Anket Başlığı: Hangi mod ile oynansın?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Concert of Europe

0 0%
Pop Demand Mod : Divide By Zero

0 0%
Divergences of Darkness

4 33.33%
Historical Flavour Mod

1 8.33%
Cold War Enhancement Mod

6 50.00%
Pop Demand Mod Ultimate

0 0%
Historical Project Mod

1 8.33%
Katılımcı sayısı: 12 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] Victoria 2 - CWE Multiplayer: Temmuz 2020
vic2.png

Strategyturk forumlarında düzenlenen Haziran 2020 Victoria II Multiplayer etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinliğe başvuran tüm üyelerin başvurmadan önce ilk mesajı detaylıca okuması beklenir.

Etkinliğin İşleyişi

• GM: @Onur34
  • Host: @Onur34
  • Oyun Günü: Pazartesi - Perşembe
  • Oyun Saatleri: 21:00 - 00:30
  • Oyun Sürümü: Heart of Darkness v3.04 
  • Kullanılacak Mod: Cold War Enhancement Mod
Etkinlik Kuralları

1. Oyuncular oyun içerisindeki herhangi bir bug ya da exploitten yaralanamaz, kendi ülkesine zarar veremez.
  2. Oyuncuların uyguladıkları diplomaside mantık ve oyun içi dengenin gözedilmesi aranır.
  3. Oyuncuların III Dünya Savaşına kadar sahip olabileceği maksimum infamy 30'dur. 
  4. Savaş sırasında düşman ulus barış şartlarınızı kabul ediyorsa savaşı bitirmeniz gerekir. Savaşı uzatarak düşmanınıza zarar veremezsiniz. Sadece savaş hedefi ekleyecekseniz savaşa devam edebilirsiniz.
  5. Oyuncular bir başka oyuncunun savaşta olduğu  ülkelerle sonradan müttefik olamaz.
  6. Gerekli skora ulaştıktan sonra , siz veya oyuncu müttefikleriniz  savaş hedefi ekleyemeyecekseniz savaşı 6 ay içinde bitirmek zorundasınız, eğer 6 ay içinde savaş hedefi eklenmezse savaş bitmek zorundadır .
  7. Oyun mümkünse 3, değilse 2 hızında oynanır. Savaş zamanı oyuncular talep ederse hız 1'e indirilebilir.
  8. Oyuncular arasında savaş çıkması durumunda oyuncular talep ederse oyun 3 dakikalığına durdurulabilir.
  9. Savaş sırasında demobilise olup yeniden mobilise olunamaz.
  10. Muharebe kaybeden taraf ordularını en fazla 1 birim ötedeki bölgeye geri çekebilir.
  11. Oyuncuların başlatma saatinden en az 5 dakika öncesinde lobide hazır olmaları beklenir.
  12. Oyunu başlatma, durdurma, mola verme gibi aksiyonlar host'ın inisiyatifindedir.
  13. Oyuncular aynı blok içinde oldukları oyuncuların isyanlarını bastırabilir.
  14. Savaşta olmayan ülkelerin topraklarından asker geçirilemez. 
  15. Kural önerilerinizi bekliyoruz... 
Etkinliğe Katılım

• Oyuncuların katılım iletilerinde Steam adreslerini belirtmeleri ve tercih sırasına göre 2'si öncelikli ülke olmak üzere 3 ülke seçmeleri, sonrasında ise Hamachi aşağı belirtilen Hamachi ağlarından birine katılmaları gerekir.
  • Öncelikli Ülkeler: ABD, SSCB, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere, Fransa, Batı Almanya, Türkiye, Yugoslavya, Mısır, Hindistan, İsrail
  • Hamachi Ağları: STVIC-7, STVIC-8, STVIC-9, STVIC-10, STVIC-11
  • Hamachi Şifresi: st

Etkinlik Modunun Belirlenmesi Hakkında

Bu etkinlikte oynayacağımız modu oyuncular belirleyecek. Tektik sorunlar ve pratiklik açısından tek, büyük bir mod ile devam edeceğiz. Ama performans ve multiplayer açısından mod önerileriniz varsa belirtmekten çekinmeyin. Mod önerilerinizi 18.07.2020 tarihine kadar konudan paylaşabilirsiniz. Önerileriniz alındıktan sonra konuda anket açılacak ve 21.07.2020'ye kadar en çok oy alan senaryo modu ile etkinliği kuracağız. Etkinliğin ilk günü ise 23'ünde olacak. 

Katılımcılar
@Onur34
@Yasin Ahmet
@Menars
@Wayfear 
@Neymemperor
@ByNys
@Faramir
@Littleİskender
@Attila the Hun
@umutovskii
@fatopato1
@DanteSymphony
[+] 6 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Divergences of darkness veya Pop demand mod olabilir. Şahsen HPM, HFM ve Modsuz dan sıkıldım. Divergences of darkness Rp yapma konusunda iyi olabilir.
Ara
Dod, Hpm ve Hfm dışında Pdm´nin alt modları da senaryo için kullanılabilir. Bunlardan ünlü olanları Divide by zero ve Concert of Europe. Fakat bu iki alt modu çok oynamadım ve oyunun dengesini ne kadar değiştiriyor bilemiyorum. O yüzden daha önce oynayan varsa bizi aydınlatabilir. Yoksa uzun ve bugsuz bir oyun için en iyisi uzak durmak olabilir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bana mod fark etmez. Mod belli olunca ülkelerimi belirten mesaj atacağım , katılıyorum.
Ara
Soğuk Savaş modu da güzel, istersek 1947 de veya 1992 de başlayabiliriz. Mod belli olunca bende ülkemi yazacağım
Ara
Mod fark etmez, katılıyorum.
Ara
Mod seçimine göre bende kararımı açıklayacağım ama tercihim HPM olmaması yönünde.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Katılıyorum, modlardan çok anlamam onun için öneride bulunamayacağım ama historical çizgide kalan modları tercih ederim.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Discord adresi varmı acaba yada lobi neresi oluyor ?
Ara
(18-07-2020, 01:46)V.Murad : Discord adresi varmı acaba yada lobi neresi oluyor ?

Forumun discordu logonun hemen altındaki sosyal medya bağlantılarından bulunabilir. Lobiden kastınız Victoria 2 Lobisi ise etkinlik saatinden 5 dakika önce kuruluyor.
Ara
Anket Eklendi. Ayın 21'ine kadar oy kullanabileceğinizi unutmayın. Anketteki modların sayfalarını aşağıdan bulabilirsiniz. Eğer güncel bir mod seçilmezse sorunlar çıkacaktır. Oyunuzu buna göre vermenizi tavsiye ederim.  Not: Ankette sadece katılımcıların oyları geçerli sayılacaktır.
Ara
Değişiklik olsun diye Cold War Enhancement Mod denenebilir. Oyuncular PvP savaşlarından çoğunlukla kaçınıyorlar ve dişe dokunur PvP savaşları genelde oyun sonunda Great War hâlinde gerçekleşiyor. Bu yüzden sıcak çatışmalardan ziyade etki alanını genişletmek için adı üstünde "soğuk savaş"ın yaşandığı bu modu deneyebiliriz. Multiplayer'da kullanıldığını görmüştüm CWEM'in, sorunlu değil diye biliyorum. Soğuk savaş RP'si yapmak güzel bir deneyim olabilir.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende Cold War taraftarıyım değişiklik olsun hep aynı tarih aralığı sıkıyor biraz da modern zamanlara kayalım.
трагедия
Benim de oyum Cold War'dan yana.
Ara
Soğuk savaşı etki çatışmaları, kültürel, askeri, ekonomik, gelişmişlik, saygınlık gibi yarışlarla geçirmek büyük bir zevk yapay zekaya karşı oynarken. Bu camia ile bu modu oynamak isterim.
Ara
Bilgisayarım çok çok eski(12 yıllık) cold war dod gibi modlarda kasma sıkıntım olabilir oyundan erken ayrılabilirim eğer bu sizin için sorun olmazsa katılırım.vanillaya multiplayer balance mod ekleyip de oynayabiliriz isterseniz.
Ara
Ben Dod olursa katılırım
Ara
Elimde dodun multi versiyonu var arkadaşla aralıksız 5 saat oynadık tek bir crash veya out of sync almadık mod baya stabil oyun başı 0.45 infamy kaybediyorsun sonradan aylık 0.25 infamy kaybediyotsun oyuncu savaşlarını destekler ayrıca request grantla oyunculardan yardım isteyebiliyorsun istediğin kadar parayı cash olarak direk veriyorsun para vermek sadece  war suba bağlı değil yani 1872 ye kadar geldik bende 0 kasma oldu(ben de olmadıysa sizin hiç kasmaz)isterseniz modun linkini buraya atarım.cold warda ne yazık ki çok kasma oldu eğer cold war seçilirse oynayamam.(transfer province gibi seçenekler var 2 oyuncudan biri ittifak için diğer oyuncunun toprağını istediğinde falan yapılabilir 0 infamy ile yapılıyor ayrıca sonrasında ateşkes de olmuyot)
Ara
Oylama sonucunda Cold War Enhancement Mod seçildi. Mod oldukça uzun bir süreyi kapsasa da Ağustos ayında DoD etkinliği açabilmek için hedefimiz 1950 yılından 2020 yılına kadar gelebilmek. Bu Perşembe ilk oyun günümüz olacak. Ülke tercihlerinizi belirtmeyi unutmayın. Aynı şekilde kurallarda da değişikliğe gidildi. Sizin kural önerilerinizi de bekliyoruz.

Ara
Bu hafta gelemem ne yazık ki bir daha ki hafta katılabilirim ancak. Tercihim ise Japonya, Güney Kore veya Çin(Cumhuriyetçi de olur Komünistte) son olarak ise Kuzey Kore'de seçeneğim olsun bari. (Yine de gelmeye çalışacağım ama haftaya daha iyi olur benim için.)
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.