[MP] Stellaris - Multiplayer: Temmuz 2019
Selamlar. Siddetli oyuncu devamsizligi sebebiyle denemeye calistigimiz yeni oyun formati sonucsuz kaldi.

Bu sebeple onceki baslikta belirttigim uzere tek gunluk hizli oyunlar deneyecegiz. Oyun gunu ve saati ayni, Cuma 21.00. Genel kurallari degismiyor.

[*]Total war Irk yasak

[*]Ilk 30 yil baris donemi

[*]Savasta dusmandan ana gezegen claimi yapmak yasak

[*]Savasta dusmandan en fazla 1 gezegen ve toplamda 4 bolge alinabilir. Alinacak bolgeler iki ulke arasindaki sinirdan itibaren genisleyerek secilir. Izole bolgeler secilemez.

[*]Federasyon katilimcilari adedi, oyun katilimci sayisinin 3te 1inin en yakin tam sayiya asagi yuvarlanmasiyla bulunur. Orn. 8 kisi katilimci, max fed uyesi 2 gibi.

[*]Federasyon filosu gucu, filoyu kontrol eden uyenin kendi filosunun 2 katindan buyuk olamaz (Federasyon uyeligi ile filo somurmeyi engellemek icin koyulmustur)

[*]Exploit yasak .Ornek, sol sistemi + life seeded, 0 kaynak ve negatif kaynakla ekonomi yurutmek vb.

[*]Sadece dogrudan hyperlane/wormhole/gateway baglantisi olan komsulara savas acilabilir. Komsu olmayan muttefikler savas ilani sirasinda savasa cagrilabilir.

[*]Savasi kaybetme durumunda kaybedilecek gezegeni yikmaya calismak, claim atilmis yerdeki binalari kaldirmak, yorunge kaynak istasyonlarini kaldirmak yasaktir. Vatandaslarinizi kacirabilirsiniz ama vatandaslarinizi claim ile kaybedilecek gezegene yollayamazsiniz.( Orn. kaybedilecek gezegene bir suru leader gonderirseniz rakibin consumer geliri coker)

[*]Oyundan ayrilacak arkadaslar bolgelerini yada tum ulkelerini baskasina hediye, tribute veya devredemez. 

[*]Savas sonucu vassal yapmak, oyunucuyu entegre etmemek sartiyla mumkun ama tribute savasi yapilamaz. Tribute yerine GM tarafindan kabul edilecek savas ilani icin humiliate savasi acip sonrasinda vergi(herhangi bir kac kaynaktan aylik sabit transfer) talep edilir. Yenildigi halde ertesinde vergiyi odemeyen oyuncu GM tarafindan uyarilir, yine kabul etmezse oyun disi kalir. Talep edilecek vergi GM tarafindan onaylanir. 10 sene vergi odedikten sonra oyuncunun isyan edip vergiyi kesme hakki vardir.
[*]Savas sonucunda alinan claim sistemleri karsi tarafin ulkesinde ulasim kisitlamasina yol aciyorsa kazanan taraf yenilen tarafa sinirlarini kapatamaz, rival atamaz

(*)Grand herald titan gemisi yapay zaka yada oyuncu ulkesine karsi saldiri amacli kullanilamaz . Herhangi bir ulkeye ait olmayan sistemlere girebilir ama orada oyuncu ulkeleri ile savasamaz.
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
@Ayro
@Selene
@Sezar
@jax61
@Mabella
@Voidian
@Ferreke
@Duman
@altnkurt
@Aeschyli
@Duman
@Justicar
@metalengine
@Symbolic
Ara
Ben burdayım
Ara
stellaris denemelerile değil ayın üyesi, yılın üyesi olmayı hak ediyorsun dostum..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun kuruldu
id:90127253591876619
sifre:st

@Gurt
Ara
Hemen geliyorum.
Ara
Katilimcilara tesekkurler,

Mabella yanlislikla Exterminator alip ustuste en bariscil yapayzekadan savas ilanlari aldi. Jax devasa bir corvet spam filoyu yapip oyunu domine etti. Corvetlerin gemi adedi ve ustun defansinin oldukca etkili oldugunu gormus olduk.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel oyun oldu. katılımcılara teşekkürler..mabellanın determinator alması agır fail oldu..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Önceden ülke kurmayip son dk aceleyle hazir ülkelerden seçme hatasında bulundum. Bilgisiz de olunca böyle oldu. Bundan dolayi üzgünüm
Ara
Ben oyundan ayrıldıktan sonra deneyebildin mi yapmak istediğini @Mabella ?
Ara
Gurt un ülkesi ve zenofil aı den tekrar savaş ilanı aldı..annexlenmeye yakın senin ülke de savaş açtı ona.yikildi.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Nedense hep böyle oluyor ülkeyi yönetirken güçsüz hissediyorum. Ai kontrol ederken agresif oynuyor.
Ara
@Mabella nın bu maçtaki şansızlığı yanlışlıkla diplomasi yapamayan yokedici ırklardan birini seçmesi oldu. Mabella'ya kuzeyden ben, her iki yanında birer AI (biri hegemonic diğeri warior) ve sonra aşağıda @Gurt 'la sınırdaş hale geldi. AI lar ile saldırmazlık anlaşması imzalamam sanırım savaşçı AI'ın Mabella'ya savaş açmasını hızlandırmış olabilir.
[+] 1 üye SteelOgre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kaçırdığıma üzüldüm bu oyunu
Ara
5+ kisi olursa oynayacagiz
Oyun kuruldu
id:90127442599524359
sifre st
Ara
Yarım saate gelebilirim.
Ara
talep olmadigindan dolayi etkinlik iptal olmustur
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu cuma multi düzenlenecek mi ?
Ara
Ben oyunu kurup bekleyecegim gecen haftaki gibi. Adam olursa oynariz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.