise of Nations - Multiplayer: Mayıs 2017
980_Rise_of_Nations_Extended_Edition_banner.jpg

Meraklilarini bekleriz bugun deneme amacli ilk macimizi saat 8 gibi aciyoruz. Tutarsa duzenli her hafta ron gunleri yapicaz. Buyrunuz.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Steamden ekleyin beni Hammer_of_Turks Resimde Colin Farrell var.

Müsait olursam gelebilirim. Yalnız şunu söyleyeyim hiç iddialı değilim :D
Ara
strm profile linkini vereydin daha kolay olur valla.

Biraz gec oldu deneme yatik bir arkadasla. ilgili insanlari toplayip daha genis katilimli maclar yapariz. Su anda sonraki mac tarihi pazar aksam 7-8 gibi
Ara
Bende en kısa sürede edineceğim.Hele yaz indirimleri başlasın steamde katılırım.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
4 kisi topladik bile, takim oyunu yapcak kadar adamimiz var.
Ara
Bende katılırım.
Ara
Şuanda 3 kişiyiz 10 dakikaya oyun kurulacak gelmek isteyen olursa mesaj bıraksın konuya.
Ara
Bende katıldım.
Ara
E6F13C0E2B70C55514CF4C651E2FA9225BB629CB
Oyunun orta dönemi Brandenburg kapışması Almanya(yafes)-Bantu(Aes) kapışması.
4E2F301C4C4E804A635735FC4B68879557434257
Son çağda Brandenburg için yeniden çıkan savaş.Taraflar Almanya(yafes) ve Türkler(iberkay) - Bantu(Aes) ve Roma(Merco)
0DDBDBC91B5FD6E7EBB235E7892EACBAD49CBD7F
Bantu yu arkadan vururken.
EEE829C2FCBEDD2AB2C87E45B114A857107474AD
Büyük Hava Savaşı.

Oyun çok zevkliydi.En son uzun süre sonunda bitmeyince bıraktık oyunu.Taraflar dengeliydi.Merco yla ben biraz geriden gelsek de ittifaklarla dengelendi oyun.Bir daha ki oyun görüşmek üzere.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir dahaki sefer nufus limitleri arttirip herkes kendi basina maci yapacaz. ilgililer yesillendirsin lutfen. tarih belirleyelim
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir tecrübe oldu. Oyunu unutmuş olmam bir yana dursun bir çok şeyi de bilmiyormuşum zaten. Baya öğretici oldu. Bir dahaki daha zevkli geçecektir.

Şu yafes'in kuzeydeki şehrine 3 kere falan saldırdım en sonuncusunda tam aldım, tekrar aldı falan :D alt tarafta 2 şehir birden el değiştirip sonra geri el değiştiriyordu. Baya zevkliydi.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Medeniyetimizin kuruluşu 
710incia6760172.jpg

İlk harika olan Colossus kuruluşu. (Daha sonra roketlerle haince yıkıldı :'( )

20170522213741_1.jpg

Medeniyetin doruk noktası olan devletimiz 3. harikasına kavuşuyor.

20170522214931_1.jpg

Almanya'nın sınırımıza yakın noktaya kale inşa etmesiyle oluşan gerginlik baya yüksek seviyelere çıkıyor.

20170522220133_1.jpg

Bu duruma sinirlenen kralımız derhal savaş açarak Almanya'nın paçavra ordusunu bozguna uğratıp kaleleri yıkıyor. Bu olay I.Dünya savaşını başlatıyor. 
Taraflar Bantu-Roma vs Almanya-Osmanlı

20170522220918_1.jpg

İkinci Parti

Savaşın devamında Almanya şehri olan Brandenburg'un fethi.

20170522221043_1.jpg

Almanya'nın teslim olmasından sonra ilhakı tamamlanan Brandenburg

20170522221823_1.jpg

Roma ordularının kalkan kılıçla tanklı Almanya ordularına kahraman saldırısı

20170522222840_1.jpg

Ve Almanya'nın topraklarını geri almak için başlatmış olduğu II.Dünya Savaşı. 
Taraflar Bantu-Roma vs Almanya-Osmanlı

20170522230557_1.jpg

Oyun sonu istatistikleri.

20170522235919_1.jpg

20170522235938_1.jpg

20170522235942_1.jpg

20170523000003_1.jpg

Oldukça güzel bir oyun oldu. Ne yazıkki savaşları sonlandırmaya vaktimiz olmayacağını düşünerek kayıtı yarım bıraktık. Bundan sonra son çağa kadar oynamamayı öneriyorum. Hem kaynaklar sınırsız oluyor hemde savaşlar oldukça uzuyor. Ek olarak Hayalet Uçaklar ve Roketler oldukça sinir bozucu. :)

Oyun için teşekkürler 
@yafeshan
@iberkay
@Merco
[/spoiler]
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim tarafimdan oyunun gidisati.

Aes cok hizli basladi, cabucak cag atlayip wonderlari siralamaya basladi. Ben ekonomi kurulumuna odaklandim . 2. cagdan itibaren de ordu topladim. Iberkaya muttefik teklifi atip Aes ulkesini hedef belirledik. Ama bizden daha guclu oldugunu savas ilan edip sehrimi alarak gosterdi. Savasi daha fazla uzatmayip kaybi kabullendim baris yaptik.

Iyice ekonomi ve teknolojiye odaklanip digerlerinden hizli gelismeye calistim. +100 nufus sahibi Aes ile basa cikmanin baska yolu yoktu. Cabucak cag atlayip savasta bana en cok faydasi olacak wonderlari erkenden diktim. Ordumun daha kucuk oldugunu bilmeme ragmen son caga atlayip savas ilan ettim.

Ilk dakilarda Aes e ait +50 nufus wonderi 4-5 tane cruise fuzesiyle yikildi. Sonra teknolojik olarak ustun Alman ordusu Bantu saflarina taarruza basladi. Hava kuvvetleri ve tank ustunlugu ile dengeli bir catisma yasadik uzun zaman. Donum noktasi hayalet ucak teknolojisi oldu.

10larca hayalet bombardiman ucagini dusman sehirlerine gonderip rakibin ekonomisini yok etmeye calistim. Ardindan ordu oldukca rahatladi ve uzun ugraslarin ardindan eski sehrimizi geri aldi. Iberkay'la da ugrasmak zorunda kalan Aes iyice gerilemek ve ekomisini kurmak zorunda kaldi. Merco kendini gelistirip kuzeyden saldirinca ordulari cekip onu etkisiz hale getirirken Aes kuvvetlerini tekrar topladi. Oyun tekrar dengeye oturdu. Bir turlu dengeyi bozup ustunluk saglayamadi iki tarafta.

Karadan ve havadan bol catismali bol hareketli bir savas oldu. Yeni oyunlarda devamini iple cekiyoruz.
[+] 4 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim de tavsiyem ayarları information çağına geçmeden belki ondan da önceki çağda bırakmanız yönünde. İnformation çağı ve sonrasındaki upgradeler oyunu bitmeyecek bir hale sokuyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Bence en makulu Modern Age de bırakmak. Nükleer zaten zayıf, bombardıman uçakları da zayıf. Tam dengeli oluyor Modern Age. Fakat bazıları Gunpowder'a bile karşı olabilir. Ben Role play in olduğu bir Ron oyunu seviyorum. Antlaşmaların, yan çizmelerin ve tehditlerin bol olduğu diplomasili bir oyun :) Hedef herkesi yok etmek de güzel olsa da kurtlar sofrasında diplomasi daha bir tatlı :D
Ara
@napolyon94 İle 2 oyunumu hatırlıyorum , birinde tepemde onlarca bombardıman uçağı şehirlerimi yakıp yıkan panzerler vardır. 2.'sinde ise adama çekilip savunmaya yatmıştım bir vadide işgal durdurulmuştu muazzam zevkliydi. (Vietnam lol )
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Kirpi ye yaptigim tam bjr blitzkrieg di. Sene 2010 , zorla inatla ron yüklettim hamachiden oynuyoruz.. once goklerde 30 kadar bombardiman ucagi tas ustunde tas birakmadi. Ardindan onlarca wolksgrenadiers ve tiger 2 ülkesine cikti :).
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim savaslarda baya epik gecti denilebilir. Brandenburg önünde uzunca bir süre gecen bir savaş vardi ve eminim devam etsek orası defalarca kezde el degistirirdi. Bu oyunda zaten belli bir gelismeyi yasadiktan sonra yapilan her savaş inanılmaz keyif veriyor.
Ara
Bu aksam yeni mac icin ne dersiniz beyler. Saat 7 gibi mesela.
Ara
Durumum belli değil. Gelmem zor görünüyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.