[MP] Stellaris - Multiplayer: Şubat 2020
stellarismp.png

Strategyturk Şubat 2020 Stellaris etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinlik İşleyişi Etkinlik Ayarları
  • Galaksi Boyutu: Small
  • Galaksi Şekli: Elliptical
  • Teknoloji & Gelenek Maliyeti: 0.50x
  • Geçiş Tarihleri: 2250 - 2300 - 2350
  • Yaşanabilir Gezegen: 0.5x
  • Gateway ve Wormhole Sıklığı: 0.25x
  • Hyperlane Sıklığı: 1.5x
  • Ayar önerilerinizi bekliyoruz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyun içerisinde herhangi bir bug, exploit vb. oyun açığından yararlanılamaz, nation-ruining sayılabilecek davranışlar sergilenemez.
  2. Oyuncular sınır sahibi olmadıkları imparatorluklara savaş açamaz, savaşta düşman imparatorluğunu 'parçalayacak' şekilde toprak alamaz.
  3. Bir federasyona katılan oyuncu sayısı, oyunun başlangıcındaki oyuncu sayısının 3'te 1'ini geçemez.
  4. Federasyon filosu gücü, filoyu kontrol eden oyuncunun kendi filosunun 2 katından fazla olamaz.
  5. Birden fazla oyuncunun yeraldığı savaşlarda barış antlaşmalarının çoğunluk tarafından onaylanması gerekir.
  6. Diplomasi yapamayan ırklar seçilemez, oyuncu imparatorluklarında çeşitlilik olması beklenir.
  7. Halihazırda savaşta olan bir oyuncuya açılan savaşta oyuncu gezegeni alınamaz.
  8. Oyuncular birbirlerini entegre edemezler, oyuncunun başka bir oyuncunun vassalı olması için geçerli sebepler aranır. 
  9. Kural önerilerinizi bekliyoruz.

Etkinliği keyif almak, güzel vakit geçirmek için düzenliyoruz. Bu kapsamda tüm oyunculardan bunun bilincinde, birbirine ve etkinliğe saygılı bir biçimde yaklaşması beklenir.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Obur taraftaki ayni saatte endless space oyununun çöktüğünü mü anlamalıyız
Ara
Katılıyorum.
[+] 1 üye Delicesine Fun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılabilirim.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkes yeni dlc beklio. O vakte kadar oyun nadir. Oldugu zamanda da cogunlukla robot baslangici yasaklaniyor hala. Robot baslangici, eger ne yapacaginizi biliyorsaniz dengesiz güçlü. Robotlarin oyunun basalarinda kazanabildigi nufus hizini diger irklar en yuksek teknolojide bile zor goruyor. Her seyin nufus oldugu su anki sistemde mp icin dengeli degil.
Illa robot kullanmak isteyenler icin sadece 10 yilda bir yeni koloni atabilme limiti kullanilabilir.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yetersiz katılım ve hali hazırda günlerimizin çakıştığı Endless Sapece 2 etkinliği nedeniyle oyunu bu hafta erteliyorum. Zaten 3 oturumda oyun biteceğinden Mart ayına taşmayacak oyun. Tabi Mart ayında -çıkarsa- yeni eklenti ile oynayacağız.
Ara
20200206172410_1.jpg
Haritada karmaşa olmaması için oyunculardan haritalarına yansayacak renkleri seçerlerken aynı renkleri seçmemeye dikkat etmeleri çok iyi olur.
Ara
Katılıyorum.
Ekran_Goruntusu_98.png
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
[+] 1 üye Lwruno043 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun odası kuruldu. Sunucu Id: 90132679064291328
Şifre ise st
Ara
katılıyorum
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
20200215001745_1.jpg
İlk önce katılan herkese teşekkürler. Teknik sıkıntılar nedeniyle oyunu yirmi dakika erken bitirmek zorunda kaldık ama 50 yıllık hedefimizi çoktan aşmıştık.. Bunun dışında oyun Xen ve Kosher arasındaki iki relic dünya üzerine çıkan tatsızlık ile ilk başta ilginçleşse de, Xen'in geri adımı sayesinde gerginlik bitti ve oldukça huzurlu bir oyun günü yaşadık. @altnkurt'un ilk yayını olmasına rağmen, yayın da oldukça eğlenceli geçti. 

20200215001212_1.jpg

Benim oyunuma gelecek olursak oldukça sakindi. Megacorp olmam nedeniyle çok fazla büyüyemedim ama diğer uygarlıklara ofis kurmak da oldukça ilginç bir deneyimdi. Birdahaki oyunda @altnkurt'un verdiği abdulsamet taktiklerini de kullanmak istiyorum. 
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ailevi sebeplerden dolayi haftaya katilamayacagim.
Isteyen baska bir arkadas yerime gecebilir
Ara
Şu oyunu oynamadım ona yanarım
Ara
Bu haftaki oyuna katılabilmem mümkün mü acaba
Ara
(15-02-2020, 01:28)yafeshan : Ailevi sebeplerden dolayi haftaya katilamayacagim.
Yafeshanin oyununa büyük ihtimalle bu hafta için ben bakacağım , oyun bitmezse gelecek hafta kendisi devam.edecek..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(21-02-2020, 18:26)jax61 :
(15-02-2020, 01:28)yafeshan : Ailevi sebeplerden dolayi haftaya katilamayacagim.
Yafeshanin oyununa büyük ihtimalle bu hafta için ben bakacağım , oyun bitmezse gelecek hafta kendisi devam.edecek..

Hayır sen bakmayacaksın. Ama başka birini bulursa sorun olmaz.
Ara
(21-02-2020, 18:09)Tripian : Bu haftaki oyuna katılabilmem mümkün mü acaba

Oyun başladı. Ama geçen haftadan mazeretsiz gelmeyen biri olursa veya biri seni yedeği olarak belirlerse o oyuncunun uygarlığı ile oynayabilirsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.