Anket Başlığı: 2. Oturumun saatleri "Teravih Namazı" Dolayısıyla...
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Değişsin . 8 - 10 olsun.

5 71.43%
Değişmesin . 9 - 11 kalsın.

2 28.57%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2016
Sizi bir antlaşmaya davet eden mi oldu Majesteleri?
Yoksa kendi kendinize mi konuşmaya başladınız?
Ara
Kuzeyin lordu kendini dunya krali olarak gormeye baslamis sanirsam Ispanya krali...

Ona Akdenizin ilik sularini tattiralim ne dersiniz?
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İki çapulcu devlet kuzeyin büyük savaşçılarına laf ederse ordumla güneye inerim.
Ara
Karılarınızı da getirin güzel olduklarını duymuştum.
Ara
Göründüğü gibi açıklama yapıyoruz hiçbir müttefikliğe dahil edilmemek için.
Ara
(26-05-2016, 07:43)Erenduris : İki çapulcu devlet kuzeyin büyük savaşçılarına laf ederse ordumla güneye inerim.

İsveç Hükümeti'ni bu hakaret içeren açıklamayı yaptığı için kınıyorum.Tarihte hep Ruslar ile savaşmış bir devlet Rus kuklası haline gelmiş.İsveç halkı bu hükümetten kurtulmalı.İsveç devleti Rus işgalinde olan Finleri kurtarıcağına hala Ruslar'a yalakalık yapmaya çalışıyor.Çıkarlarınız gereği Ruslar ile işbirliği yapıcağınıza kahramanca savaşıp Finlandiya'yı Rus işgalinden kurtarın.İsveçliler kahraman bir millettir.İstese Ruslar'ı dize getirir.Ama İsveç Hükümeti bunu düşünemeyip Ruslar ile işbirliği yapmaya çalışıyor.Finler İsveç'i istiyor ama siz elinizle itiyorsunuz.İskandinavya Rus kuklası olarak kurulucak bağımsız bir devlet yerine.Ruslar ile dost olmak İsveç devletini kısıtlayacaktır.
Ara
Tüm dünya devletlerini İsveç karşısında koalisyona davet ediyoruz!Bu ülke her zaman hakarete devam edicektir.Dünyada böyle ülkeler kalmamalı!
Ara
Fransa'dan Güney Amerika'ya asker istiyoruz.Tek başımıza Güney Amerika İmparatorluğu'nu (GAİ)kurmamız imkansız.Güney Amerika'yı hallettikten sonra zaten hiç bir sıkıntı kalmıyor.O zaman Avrupa ile ilgilenmeye başlayabilirim.
Diplomatik olarak her zaman Avrupa ile ilgiliyiz fakat askeri olarak ta ilgili olmak için Kolombiya,Arjantin,Venezuella ve Paraguay'ı kontrol altına almam gerek.
Ara
Paraguay ve Arjantin problem olmaz. Bolivya ve ya Şili ile birlikte onları alabilirsin. Venezuella ve Kolombiya'yı Kardeşim Fransa'yla bana bırak.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Koalisyon kabul edildi. Eğer isterseniz Grönland'ı alabilirsiniz.
Ara
Rusya'yı Siyah taşlar Fransa'yı Beyaz Taşlar olarak görelim.
Aslında bu çok demek. İsveç'in başındaki adam Danimarkayı istiyor. Prusya da öyle. Ama Fransa Alsace Loren'i elinde tutmak istiyor. Prusya ise almak. Prusya Heilogland'ı istiyor. İngiltere de vermemek. Avusturya küçük Alman devletleri üzerindeki etkisini kaybetmemek istiyor. Prusya da almak. Aslında Rusya Burada ŞAH,İsveç ise Veziri. Yalnız her akıllı adam şimdiden neyden bahsettiğimi anlamıştır. Vezir Tahtanın her yerine 1 küçük hamlede gider ya da yolunu gözler. Yani Yukarı da saydığım her şey Siyahlar tarafından yok edilecek. İsveç Beyazları birbirine düşürüyor. Ama siyah vezir'in unuttuğu bir şey var. Vezirler aynı benim gibi L çizen taşları yok edemezler. Ama yok olurlar. Çünkü vezir'in atı yok etmesi için 2 hamlesi gerekir. Ama o bunu yaparken unutmayın ŞAH-MAT da iki hamledir.

Iberya'nın kuşkusuzki tek imparatoriçesi;
Isabella the Second
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İttifak üyelerini şu hamachi ağına alalım ordan tatrışalım.
isim : [V2HM] ittifak
şifre : yolladım size
Ara
(26-05-2016, 14:31)PashaZade : Paraguay ve Arjantin problem olmaz. Bolivya ve ya Şili ile birlikte onları alabilirsin. Venezuella ve Kolombiya'yı Kardeşim Fransa'yla bana bırak.

Bolivya ve Şili birbirine girme olasılığı var.İlk amacım Paraguay ardından Kolombiya.Hızlı davranmam gerek kutuplaşmadan kıta.Sonrasında Afrika ve Avrupa ile ilgilenicem.
Ara
Rus çarını İsveç barbarlarına karşı olan koalisyona davet ediyoruz.
Ara
(26-05-2016, 14:07)GoktugPasa : İsveç devleti Rus işgalinde olan Finleri kurtarıcağına hala Ruslar'a yalakalık yapmaya çalışıyor.Çıkarlarınız gereği Ruslar ile işbirliği yapıcağınıza kahramanca savaşıp Finlandiya'yı Rus işgalinden kurtarın.İsveçliler kahraman bir millettir.İstese Ruslar'ı dize getirir.Ama İsveç Hükümeti bunu düşünemeyip Ruslar ile işbirliği yapmaya çalışıyor.Finler İsveç'i istiyor ama siz elinizle itiyorsunuz.İskandinavya Rus kuklası olarak kurulucak bağımsız bir devlet yerine.Ruslar ile dost olmak İsveç devletini kısıtlayacaktır.

(26-05-2016, 16:05)GoktugPasa : Rus çarını İsveç barbarlarına karşı olan koalisyona davet ediyoruz.

Hayır .
Ara
Rus çarı kendini ne sanmaktadır acaba?
Ara
Toprak paylaşımı yapak beyler...
Ara
Seviyesiz diplomasiye cevap verilmeyecektir !
Ara
Kardeş kb kuzenim yazmış atom atıyorum üstüne kb tekrardan
Ara
(26-05-2016, 16:16)HulkSpider03 : Toprak paylaşımı yapak beyler...

Ben haritayı hazırlarım.Siz sadece bekleyin.

(26-05-2016, 16:16)HulkSpider03 : Toprak paylaşımı yapak beyler...

Tamamladım özelden atıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.