[MP] Shogun 2 - Multiplayer: Nisan 2020
ss_b03c304f90140be064ab6c585e5187907972d...0x1080.jpg
Shogun 2 NİSAN MULTİPLAYER ETKİNLİĞİ

Nisan ayının önümüzdeki iki haftası  içerisinde yapılacak maçlar bu konu altından ayarlanarak yapılır ve paylaşılır. Katılımcılardan yorum olarak "katılıyorum" ibareleri ile Steam nickini, istedikleri muharebeleri (kuşatma, bire bir ya da ikiye iki savaşlar gibi), ve kural önerilerini yazmaları rica olunur.  

Oyuncular istedikleri kadar sayıda maça katılabilecekleri gibi önümüzdeki iki hafta içinde istedikleri zamanda kendi aralarında da oynayabilirler. Ama katılan herkesin bu iki günde müsait olmaları beklenir. Müsait olmayanlar mezaretlerini konu üstünden yazabilirler. 
Oyun Günleri : Pazartesi ve Çarşamba 15.00 ile 18.00 arası
Oda adı : StrategyTurk
Şifre : st
Not: Zaman farazidir. Katılımcılar belirli zaman aralığında isterlerse tek oyun oynayıp çıkabilecekleri gibi, 18.00'den sonra bile oynayabilirler. Ama yine de düzen açısından herkesin 15.00'te oyuna girebilmesi beklenir. 
Not2: Oyunda nasıl çoklu oyunculu muharebelere katılacaklarını bilmeyenler bu rehberden faydalanabilirler. 
Katılımcılar: 
@Gurt 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
[+] 1 üye raskol nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum ama oyun hakkında çok az bilgim var.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün ilk maçlarımızı oynayabiliriz. Katılımlar hala açık. 4. çıkmazsa bot ekleyebiliriz. @Gurt , @raskol , @Selene
Ara
27 nisan da ücretsiz olucak o zaman çoğu kişi katılabilir.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 3 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-04-2020, 14:22)gLo1NN : 27 nisan da ücretsiz olucak o zaman çoğu kişi katılabilir.

O zamana kadar etkinliği uzatabilir ya da tekrardan açabiliriz.
Ara
Oda kuruldu. Adı Strategyturk şifre st.
Ara
@Selene ile 1 kara 3 tane de deniz savaşı yaptık.@Selene ilk kez shogun 2 oynadığı için ilk oyunda mızraklı askerlerimin üstüne süvarileri ile saldırdı. Ama deniz savaşlarını hızlıca kavradı.  Mpdeki deniz savaşları spdekilere nazaran on kat daha eğlenceliymiş. Hele ki oynadığımız mayın oyunları oldukça eğlenceliydi.
İlk deniz savaşımızda yalan olmasın @Selene mayının ne olduğunu bilmediği için kazandım. Tabi bu savaştan sonra topçu gemisini yasaklamaya karar verdik.

İkinci savaş daha heyecanlıydı. Özellikle @Selene bombanın ne denli güçlü bir silah olduğunu keşfettikten ve mayının neye benzediğini öğrendikten sonra beni yeniverdi. Tabi yenilgimin bir diğer sebebi de kuşkusuz mayın tarlam yüzünden bire bir savaşa soktuğum iki geminin de bütün bombacı gemileri yok edememesiydi de.

Son savaşta @Selene'un bomba terörünü durdurmak için düzgün menzilli iki gemi alıp, birini de yem ettikten sonra kazanabildim. Her maç çok eğlenceliydi. Çarşamba görüşmek üzere.

[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şunu belirtmek isterim ki burada yalan haber verilmiş mayınların neye benzediğine dair hâlâ hiç bir fikrim yok.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-04-2020, 21:04)isocuk : Şunu belirtmek isterim ki burada yalan haber verilmiş mayınların neye benzediğine dair hâlâ hiç bir fikrim yok.

Denizin üstünde yüzen bombalar. Dalgalı su görürsen yaklaştırıp bir bak. :)
Ara
Dün @Selene ile iki deniz savaşı daha yapmıştık. Bütçeyi biraz arttırıp filo boyutunu ortaya getirerek oynadık. İlk maçta ben kazandım İso saldırdı. İkincisinde bombalı gemileri yaskaladık ve ben saldırdım. İso'nun topçu gemisini istediğim gibi bordolayabilseydim oyunu kazanmıştım ama ne yazık ki öyle bir şey olmadı ve kaybettim. İki oyun da eğlenceliydi. Katılmak isteyen olursa çarşamba kara ya da deniz savaşı yapabiliriz. Bot eklenebildiği için 3 kişi de sorun yaratmayacaktır.
Ara
@Onur34 ile bir maç attık. Okçu spamı ile balık balık avlar gibi delik deşik etti ordumu. Arkadan general birliğine saldırsam da işe yaramadı.

20200428023053_1.jpg 
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200428023500_1.jpg
Ben kendi atlılılarım ile uraşırken bir baktım @Gurt iki atlı birliği ile generilime saldırmış. Ama artık korumalar öyle iyi bir iş çıkarmışdı ki bütün tümenden tek generalim kaldı. Okçu spamında ise pek haksız sayılmaz. Shogun 2 nedense niceliğin niteliği ezerek yok ettiği en belirgin tw oyunu. Bir dahakine ashigaru birimlerine bir sınır çekebiliriz.
Ara
katılıyorum
€20
Ara
Katılıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.