[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Nisan 2020
@Mabella @neymemperor  @littleiskenderamachi ağlarımıza gelin lütfen. 
STVIC-9 ve STVIC-10

https://hamachi.tr.softonic.com/
Ara
Herkes versiyonunu denesin problem olmasın girerken.
Akşam 20:50 de lobi açılacak. Herkes gelince de başlayacağız.
Ara
Sunucu erkenden açıldı, dileyen girebilir.
Oyunu açın / Multiplayer / Join internet server / 25.71.136.202 (coppy paste yapılmıyor.)

Rehost atıldı.
Ara
Bu günlük oturum bitmiştir. Teşekkürler katılanlara ve yeni hosterimiz mabellaya.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1846 Dünya Haritası
V2_MAP_ENG_1846.2.12_2.png

Katılımcılar talep ederse oturumu haftada 2'ye çıkarabiliriz. İftar öncesi saat 15-19 arası uygundur benim için
omnia fui et nihil expedit
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Liberté, égalité, fraternité
(Özgürlük Eşitlik Kardeşlik)
Fransa Krallığı 1836-1846 yılları arasında Sanayi Devrimi ilkelerini benimsemiş ve kırsal bölgelerin her birini sanayileştirmiştir.
Teknoloji, kültür ve sanatta da aynı şekilde ilerlemelerimiz sürmektedir.
Ülkemiz "Early Railroad" denilen 2. nesil demiryollarını bütün Fransa'da inşaa etmektedir.
Bütün ordu 1836'da lağvedilmiş, 1840'ta iki kat güçlü ve tecrübeli, yetenekli olmuştur.
Brunei Sultanlığı protektoramız yapılmıştır.
Kuzey Alman Federasyonunun kurulması olumlu bir gelişmedir. Aynı atılım İtalya'da da olacaktır.

320px-Flag_of_France.svg.png
[+] 2 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tavsiyem influence haritasıda atılabilir güzel olacaktır bence konuyu takip edenler için
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diğer günde atarız.
Ara
Adsz.png
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
...... Silindi.
Ara
Bugün oda 20::45de kurulacaktır. Tüm oyunların saat 21'e kadar ağa bağlanıp, odaya gelmiş olmaları beklenmektedir. @Attila the Hun @Yasin Ahmet @25itroy25 @Neymemperor @Wayfear @Littleİskender
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
25.103.223.115
Ara
@Attila the Hun @Yasin Ahmet @25itroy25 @Neymemperor @Wayfear @Littleİskender

Ayrıca Mabellanın mpnin yönetimini alması?  :smile:
Ara
Oturum bitmiştir katılan herkese teşekkürler. Yeni bir kaç kural eklenecektir/değiştirilecektir.
Ara
1870 Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1870.1.1_1.png

1870 GDP Sıralaması
Adsz.png

Bugün yaklaşık 24 sene oynadık. Katılımcılara teşekkürler. Oturumu haftada ikiye çıkarmaya karar verdik. Müsait oldugunuz saatler yazılırsa sevinirim. Ben saat 15'den itibarim müsaitim
Ara
Salı/Perşembe günü hariç müsait değilim. Genellikle 18 den itibaren müsaitim.
Ara
325px-Russia.png
Rus çarlığı olarak başlattığımız eğitim seferberliğimiz sonucunda 34 senede %10dan %48'e, öğretmen/entelektüel sayımızı ise populasyon oranı bazında %1den %3.50 ye çıkardık. Pek çok konuda çağı yakaladıgımız gibi 1860 yılından itibaren hızlıca sanayileşmeye önem vererek, sadece 10 yılda sanayide dünyada 7.sıraya yükseldik. Hedefimiz ilk 3'e girmek.
Bunların dışında geri kalmış orta asya halklarına ve uzakdogudaki pek çok primitif bölgelere medeniyet götürülmüştür.
Diger yandan afrikada ise mısır ve etiyopya devletleri korumay alınmış. Dogu afrikada kolonizasyon işlemleri başlatılmıştır.
Avrupada ise müttegimiz kuzeyli almanların hakkettiği devleti kurmalarına yardımcı olunmuş, ne yazık ki italyan prenslikler ise bekledigimiz üzere birleşmelerini henüz tamamlayamayarak hayal kırıklığı yaşatmıştır. Diğer batılı avrupa ülkeleri ise bize karşı bir tavır takınmadıkları sürece dostça karşılanacaklarını bilmelerini isterim.
[+] 3 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
325px-Germany.png

DEUTSCHES KAISERREICH

Alman ulusunun devletleri Almanya İmparatorluğu olarak birleştirildi. Almanların çoğunlukta olduğu Lüksemburg, kendi isteğiyle Almanya İmparatorluğu'na katıldı. Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden biri hâline getirildi. Askeriyede ve donanmada en ileri teknolojiye sahip Almanya'nın donanması modernleştirildi ve yelkenli gemiler terhis edilip yerlerine buharlı gemiler alındı. Okuryazarlık %95'e çıktı. Artık neredeyse her Alman vatandaşı okuma-yazma biliyor. Almanya bir bilim yuvası oldu ve dünyanın dört bir yanından büyük bilim insanları topraklarımızda himaye edilmektedir. Ülkemizin dört bir yanına son teknoloji demir yolları döşendi. Kuzey Afrika'da Tunus, Batı Afrika'da Portekiz'in kolonisi Gambiya, Orta Afrika'da İspanya'nın kolonisi Fernando Po yüce Almanya İmparatorluğu'nun kontrolüne geçmiştir.

Kiel Kanalı inşasına başlanmıştır ve başta Rusya olmak üzere tüm devletlerin kullanımına açıktır.

Rusya İmparatorluğu onurlu müttefiğimizdir. Almanya İmparatorluğu ve Rusya İmparatorluğu'nun menfaatleri ortaktır. Almanya'nın kurulmasına yardım etmeleri karşılıksız bırakılmayacaktır. İtalyanlar da aynı Almanların geçmişte olduğu gibi küçük devletler hâlinde parça parçadır. Birleşik bir İtalya'yı Almanya İmparatorluğu olarak desteklemekteyiz. Almanya şüphesiz birleşik bir İtalya'nın bağımsızlığını sonuna kadar korumaya hazırdır.

Büyük Britanya'yla her ne kadar iki defa çatışmış olsak da, onlarla hiçbir sorunumuz yoktur. Büyük Britanya'yı karşımızda değil, yanımızda görmek isteriz.
IbnE9P2.gif
Ara
Hafta içi 16-24 (20.00-20.30 hariç) arası, Hafta sonu 20.00-20.30 hariç bütün saatler müsaitim.
Ara
Her gün saat 21.00'dan sonra müsaitim.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.