[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Temmuz 2017
(20-07-2017, 16:50)Razor : bende adsl yok acaba telefonun internetinden gelsem ne kadar harcar

Çok harcayacağını sanmıyorum sadece MP içinse.
Ara
Esenlikler dilerim. Uzun süredir strateji oyunları oynarım fakat çoklu deneyimim olmadığı için amatör seviyesindeyim diye düşünüyorum. Victoria2 yi 2012den bu yana oynarım her zaman girdiğim ortamlarda strateji sevenler aradım fakat ron yada aoe hariç çoklu oynayacak kimseyi bulamadım. Yıllardır birçok siteye üyeyim bu siteyi steam aracıyla yeni keşfettim ve şuan bunun buruk sevinciyle oyununuza katılmak isterim. Yıllardır oynarım fakat hep vanilla sürümünü oynadım dlcler ile almak ancak bu yıl nasip oldu hiç dlcli oynamadım tecrübeye oldukça ihtiyacım var. Üstelik bilgisayara karşı olduğumdan gerçek zamanlı strateji uygulama imkanım olmadığından deneyim iyi oynamama yetmez diye düşünüyorum. Yine de isterseniz aranıza bende katılmak isterim. Ortalama büyüklükteki bir ülke ile.
[+] 1 üye TRRS nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-07-2017, 18:48)TRRS : Esenlikler dilerim. Uzun süredir strateji oyunları oynarım fakat çoklu deneyimim olmadığı için amatör seviyesindeyim diye düşünüyorum. Victoria2 yi 2012den bu yana oynarım her zaman girdiğim ortamlarda strateji sevenler aradım fakat ron yada aoe hariç çoklu oynayacak kimseyi bulamadım. Yıllardır birçok siteye üyeyim bu siteyi steam aracıyla yeni keşfettim ve şuan bunun buruk sevinciyle oyununuza katılmak isterim. Yıllardır oynarım fakat hep vanilla sürümünü oynadım dlcler ile almak ancak bu yıl nasip oldu hiç dlcli oynamadım tecrübeye oldukça ihtiyacım var. Üstelik bilgisayara karşı olduğumdan gerçek zamanlı strateji uygulama imkanım olmadığından deneyim iyi oynamama yetmez diye düşünüyorum. Yine de isterseniz aranıza bende katılmak isterim. Ortalama büyüklükteki bir ülke ile.

Aramıza hoşgeldin . Senin gibi Victoria 2 oynayan insanlar görmek beni mutlu ediyor :) . 2 büyük DLC ile vanilla sürümü arasında farklar var , eklentiler kısmından okuyabilirsin ayrıca rehberlerdede yararlı konular var fakat sana lazım olacağını sanmıyorum 2012 den beri oynadığına göre . Boş ülkelerden birini seçebilirsin yarın başlıyoruz .

Hamachi ağları eklendi .
Ara
Tatile gitceğimizden dolayı MP'den çıkıyorum. İyi oyunlar :)
Ara
İngiltere bu oyun kendini oyuncak etti Fransa'ya ki tam tersi olması lazımdı normalde. Yetmedi hem KAF hem Fransa tarafından sanayide fark yemek üzere. Muhtemelen USA ile Rusya yani ben 20 sene içerisinde arayı kapatıp üzerine geçme şansımız çok yüksek.

Onun dışında oyun çok akıcı ve rehostsuz geçti. Ama oyundaki mantık hatası beni çıldırtmak üzere, benim topraklarımda çıkan krizlerden ben prestij alamıyorken diğer oyuncular alıyor... Bu da prestij konusunda geri kalmamı üzerine başkalarına prestij kaynağı olmama neden oldu.

@Razor ben bugün oyuna telefon interneti ile katıldım, bugün sadece 100mb ile 150mb arasında veri harcamışım ki bunun facebook'u forum'u falan da dahil var.
Ara
2 Ocak 1860

[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
6 Mart 1877

[+] 2 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir savaş oldu. Teknoloji, ordu tecrübesi ve sayı bakımından üstün olsam da ne savaşın başında ne ortasında ne de sonunda bir ilerleme katedebildik.

Sonuç olarak Elsaß için açtığımız savaşı Hollanda'dan aldıımız Wallonia'yı kaybederek bitirdik.

Ayrıca 1300'e küsür puanımız olmasına karşın Fransa-Büyük Britanya ikilisinin koloni çabasına karşı bir şey yapamadık ve bir bölge bile alamadan koloni mücadelesinden ayrıldık.

Kuklamız olan Bavyera süpergüç olarak egemenliğimizden çıktı ve Almanya-Fransa savaşı gibi önemli bir durumda çıkan 250-300k'lık Prusya isyanıyla birlikte savaşın takibinde Avusturya'ya event ile mecburen savaş ilan edilmesi nihayet müttefikimiz olan Rusya'nın çabası ile bitti.

Wallonie'yi kaybederek büyük bir nüfus ve sanayi güç kaybedip karşı tarafa birşey kazandırmış olmasak da kaybedilen savaş kaybedilmiştir.

Savaş sonra agresif ilerlememizden ötürü Rusya ile müttefikliğimizi 2-3 sene kadar bozmak durumunda kaldık.

Kuzey Alman Federasyonu devleti her zaman olduğu yerde kalacaktır ve hiçbir zaman olmadığımız kadar da güçlüyüz.
Ara
Stratejik olarak Ana karada KAF-Rusya üstünlüğü varken Fransa taktik zaferlerle durumunu daha iyi bir yere getirdi . KAF daha dikkatli ve emin saldırılar yapsa kazanması muhtemeldi . Yine de bu kadar büyük bir savaşta soğukkanlı davrandığı için KAF ayrı tebrik edilmeli .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pasha'nın gereksiz saldırıları, gereksiz yıpranmaya sebep oldu. Fakat gayet tutunabilirdik. Sayı olarak az ve teknoloji ile tecrübesi daha düşük bir ordu ile yine büyük kayıplar verdirdiğim savaşlar oldu yine vur kaç taktikleri ile hasar bakımından başarılı saldırılarım oldu fakat prestijden feragat edip çok asker kurtardım.

Ayrıca Wayfear'ın ekonomisi çöküntüdeydi bunu özellikle all chate sızan yazılardan belliydi fakat KAF'da bir kısmı işgal altında idi. Gereksiz saldırılardan gelen kayıplar ve işgal yemesi anladığım kadarıyla savaşa devam etme isteğini yerle bir etti.

Açıkçası benim kaybettiğim bir şey yok desek yeridir. Ne asker ne sanayi ne işgale uğradım. Fakat dİngiltere'nin milletle dalga geçer gibi Fransa'ya her alanda verdiği anlamsız pay ve sıralamadaki yerini devir etmesi beni güldürüyor :D. Hem donanması hem ordusu şu an Fransa'dan çok daha kötü, sanayisi de Fransa tarafından geçildi. Şimdi kolonileri vererek 2. bir İngiltere yaratıldı. Bakalım İngiltere gibi bir ülke ile tekrar 1. alabilecek mi? Ben sanmıyorum ama hayırlısı.

20170723170242_1.jpg

Topçu olmadığı halde iyi bir zafer aldığım savaş.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şu andan sonra boştaki bir ülkeyle katılmam mümkün olabilir mi acaba
Ara
(24-07-2017, 16:34)Razor : şu andan sonra boştaki bir ülkeyle katılmam mümkün olabilir mi acaba

Evet mümkün.
Ara
Ara
3. Günde 1885 e gelmişsiniz. Gayet hızlı gidiyor. Nedense Wayfear hangi ülkeyi devralsa 1. sıraya yerleşiyor. İngilterenin kolonilerin büyük kısmını Fransa'ya kaptırması kötü olmuş. Bence İngiltere Fransa'yla değil, KAF ile yakınlaşmalıydı. İngiliz-Fransız ittifağı yenilmez bir hal alıyor ve bu da oyunu sıkıcı bir duruma getiriyor. Umarım eğleniyorsunuzdur. İyi oyunlar :)
Ara
(24-07-2017, 18:15)EmirY : 3. Günde 1885 e gelmişsiniz. Gayet hızlı gidiyor. Nedense Wayfear hangi ülkeyi devralsa 1. sıraya yerleşiyor. İngilterenin kolonilerin büyük kısmını Fransa'ya kaptırması kötü olmuş. Bence İngiltere Fransa'yla değil, KAF ile yakınlaşmalıydı. İngiliz-Fransız ittifağı yenilmez bir hal alıyor ve bu da oyunu sıkıcı bir duruma getiriyor. Umarım eğleniyorsunuzdur. İyi oyunlar :)

Hiçbir şey yenilmez değildir :D

Almanlar da Ruslarla müttefik bildiğiniz üzere.   :fin:
Ara
eğer boşsa japonya'yı alabilirim.
Ara
@Razor Japonya, USA, Osmanlı, İtalya ve Romanya boş. Başka oynanabilir devlet hatırlamıyorum fakat olabilir daha.

@EmirY İngiltere oyun başından beri dünyanın her noktasını Fransa'ya peşkeş çekiyor. Zaten ilk savaşın ana sebebi Fransa'nın kolonilerden gelecek askeri avantajı önlemekti. Fakat bazı hatalar yüzünden beceremedik.

Bugün İngiltere oyuncusu oyuna katılmadı ve Osmanlı gibi bir devlete Hindistan'dan doğrudan asker geçirmesine rağmen yenemedi. Yine Almanya'ya tek bir hat üzerinden ana karadan saldırdı fakat orada da ordusu hezimete uğradı. 1'e 20 verdiği bir savaştı. Aynı şekilde Alman donanmasının İngiliz donanmasını da yaktığını gördüm.
Muhtemelen way yarına savaşa katılmak istiyordu İngiltere yanında fakat barışı sonradan tercih etti gibime geliyor. Bundan sonra oynanmadı zaten.

En büyük kara gücüne sahip devlet benim. Donanmam da gayet geniş. Sonraki hedefim sanayide ilk 3'e girip sıralamamı en azından 3'üncülüğe çıkarmak.

Oyuncular anladığım kadarıyla sağlık reformlarını yaptı, ben daha bir adet yaptım. Eğer sosyalistleri başa geçirirsem ki o da %50'ye yakın bir oranla olması gerek, reformlara başlayacağım.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zevkli bir multiye benziyor gezegeni feth et satan :D rus ordularının gücünü göster
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fethe çok ihtiyacım yok, sadece kömüre ihtiyacım var. Oyunu birinci bitirmeyi başarırsam o da bana kafi. Ama Rus ordularının gücünü göstermek isterim :p.
Ara
Bugün KAF AI'deydi. Oyunun ilk olayı KAF'ın Fransa'ya kafa atması oldu. Fransa, Belçika'nın kuzeyini talep etti ben de boş durmayayım diye savaşa girdim yavaş yavaş orduları savaş hattına çektim ardından bir kaç küçük vuruşmadan sonra 2-3 noktaya odaklanıldı. İki önemli noktayı savunmaya aldık, savaş şiddetlendikçe şiddetlendi. Fransa muharebeleri kaybetmesine rağmen savaşmaya o bölgede devam etti en sonunda barış yolladı ben de savaş alanlarından çekilirsen barışı kabul ederim dedim. 2-3 defa barış anlaşması yolladı aynı sebeple kabul etmedim. En sonunda iyice çıkmaza döndü savaş ve savaş alanından çekildi. Barış yapıldı. 

Barışı yaptıktan sonra hafiften pişman olmadım değil, belki başarının devamı gelirdi fakat yapabileceğim en fazla Alman sınırlarını korumak olurdu. Savaş sonunda Fransa Belçika'nın kuzeyini aldı ve savaş bitti.

Şu an İngiltere'nin bana sormadan etki alanım olan Burma'ya saldırması ile İngiltere-Rus savaşı başladı. Savaşa başkaları katılmazsa savaş alanı Hindistan olacak o yüzden biraz hevesliyim. Uzun bir zamandan sonra başka bir coğrafyada savaşabilme şansına kavuşacağım. 

20170725162720_1.jpg

20170725162622_1.jpg

Bu oyun 2'incilik ile 3'üncülük arasında geldim gittim. Şu an askeride 1'inciyim sanayide 2'inciyim. Dünya genelinde elektrik icat edildi, muhtemelen Fransa veya ben ilk telefon fabrikalarını kuran oyuncularız. Açıkçası fena vurgun oldu. +400'lük karım olduğu zamanlar var :D.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.