[MP] Stellaris - Multiplayer: Şubat 2018
Selamlar tekrardan,

Malumunuzdur ki stellaris 2.0 guncellemesi 22 Subatta geliyor. Oyunda beklenen ve istedigimizi bilmesekde de cok hosumuza giden degisiklikler olacak. Bazi arkadslarimizin ozellikle one surdugu sorunlar el atilmis olacak. Butun bunlari goz onune aldigimizda, her ne kadar bu oyna mp kurmak istemiyorum desem de degisiklikler dayanilacak gibi degil. 

Efendim, guncelleme haftasinin cumartesi gunu 24 Subatta saat 21.00 da Stellaris MP var. Her hafta duzenli olarak oyuna devam edecegiz. Onceki maclardan edindigimiz tecrubelere gore zaten 3 haftadan uzun surmesi pek mumkun olmadigindan, isteklilerin katilmak icin cok korkmamasini rica ediyorum.

Yeni katilacaklar icin oyunlarin genele gidisati su sekilde gerceklesiyor. Kormayin diye yaziyorum. Cruiser falan gelistirene kadar kimse kimseye dalmaz kolaylikla, uzun bir sure rahatsiniz. tek derdiniz AI olabilir oda eskisi kadar basiniza dert olmaz guncelleme ile. Oyun cok fazla degistigi icin eski oyuncular cok da tecrubeli olmayacak, kimse dezavantajli baslamaycak.

Host, yeni dlc de dahil tum dlc'ler kurulu olarak oyunu acacaktir.

Oyun guncelleme notlari tam olark aciga ciktigi gunlerde gerekliyse kurallari da guncelleyip yazariz basliga.

Katilimcilar lutfen ilgisini belirtsin.

Guncelleme:

Başlangıç Günü: 24 Subat Cumartesi
Başlangıç Saati: 21.00

Katılım ve Kurallar
  • Oyunda her oyuncu ayrı bir ırka ve renge sahip olmak zorundadır.
  • Oyuncular oyun içerisinde kendi ülkelerine zarar veremezler.
  • Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamazlar.
  • Oyuncular belirli sebepler* harici herhangi bir sebepten oyunu durduramazlar.
  • Oyun günü herhangi bir sebep göstererek katılım gösterememiş veya erken çıkmak zorunda kalmış kişilerin ülkeleri koruma altına alınır.
  • Eğer bir oyuncu tüm savaş hedeflerinizi kabul edip teslim oluyorsa bunu kabul etmelisiniz.
  • Bir federasyondaki oyuncu sayısı en fazla 3 tur. Vassal ve tribute olanlar bu sayiya dahil degildir fakat gonullu vassallik kabul edilmez.
  • Bir oyuncu maksimum 2 ülkeyle defansif pakta sahip olabilir.
  • Bir oyuncu maksimum 2 ülkenin bağımsızlığını garanti altına alabilir. Garanti kayda deger bir gelir(3k mineral/Enerji tek seferlik yada aylik toplam) karsiligi veriliyorsa ethic uyumlulugu ve zitligi sarti aranmaz.
  • Oyuncular oluşturdukları imparatorluğun yapısıyla uyumlu bir oynayış sergilemek zorundadır. (örneğin fanatik pasifist zenofil bir tür oyun içerisinde savaş çığırtkanlığı yapmamalıdır)
  • Diplomatik iliskiler impartorluk yapisiyla-ethic ile uyumlu olmalidir. Ittifak icin en az 1 ortak ethic olmaliyken, defansif anlasmada birbirine zit ethic olmamasi yeterlidir. Saldirmazlik ve bilim anlasmasi icin herhangi bir sart yoktur.  Makine medeniyetler ve Hive mind kendi aralarinda ve birbirleriyle her turlu anlasmayi yapabilirken digerleriyle defansif ve ittifak yapamaz. 
  • Aralarında diplomatik bağ bulunmayan oyuncular birlikte hareket ederek warscore limitini ve kuralları suistimal edemezler.. Diplomatik kisitlamalari saf disi birakmak amaciyla perde arkasindan birlikte calistigi farkedilen uygarliklar ikaz edilir. 3. ikazda oyundan cikartilir.

Bilinen bir vassal exploiti. Iki ulke savasiyorken, 3. bir ulke savasan ulkelerden birini vassal yapip onu savastan kurtarabiliyor. Bu gibi bir durum kesinlikle yasaktir. Savas olsun yada olmasin Gonullu vassallik yasaktir. 

Su anki oyuncu sayisinda kalirsa  
galaksi buyuklugu : 1000 yildiz
Habitability: 0.75
Yapay zeka : 0 Normal
Fallen empire : 3
Oyun Zorlugu : normal

___1000 yildizlik sp oyunda normalde 15 ai koydugu icin biz 16 kisi slotu dolduruyoruz. Bu durumda yapay zekaya gerek yok. ____

LUTFEN LINKI VERILEN MODU KURUNUZ OYUNA GIRMEDEN. 

GEREKLI MOD

Su anki katilimcilar:

Yafeshan
@altnkurt
@jax61
@Voidian
@Ceh1907
@Justicar
@Adm
@Aeschyli
@unonimus
@Sezar
@Gandhi
@Işıkay
@Kvothebard
@Minder
@Guderian
@Lygrim

Iyi gunler.
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum!
Ara
Hayda bre Bismillah.
Sic Parvis Magna
Ara
katılıyorum
Ara
Katılıyorum.
Ara
Su an itibariyle 13 kisi oldu. Cok guzel bir mp olacak. 1000 yildizlik haritada oynayacagiz ki ancak yeter. Sadece iki hafta kaldi.

Haftaya guncellemenin degisiklik tam listesi verilecek. Ona gore gerekli kural duzenlemelerini yapariz
Ara
Oynamak isteyipte bi turlu olaya atlayamaynlar oyunu almayanlar su cin yeni yili indiriminde ortami yesillendirebilirler. Guzel oyun, valla bak.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kurallar guncellenmistir. Lutfen inceleyiniz.
Ara
Katiliyorum.
Ara
Katılıyorum.
Ara
2 itirazım var. hiçbir şekilde bilim anlaşması olmasını desteklemiyorum.izin verilse dahi defansif pakt yapan veya federasyona üye olan medeniyetler arasında olabilmeli..açıkçası yapay zeka öyle her demde araştırma anlaşmanızı kabul etmiyor. hele de sizden önde ise üzerine bir ton istekte bulunabiliyor veya reddediyor.
vassalda limit aramamakla beraber garanti, ittifak ,federasyon üyesi,defansif paktın sınırı belirli olmalı. yoksa herbiri için 2-3 filan hayli incelenmesi zor ve sıkıntılı.zincirleme şekilde kendine veya dostlarına koruma sağlayan kişiler çıkacaktır.(bir federasyona gir.toplam 3 kişi, 2 de defansif pakt yap. saldırı durumunda 5 vs 1. hiç de adil değil.) benim gibi diplomasiden pek de hazzetmeyen uğraşmayan birisi bu durumda oyundan keyif almayabilir.

1000/24 = 41 küsür sistem herkesin katılımı ve yz lerin eklenmesiyle ortalama düşecek kişibaşı star system.ayrıca yeni sistemle marauders(yağmacı, herkese düşmanlar) medeniyetler eklenebiliyor.neyseki yeni sistemle border yapma şansınız kısıtlanıyor. her bir sistem için influence ve maden ödemek zorundasınız.

bir nebze borderi engellemek ve oyundaki devletlerin aşırı yayılımını engellemek adına 4 lü spiral oynanabilir.

bir aksilik olmazsa katılacağım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Katılıyorum. Ayrıca Hasan abinin sözüne de katılıyorum teknoloji araştırılmasına bir sınır konulmalı.

Bir de FLT şekli hyperdrive olmalı başlangıçta öyle ayarlanmalı yani

Ara
yeni sistemle tüm ftl ler hyperdrive başlıyor zaten ışıkay. ondan yana sıkıntı yok.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Aslinda diplomatik anlasmalara cok sinir koymak da istemiyorum cunku yz da anlasma yapmak zor oldugu durumlarda ustune biseyler verip olumlu tepki vermesini saglayabiliyoruz. Bu durumda anlasmayi isteyen taraf ustune kaynak veriyorsa yapilabilmesi daha mantikli bence. Ters ethicde garanti atabilme sartini buna bagladim mesela.

Anlasmalara sinir koymamak istememin diger sebebi ise oyunda bazi faction isteklerinin bunlara bagli olmasi. Mesela biri sinirindakilerle dost olmani isterken baska biri bilim anlasmasi yap diyor. Yapmazsan influence vermiyor. Tabiki xenophobe oynayan jax diplomacy yapmaz pek :)

Karsit ethiclerde anlasma yapanlarin arasinda tek tarafli kaynak alis verisi yapilip yapilmadigini da gorebiliyorduk diplomacy ekraninda. Karsindaki ulkeyi yok etmek icin gizli planlar yapiyor olsan da belli bir sure onlari kullanmak bana cok da aykiri gozukmuyor.

Tabi ki bu konuda cogunluk rahatsizsa kural degistirilir.
Ara
O zaman aynı ethic olmasını şart koyalım bu arada zenofobi olanlar ve robotlar oyunun özelliği gereği kimse sevmiyor aiden tech alamazlar yani oyunculardanda alınamaması gerek çok şart değil öğrenip nelerin eksik olduğunu göreceğiz zaten

Ara
Şimdilik şu şurda dursun,çok büyük değişiklikler olmadığı sürece bir değişiklik yapmayı planlamıyorum.

378e941a5f105e7e2b7f4a35a7fb5798.png
Ara
(21-02-2018, 00:21)Işıkay : O zaman aynı ethic olmasını şart koyalım bu arada zenofobi olanlar ve robotlar oyunun özelliği gereği kimse sevmiyor aiden tech alamazlar yani oyunculardanda alınamaması gerek çok şart değil öğrenip nelerin eksik olduğunu göreceğiz zaten

Driven assimilator olarak oynarken YZ ile anlasma yaptigim oldu bir cok kere. Robotlar anlasma yapamiyor degil. Ortak ethic sartini muttefiklik icin koyabiliriz ama digerleri icin de ayni seyi koymak zaten az olan oyuncu sayimizi diplomaside oldukca kisitlamak olacaktir. Bunun yerine Bilim anlasmasi ve defansif anlasmada zit ethic olmamasi yeterli olabilir. 

Faction istekleri ile degisik diplomatik anlasma yaoma ihtiyacini lutfen gormezden gelmeyelim. Hepiniz xenophobe/swarm/exterminator oynamicaksiniz heralde.
Ara
İmparatorluğumuzu paylaşacak mıyız?

Ara
(21-02-2018, 01:07)Işıkay : İmparatorluğumuzu paylaşacak mıyız?

Istege bagli. Gizli tutmak isteyenler olabilir.
Ara
Yarinki mp etkinligimize katiliacaklara bir onden uyandirma bildirimi atalim

@Awake
@altnkurt
@jax61
@Voidian
@Ceh1907
@Justicar
@Adm
@Aeschyli
@unonimus
@Sezar
@Işıkay
@Gandhi

@Kvothebard

Lutfen yarin T.S iler 21.00 da oyun icin musait olunuz.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.