[MP] Victoria 2 - HPM Multiplayer: Haziran 2020 (2)
325px-Ottoman_Empire.png

دولت عالیه عثمانیه
DEVLET-İ ÂLİYYE OSMÂNİYYE

!الله اکبر
(Allahuekber!)

Osmanlı Devleti muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için uğraşlarına devam etmiştir. Okuryazarlık 60 yılda %84'e kadar çıkarılmıştır. Sudan'dan Bosna'ya kadar uzanan topraklarımızda neredeyse tüm Osmanlı vatandaşları okuma yazma bilmektedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'e ilk indirilen ayet olan "Oku!" emrini yerine getirebilmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.

Afrika'da Etiyopya bölgesini topraklarımıza katmış bulunmaktayız. Şu anlık Hollanda işgali altında olan Eritre'yi de topraklarımıza katma hazırlıkları içindeyiz. Fransa ile Almanya arasında çıkan savaşta kıymetli müttefikimiz Fransa'nın yanında yer aldık ve tek bir kurşun atılmadan Sayın Kayser Alsas bölgesini haklı sahipleri olan Fransızlara iade etti. Kan dökülmeden barış yapılması sevindirici bir gelişmeydi.

Yurdun dört bir yanını son teknoloji demir yollarıyla ördük. Anadolu'nun doğusundan Bosna'ya seyahat sadece 1 ay sürerken Payitaht'tan Hicaz'a gidiş yaklaşık 2 ay sürmektedir. Boşnak'ını, Arnavut'unu, Bulgar'ını, Türk'ünü, Arap'ını, Kürt'ünü demir ağlarla birleştirdik.

df3bda5c9bc2115c543f57c5c1cf59f8_big_r.jpg

Askeri alanda ordumuz son teknoloji silahlar kuşanmaktadır. Subaylarımız maharetleriyle Alman subaylarını bile geçmektedir. Bizimle harp etmek isteyen düvel iki def'a düşünsün.

Görsel


Görsel
ezgif-3-81a4361eb228.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Ekran_Alnts.PNG

Dramın resmi. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Amerika Birleşik Devletleri olarak Monroe Doktrinini uygulamaya koyuyoruz Amerika dışında hiç bir kimsenin savaşı bizi artık alakadar etmiyor. Tüm devletler deki büyük elçilerimizi en kısa zamanda çekeceğiz.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Cevapla
Oda kuruldu. İd: 25.127.235.240
Ara
Cevapla
1910 Dünya Haritası 
V2_MAP_RUS_1910.11.9_1.jpg
1910 GDP Sıralaması
Ekran_Alnts.PNG
Ara
Cevapla
640px-Flag_of_the_Russian_Empire_black-y...te.svg.png
Rusya İmparatorluğu
İngilizlerle yaptığımız Pegu savaşı İngilizlerin yaşadığı iç karışıklıklar sayesinde hızlı bitti. İmparatorluk olarak Japonlarla yaşadığımız Mançurya krizi 2 tarafı savaşa sürükledi. Savaş mutlak Rus zaferiyle sonuçlandı ve Japonlar bize Tayvan adasını verdiler. 
Uzun zamandır beklenen Alman-Fransız krizi yaşanan bloklaşma yüzünden uzamışa benziyor. Her ne kadar 2 taraf bizi istese de, taraf seçmemiz durumunda karşı devletin çökmesi an meselesi. Bu yüzden Rusya olarak olaya olabildiğince tarafsız bakmaya çalışıyoruz. Fakat her zaman diyaloğa açığız.
Bu olayların sanayimiz diğer ülkelere nazaran inanılmaz büyüme katetti. Bunun sonucunda gdp olarak 1. olduk.
10 yıllık süreçte her yıl Rusya´nın seçime gitmesi halkta huzursuzluk yarattı. Bunun sonucunda ülke olarak istenilen yere gelemedik, fakat seçimler devam etmek zorunda.
Çar 2.Nikolay
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Cevapla
Japonyayı şişlediler kenarda :/
#dünyauyuma
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Bu gece oynuyor muyuz oyun bitti mi?
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Cevapla
Oyun bitti mi ne oldu? Hala bağlanamıyorum kimseye de ulaşamıyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Cevapla
(02-07-2020, 22:10)Faramir : Oyun bitti mi ne oldu?  Hala bağlanamıyorum kimseye de ulaşamıyorum.

Save sorunları yaşıyoruz. Sorun çözülünce konuya yazacağım.
Ara
Cevapla
1913 Dünya Haritası 

V2_MAP_RUS_1913.10.14_1.jpg

1913 GDP Sıralaması
Ekran_Alnts.PNG

Oyunun ilk bir saati Rusya'ya karşı kurulan Dünya Kaolisyonu -inanın nasıl oldu ben de anlamadım- savaşı ile geçti. Ardından oyunumuz çöktü ve tam 1 saatlik bir rehost sürecine girdik. Hem benim hem @isocuk'un hem de @Yasin Ahmetin oto ve normal saveleri çalışmadı. Bunun ardından İsocuk'un oyun açıp oradan save almayı denedik ama o da olmadı. En sonunda ise İsocuk host oldu ve herkes save'i manuel indirip oyuna girdi. Bir yarım saat de öyle oynadıysak da @Faramir'in oyununun çökmesi ile rehosta gittik. Ama yine save bozulduğu için oyunu bitirme kararı aldık. İlk Gp oyunumdu ve tam beş kez isyancılara kaybettim. İlginç ve baya zorlu bir deneyimdi. Katılan bütün oyunculara teşekkürler. Umarım onlar da oynarken eğlenmiştir. 
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Günün özeti.

v2_38.jpg
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.