[MP] Stellaris - Multiplayer: Ağustos 2019
ben katılabilirim belki 1-2 yeni oyuncu da çağırabilirim yeni oyun kurulacaksa haber edilsin lütfen

Ara
Yeni harita mı kurcaz yoksa devam mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Evet arkadaşlar dün ki etkinlikte görüldüğü üzere, bazı arkadaşların uykusu geldiği için. Bu etkinliğimizi erken mi başlatsak =))
Ara
Galiba yeni mp olmayacak. Yafeshan yoldayım zor yetişirim dedi de gelebilse

Ara
Şu anki plan şu şekilde, eski oyundan devam ediyoruz. Oyun "yarıda bırakmak" sebebi ne olursa olsun sevdiğimiz bir şey değil. Bu raddede başvuranlar hem önceki hafta kurulan ancak bu hafta gelemeyen oyuncu ülkelerine, hem de müsait yapay zeka ülkelere geçebilir. Bu oyunu sonlandırdıktan sonra önümüzdeki Pazar yeni kurallarla Eylül etkinliğini açar 1 Eylül Pazar akşamı yeni oyuna başlarız.

Stellaris etkinlikleri tarz olarak EU4 veya CK2'den çok Age of Empires gibi RTS etkinlikleri veya Civ serisi gibi diğer yavaş açılan ancak bir yerden sonra neredeyse tüm oyuncuların haritanın hakimiyeti için birbiriyle muhatap olduğu 4X oyunları andırıyor, bu sebeple oynayışta ve oyuncu yönetiminde dikkat edilmesi gereken farklı şeyler var. Geçtiğimiz etkinlikte bazı hiç normal olmayan davranış biçimleri ve hareketlerle karşılaştık, bu kapsamda ileride özellikle bu tarz RTS/4X havasında ancak uzun süren etkinliklerde farklı bir işleyiş benimsememiz gerektiği ortada.

Bugünkü etkinlikte eski kayıttan devam edip olabildiğince oyunun tadını çıkartmaya çalışacağız. Bizim için önemli olan şey her zaman eğlence, güzel vakit geçirmek.
Yeni mp olursa bende gelebilirim oyuncu sayısı artsın diye olmazsa da izleyici koltuğuna geçeriz artık .(Aldım denedim bugün birazda baya değişmiş oyun ilk zamanlara göre )
Ara
Kuruldu.
Ara
geliyorum yapay zeka ülkelerden birine geçeceğim
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
20190819002311_1.jpg
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oyundu. Hem yedek olarak hem de geç katıldığım için çok ilerleme katedememiş olsam da yine de Uquara'yı belli bir seviyede tutmayı başardım. Önü çok açık değil açıkcası. Genişleme alanı kalmadı ve tall gitme üzerine kurulmamış pek. Savaş kaçınılmaz gibi. Kozmopolit yapısı alışkın olmadığım bir oyun tarzı sergilememe sebep oldu. Etiklerine de çok bağlı değil .s Ama sıkıntı yok, toparlanır. Güçlü devlet.
Sic Parvis Magna
Ara
Pazar günü kaldığımız yerden devam ediyoruz.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
21:00'da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün bitirebilirsek sonraki etkinliğin konusunu açar kuralları/oyun işleyişini şekillendiririz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ülkeme yedek arıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Hostumuzun meşguliyeti ve bu meşguliyeti üzerine kurulması üzere yanlış save'i yollamasından kaynaklı zaten son gününe ulaşan etkinliği burada bitirdik. Önümüzdeki etkinliğe dair enteresan fikirler var, 1 saatlik bitiş yayınında oyuncular ve izleyicilerle ayarları ve kuralları konuştuk. Konuyu bu gece açacağım. Hedefimiz daha hızlı, daha renkli ve daha güzel Stellaris etkinlikleri yapmak.
Öncelikle kusura bakmayın. Dışarıda olmam gerekti bu akşam. Ama burada ki sorun başka kuracak arkadaş için yanlış save atmam. Hatam büyük, sizi oyun zevkinizden mahrum bıraktım. Özür diliyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.