Anket Başlığı: 2. Oturumun saatleri "Teravih Namazı" Dolayısıyla...
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Değişsin . 8 - 10 olsun.

5 71.43%
Değişmesin . 9 - 11 kalsın.

2 28.57%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2016
Aslında Belçika'nın izlediği yol çok doğru. Size bir şey önereyim. Karşılıksız. Gelin Hollanda Guyana'sını siz alın. Böylece Afrika'yı daha rahat kolonize edersiniz. Umud ediyorum ki Brezilya için de bir problem olmaz.

Ayrıca taraflar sadece bir yeri tutuyor. Yani birbirlerine hostile değiller. Fibi kalkıp Rusya'yla savaşmaz.
Ara
Niye savasmiyoruz la :/

Adamlar Istanbulu alsin biz oturuo izleyek :(
Ara
Rusya İstanbul'a giremez.Yani işgal eder muhtemelen ama Feth edemez. Eğer Rusya aşırı bir hamlede bulunursa zaten buna Batı Avrupa Olarak izin vermeyiz.
Ara
Biz direkt bloklastik ya la

Bati Nato Dogu Varsova
Ara
Etiyopya benim bu arada hayirdir
Ara
Dediğim gibi silahlı bir bloklaşma yok. Yalnızca ''şu anlık'' fırtına öncesi sessizlik. Olası bir savaş hakkında kesinlik katamayız.
Ara
Etiopya off. Yine problem çıkartcan demi. Neyse çaktırma kimse istemezse sende kalsın.
Ara
Ayarlarsan iyi olur. Ama gidip de Rusya'ya saldıracağız deme.
Ara
İngiltereyle konuşun bence bir sonra bu haritaları çizersiniz.

Osmanlı kolay kolay gpden düşmez bence .
Ara
(31-05-2016, 02:01)HulkSpider03 : Niye savasmiyoruz la :/

Adamlar Istanbulu alsin biz oturuo izleyek :(

Haddinizi çok aşıyorsunuz. Karşınızda Rusya var.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aman be kardes dalmiyoz iste sey etme :/
Ara
Pashazadeyi kastediyorum .
Ara
Ben had aşılacak bir şey yapmadım. He bunları sayarsanız anlaşırız tabi.
Dediğim gibi silahlı bir bloklaşma yok. Yalnızca ''şu anlık'' fırtına öncesi sessizlik. Olası bir savaş hakkında kesinlik katamayız.
Rusya İstanbul'a giremez.Yani işgal eder muhtemelen ama Feth edemez. Eğer Rusya aşırı bir hamlede bulunursa zaten buna Batı Avrupa Olarak izin vermeyiz.
Doğu Avrupa'nın tek hakimi Rusyadır. Aksini iddia edeni Er Meydanına davet ediyoruz. => Kabul edilmiştir.
Doğu , Kuzey , Güney ve Batı Galiçyada Hak iddia ediyoruz. Avusturya ayağını denk alsın. =>Kabul edilmiştir.
Orta Asyada ise çıkarımız olan topraklar pek azdır . => Kabul edilmiştir.
3 Orta Asya Türk devletini İlhak edeceğimizi duyuruyoruz. =>Kabul edilmiştir.
İran ve Çine bağlı devletleri etkimize alacağız. => iRAN konusunda tedirginiz.
Afganistan ve aşağısında gözümüz yoktur . => Hoşnut oluruz.
Pasifikde ki adalarda etkimiz bulunabilir. =Tabi ki..
Rusya Ortodoksların ve Slavların temsilcisidir . =>Memnun oldum ben de Katoliklerin.
İstanbul Rum Patrikhanesi en kısa zamanda Rusyaya bağlanacaktır. => Osmanlı'ya saldıracaksınız herhalde?
[u]Rusya Ev Sahibi olmadığı hiçbir Antlaşma yada Görüşmeye dahil edilemez. => Başka birşey beklemiyordum zaten
Osmanlı konusundaki tedirginlerim yok zaten. Problem olmaz. Ama açıkcası şu üçlü konferans olayını çok beğendim. Tebrik ve teşekkürlerimi size iletirim.
eşekkür ederiz ama öncelerden çayınızın pek kaliteli olmadığını duymuştum. [Saraydan kahkahalar yükselir]
İstanbul'a giremez bunu kendisi de biliyor. Nedenleri var. Kimseye düşman olacak bir adam değil o. Sana hayatın boyunca işe yarayacak bir Tüyo veriyim İtalya:
DÜŞMANINI İYİ TANI ÖYLE Kİ O 5 HAMLE SONRA NE YAPACAĞINI DÜŞÜNSÜN SEN DE ONLARI ÜSTÜNE 10 HAMLESİNİ DAHA DÜŞÜN!
Habsburglar bizim ebedi düşmanımızdır. Zamanında bizim Kral Şarkleni de kandırmışlardı. Dilerseniz birlikte hareket edebiliriz.
Büyük Oyun adlı metninizi açıklığa kavuşturabilirmisiniz?
Bizim hakkımızda düşündüklerinizden dolayı müteşekkiriz. Tabi kii sizde olabilecek muhtemel otorite eksikliğini
yeniden doldurabileceğinizi düşünüyoruz.
Belçika bizim de dostumuzdur. Lakin Hollanda'yı bölüşemezsek sizin ''Adil'' Hakemliğinize başvurabiliriz.
Bu arada Osmanlı ile ilgili bir şey yok? Neden acaba ?
Queen Isabelle the Second of Great Iberian Empire
Ara
Çok ümitlenmeyin , Batı dediğiniz birlik 3 günde birbirini satar sattığı parayla çay alır . :)
Ara
Batı diye birşey yok. Bu birlik size karşı oluşturulmadı. Avusturya ve Portekize karşı kuruldu.
Ara
Ulan FIBI den IFI kaldi zaten sen daha ne konusuyorsunuz keske girseymisim arkidesadamlar oyunu biliyor ama 0 dip yetenekleri :/

Ha tabij brezilya da oynama yetenegi de yokmus duydugum kadari ile orasi ayri ama
(ak diye sey ettigim icin bagislayin ve kusuruma bakmayin sayin dostlarim duzelttim :) )
Ara
(31-05-2016, 18:50)PashaZade : Batı diye birşey yok. Bu birlik size karşı oluşturulmadı. Avusturya ve Portekize karşı kuruldu.

Batı adına konuşmayı bırak ozaman.
Ara
Brezilya yi almamaliydik :/
Ara
4lü ittifaktan çıkarlarımıza uymadığı için ayrıldık.İsveç'e olan koalisyonu kaldırıyoruz.
Ara
Biz hala sizinle dostuz sayin kral
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.