[MP] Stellaris - Multiplayer: Mayis 2018
Yafeshan gayet iyi oynadi, makine irkini guzel oynuyor , meta irki secti o yuzden kazandi gibi yaklasimlar haksiz yergiler. Gelecek oyun fallen i kaldirilmasinda bence hicbir sakinca yok cunku oynayis acisindan hicbir faydasi olmadigi gibi komsu oldugu oyunculara zararli da olabiliyor. Hyperlane 0.75 bence gayet yerinde bir suru bottleneck oldugu icin defense station uzerinden savunma mantikli oluyor her ne kadar ben yapamasam da. Altinkurt`in hatasi kendisi zengin olmasina ragmen kendine yatirim yapmak yerine oyunu pek ciddiye almayan justiye yatirim yapmasi oldu , en basta sana birak yikayim demistim altin.
Ara
Bir Sonraki multiye katılmak isterim
Ara
Ilk sayfada yazdigi gibi her pazar 21.00 gibi oynamayi planliyoruz,seni de bekleriz.
Ara
(14-05-2018, 21:24)Sezar : Ilk sayfada yazdigi gibi her pazar 21.00 gibi oynamayi planliyoruz,seni de bekleriz.

Şuan anladıgım kadarıyla daha önceki bir oyundan devam ediyorsunuz. Boş yer varsa olur tabiki fakat yoksa sonraki multiye katılırım.
Ara
Hayir aslinda gecen oyun bitti,her Pazar yeni bie oyun atma hedefimiz var.
Ara
(14-05-2018, 17:53)Sezar : Altinkurt`in hatasi kendisi zengin olmasina ragmen kendine yatirim yapmak yerine oyunu pek ciddiye almayan justiye yatirim yapmasi oldu

Ya Allah aşkına. Elimde 20k mineral vardı. Nereye yatırım yapabilirdim ki. 3 tane gezegeni son seviye binalarla doldurdum, yetmedi Master of Nature alıp 3 gezegene 5 tile daha ekledim. Enerji gelirim de o kadar iyi durumda değildi. Defense platform dikmeyi düşündüm ama enerji yetmeyecekti. Habitat açılsın diye bekliyordum. Filo zaten hep limitte gezdi. Hatta limiti artıran perk aldım. Yetmedi federasyon filosunu da ben bastım. Daha nereye mineral harcayayım.
Sic Parvis Magna
Ara
Altn kisitli bolgede cidden iyi bir ekonomi kurdu. Benim event serisinden cikan kaynak canavari sistemin de onun bolgesine cikmasi biraz destek olmustur sanirim.

Fanatic pasifist gercekten guclu ama savas acip genisleyemedigi icin uzun vadede zayif kaliyor. Dun bir pasifist build denedim tam altnkurtunu oyun mantigina gore, oldukca guclu ama yine genisleme imkani yok. Inward perfection ve yaninda kole irkiyla beraber baslamka guzel duruyor. Tam bir unity ve ekonomi canavari.

Makine irki saf haliyle meta degil, ayrica baslarda cok uzun suruor iyi ekonomi kurmak. Dusuk hyperlane ile bottleneck kurabilmek benim daha cok isime yarar. o defansif starbaseler son seviyeye cikmadn 13-15k guclere ulasabiliyor. destek filosuyla birlikte cok kolay dusmani durdurabilir.

Oyun saatinde biraz degisiklik gerekiyor sanirim. Oruclu olacaklar var, saat 9da oyun pek makul degil. daha gec saatte baslarsa bu sefer bazi arkadaslar gelemeyebilir (mesela ben)
Ara
Bugünkü oyuna katılmayı (eğer isterse arkadaşımla beraber) isterim. Çok iyi değilim oyunda umarım sıkıntı olmaz
Ara
Pazarlari oynuyoruz.
Ara
(15-05-2018, 09:20)yafeshan : Inward perfection ve yaninda kole irkiyla beraber baslamka guzel duruyor.

Inward perfectiondaki güçlü yönler savaşa pek etki etmiyor. Ben de 2 tradition hariç tamamlamıştım. Küçük olduğumdan olsa gerek. Agrarian Idyl bence Inward Perfection'dan daha etkili. Üstüne federasyona katılmak gibi bir seçeneğimiz oluyor.

Uzun vadede sentetikler kölelerden daha etkili olabiliyor. Robot resource productionlar slave resource productionlar kadar etkili. Yine aynı şekilde traitler de benzer şekilde modifiye edilebiliyor. Ama sentetik olduğunda alacağı %20 bonuslar ciddi fark yaratıyor. Tek eksisi sentetik olduğunda farmlar yıkıldığı için Agrarian Idyl'i reform edip değiştirmek gerekiyor. Sonrasında da tradition açmakta baya zorlanılıyor. Mümkün olduğunca çok tradition açıp sonra sentetik olmak lazım.

Senin eventten gelen sistem bana çıktı da mineralden çok bilim avantajı vardı oranın. Justi'nin eventten aldığı Ring World de o kadar alakasız yere çıktı ki oyunun hyperlane ayarlarına küfür ettim valla.
Sic Parvis Magna
Ara
(15-05-2018, 14:56)Sezar : Pazarlari oynuyoruz.

Bugün pazar diye biliyordum  :sob:
[+] 1 üye Pwiehh nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-05-2018, 16:47)Paytak : Bugün pazar diye biliyordum  :sob:

:sob:
Sic Parvis Magna
Ara
Bu pazar katılmayı düşünüyorum ve Yafeshanın arkasındayım çok üstüne gidecekmişsiniz gibi gözüküyor.

Ara
Pazar günü 11'den önce katılabileceğimi samıyorum. Gündüz yapılma seçeneği düşünülebilir sanki.
Sic Parvis Magna
Ara
önce seni yok ederiz sonra yafesi sonra da devam ederiz ışıkay :))
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt , @jax61 @yafeshan @Justicar @Adm @Paytak @Duman @Işıkay @Aeschyli
Katilimcilar Ramazan dolayisiyla mp saati hakkinda fikir belirtirse iyi olur, herkes uygunsa iftardan sahura kadar seklinde de gidebiliriz ,gunduz 15.00 oncesi benim icin sikinti olabilir ama farketmez, cogunlugun fikrine gore hareket edebiliriz.
Ara
ben tr saati ile gündüz saat 3 den sonra her daim müsaitim.işim yoksa tabii.geçen hafta katılmama sebebim cenaze nedeniyle idi
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Gunduz oyunu benim icin daha iyi olur. Sahura kalmak istemiyorum.

Sonunda robot kardesim isikay da geliyor. Galaktik anti robot koalisyonu da kurtaramaz sizi
Ara
Oo diplomasiyi bi kenara bırakıp lobiciliğe başlamışsınız. Ben 8-11 arası dışında her saat müsaitim.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyun günündeki duruma göre ben de katılabilirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.