[MP] Victoria 3 - Multiplayer: Aralık 2022
Haha Mabella'nın yalanları kanıtlı olarak ortaya çıkıyor şlkasdhıodjashgıuodas. İlkte de ai sildi fabrikaları diyordu, sonradan silip ülkeye taşıdım diyor .DD. Mabella bu arada ben oyunun büyük bir kısmını direkt ekran videosu aldım. Bence kanıtsız bir şey atma ortaya :)

Ayrıca bana kalsa tekrardan söylüyorum. Tüm kıyıları alırdım. İtalya ve Fransa istemedi ve bunu yapamayacağım kurallarda yazmıyor. Stratejik olarak mantıklı bir hamleydi, yapmak isterdim. Oyun zaten tek bir savaş hedefi vererek teslim olma şansını oyuncuya veriyor. Bu oyunda öyle bir kurala ihtiyaç yok
Ara
Degerli dunya vatandaslari ne yazik ki sicilyada asiretlerin el koydugu halkin toprakları üzerine binbir yatirim yaptigimiz fabrikalarimiz çalınmıştır. Gorenlerin en yakin avusturya karakoluna bilgi vermesi tica olunur.
Bu isin arkasinda italyan mafyasinin eli vardir. Fabrikalarimizda çivi bile birakmayip çaldiklari gibi suclarini örtbas etmek icin bize iftira atmaktadilar.

https://www.google.com/amp/s/www.hurriye...r-28203099

Daha sonra kuzey italyada baraj kapaklarinin patlatilmasiyla cikan taskinlik sonucu yasanan sel felaketi binlerce pamuk tarlasi ve dokuma fabrikasini yikip götürmüştür. Kurtarabildigimiz malzemelerle daha guvenli avusturya topraklarına yatirim yapip afetzedeleri burada istihdam etmeye calistik. Lakin devletimizin tum bu fedakarliklarina ragmen bir avuc italyan mafyasi sucu bize atmislardir. Tum dunya devletlerininin bilgisine sunariz.

20221218231215_1.jpg
Ayriyeten dis guclerin oyununa gelen ingiliz maşası italyan çapulcular daha nefesleri kokarken refah icinde yasayan adriyatik kiyilarimiza goz dikmislerdir. Kendi claimlerinin oldugunu iddia edip conquer cbsi ile almaya calismalari abesle istigal bir durumdur. Italyayla hic bir alakasi olmayan o topraklari almaya calismanin tek amaci ulkemizi milletimizi vatanimizi bolmeye calismak oldugu cok açıktır. Londranin roma valisine son uyarimiz şudur. Bir gece ansizin kralliginizi imparatorluguma katarım. Seni kimse koruyamaz hacdini bil bre zındık
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mantıklı konuşsan cevap vericektim ama trollükten başka birşey göremiyorum
[+] 1 üye ArapLawrance nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-12-2022, 16:01)ArapLawrance : mantıklı konuşsan cevap vericektim ama trollükten başka birşey göremiyorum
Muhtemelen kötü namını iyi yönetemeyince istila öncesi haline gerileteceğimizi anladığı için bu şekilde davranıyor :)
Ara
(19-12-2022, 13:35)Songokturk : Her Multide böyle oluyor mu yaw :)), gülmekten yarıldım.
Bir şey eklemek istiyorum Savunduğum için söylemiyorum Ama ingiltere ile oynamak o kadar kolay değil.
Çünkü deniz aşırı çok toprağı var ve heryeri açık.yanı her yerden çıkarma yiyebilir donanması güçlü ama her dünyanın her bir yanına sevk yapamaz önce kendi ana karasını koruması lazım.

ST'ye hoşgeldin. Zamanında eu4 mplerini görecektin.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
images?q=tbn:ANd9GcQeXAuLb-V-ln0Nn88aGaJ...w&usqp=CAU

Avusturya birlesik devletleri olarak tavrımız şudur. Onlar konusur, biz yapariz. Kuzey italyayi 200 seviye demiryolu ve son seviye devlet yönetim binalari, deniz ussu ve kislalarla donatiyoruz.
Ara
Gerek eğitimsizlik sonucu batılı devletlerle aramızda açılan teknoloji farkı, bu fark yüzünden geri kalmış ekonomi, askeriye; gerek baskıcı otokrasi rejimi yüzünden yapılamayan reformlar… Ülkemiz bunlarla boğuşurken dünya ise çölde su arayan bedevi gibi gördükleri her şeye saldırıp hakimiyet kurmaya çalışan, kuran bu düzene karşı gelen devletlere en ağır yaptıramları uygulamaya çalışan ama daha diplomasinin kurallarını bilmeyen İngiliz&Fransız(+İngiliz Roma Valiliği) Hükümetleri tarafından parsellenmiş durumda.

Bundan bizde çok defa gerek diplomatik yalnızlıktan gerek hükümetimizin güçsüzlüğü sebebiyle nasiplendik, tavizler verdik, ağır yaptırımlara uğradık ama sanmasınlar ki bu geri çekilmeler Rusyanın korktuğu anlamına geliyor, biz içinde bulunduğumuz tüm bu durumlara rağmen savaşmasını elbette biliriz ama ileride ki zamanlarda sığınacak tek şeyiniz olan geçmişinizin biraz daha parlak olmasını sizden esirgemek vicdanımıza büyük yük olurdu.         

Rusyanın zamanı geliyor bunu sizde biliyorsunuz ve bunu tüm gücünüzle engellemeye çalışıyorsunuz fakat uğraşlarınız fayda vermeyecek ama yinede denemeye devam edin belki tarihinize bir kaç parlak! olay daha katarsınızda ileride halkınızın gururlanabileceği birkaç şey daha olur.

İsveç hükümetinin 2+1’li masayı aynı peçete gibi kullanıp atması kendilerini takdir etmeden duramamıza sebebiyet verdi, bize karşı kullanmış olsalar dahi.

Avustur hükümetine ise, bizi geçmişte yalnız bırakmaları sonucu birçok kayba uğramamıza rağmen, ilişkilerimizi geliştirip her defansif olan savaşta yanlarında olacağımızı, ekonomik faaliyetlerimiz arttırmak istediğimizi iletmek isteriz.

Alman ve İspanyol Hükümetlerine ise, öncelikle ekonomik açıdan büyük başarımlar kaydeden Alman hükümetini kutlarız, birkaç sus payı olarak verilen topraklar karşılığında 2+1’li masanın bu bitmek bilmeyen açlığına, saldırılarına sessiz kalmamaları istiyoruz.

Saygılarla…

Görsel

[+] 5 üye vonRoon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-12-2022, 17:54)vonRoon : Gerek eğitimsizlik sonucu batılı devletlerle aramızda açılan teknoloji farkı, bu fark yüzünden geri kalmış ekonomi, askeriye; gerek baskıcı otokrasi rejimi yüzünden yapılamayan reformlar… Ülkemiz bunlarla boğuşurken dünya ise çölde su arayan bedevi gibi gördükleri her şeye saldırıp hakimiyet kurmaya çalışan, kuran bu düzene karşı gelen devletlere en ağır yaptıramları uygulamaya çalışan ama daha diplomasinin kurallarını bilmeyen İngiliz&Fransız(+İngiliz Roma Valiliği) Hükümetleri tarafından parsellenmiş durumda.

Bundan bizde çok defa gerek diplomatik yalnızlıktan gerek hükümetimizin güçsüzlüğü sebebiyle nasiplendik, tavizler verdik, ağır yaptırımlara uğradık ama sanmasınlar ki bu geri çekilmeler Rusyanın korktuğu anlamına geliyor, biz içinde bulunduğumuz tüm bu durumlara rağmen savaşmasını elbette biliriz ama ileride ki zamanlarda sığınacak tek şeyiniz olan geçmişinizin biraz daha parlak olmasını sizden esirgemek vicdanımıza büyük yük olurdu.         

Rusyanın zamanı geliyor bunu sizde biliyorsunuz ve bunu tüm gücünüzle engellemeye çalışıyorsunuz fakat uğraşlarınız fayda vermeyecek ama yinede denemeye devam edin belki tarihinize bir kaç parlak! olay daha katarsınızda ileride halkınızın gururlanabileceği birkaç şey daha olur.

İsveç hükümetinin 2+1’li masayı aynı peçete gibi kullanıp atması kendilerini takdir etmeden duramamıza sebebiyet verdi, bize karşı kullanmış olsalar dahi.

Avustur hükümetine ise, bizi geçmişte yalnız bırakmaları sonucu birçok kayba uğramamıza rağmen, ilişkilerimizi geliştirip her defansif olan savaşta yanlarında olacağımızı, ekonomik faaliyetlerimiz arttırmak istediğimizi iletmek isteriz.

Alman ve İspanyol Hükümetlerine ise, öncelikle ekonomik açıdan büyük başarımlar kaydeden Alman hükümetini kutlarız, birkaç sus payı olarak verilen topraklar karşılığında 2+1’li masanın bu bitmek bilmeyen açlığına, saldırılarına sessiz kalmamaları istiyoruz.

Saygılarla…

Görsel

Ulusa sesleniş konuşması gibi oldu yaw :)).Çok beğendim!!!

(19-12-2022, 16:16)cemal :
(19-12-2022, 13:35)Songokturk : Her Multide böyle oluyor mu yaw :)), gülmekten yarıldım.
Bir şey eklemek istiyorum Savunduğum için söylemiyorum Ama ingiltere ile oynamak o kadar kolay değil.
Çünkü deniz aşırı çok toprağı var ve heryeri açık.yanı her yerden çıkarma yiyebilir donanması güçlü ama her dünyanın her bir yanına sevk yapamaz önce kendi ana karasını koruması lazım.

ST'ye hoşgeldin. Zamanında eu4 mplerini görecektin.
 Eywallah hoş bulduk

Demir yolu,kışla,deniz üssü [savaş kapıda] açık açık tehdit ediyor.
Ara
Büyük Britanya ve Brezilya ülkeleri için oyuncu alımı vardır, isteyen boşta olan herhangi bir ülkeye de geçebilir
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Britanya´ya geçmek isteyen başka oyuncu yoksa, geçmek istiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 3 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paris konferansının toplanmasını diliyorum

Siyahla çembere alınmış yerler sahibi belirsiz.

İngiltere, Fransa , İtalya ve Almanya'nın aşağı yukarı alacağı yerleri haritada işaretledim

Avusturya ve İngiltere 'nin Oulata denilen sahra çölüne ilerlemesini durdurması haritanın düzgün durması için rica edilir

sadd.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
128px-Flag_SCA.png

Geç Sanayileşme, yetersiz ve az nüfus, hazinesi ağzına kadar dolu olmasına rağmen yatırım yapılmamış bir ülke. Ama 1853'ten sonra ülkemizin önde gelenlerinin aldığı riskli ve tartışmaya açık kararlar ile İskandinav halklarını birleştirmeyi başardık ve ilk denizaşırı kolonimizi zorla da olsa ele geçirmeyi başardık. Tabii bundan 10 yıl önce çok güçsüz olmamız yüzünden bizi destekleyen devletlerin bazıları bize karşı soğuk tavırlar almaya başlarken eski düşmanlarımızla da yeni dostluklar kurma yoluna girdik. Hedefimiz eskiden aramızın iyi olduğu dost ülkelerle aramızı tekrar iyileştirip herkese karşı eşit seviyede bir dostluk göstermek. Halen fraksiyonlara bölünmüş büyük güçlerin çok arkasındayız ve onlarla yarışabilecek güçte değiliz. Ama kurduğumuz tarafsızlık politikasını sürdürebilirsek savaşsız bir şekilde halkımızın refahını arttırabilir ve kutuplara bölünmüş büyük güçler arasında taraf seçmeden dengeli bir siyaset izleyerek dünya siyasetinde söz hakkımızı arttırabiliriz.

20221223144936_1.png
t8nubAh.gif
[+] 4 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-12-2022, 07:14)Songokturk : Demir yolu,kışla,deniz üssü [savaş kapıda] açık açık tehdit ediyor.

Oradaki kasıt nasıl olsa kaybedeceğim toprakları italya aldığı zaman ekonomisinin çökmesini sağlamak :)
Ara
Oda kuruldu 

id:  
10bd5947-1252-417f-9a0d-7240d9ff9bd7.nakama-0
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Durmadan oyundan düşmem ve yapay zekanın her fırsatta inşaat sektörümü silip üretim metodlarımı değiştirmesinden kaynaklı oynadığımız 9 yılın 4 - 5 yılını zehir etmesi ve her 6 ayda bir aynı işlemleri tekrarlamamdan dolayı bünyem daha fazlasını kaldırmadığı için etkinlikten çekiliyorum
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gün sonu

20221226005949_1.jpg

Dünya haritası

20221226005943_1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 5 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dunya-haritasi-dwg-cizimi-dwgindir-660x303.jpg

Britanya, Fransa ve Almanya'nın Afrika'yı parselleme anlaşması

3lü çetenin Afrikayı bölüşüp Avusturya ve Rusya'yı dahil etmemesi tarafları kızdırdı, öyle ki Almanya bile kendisine sus payı verildiğini düşünüyor olabilir.

Bloklar arası savaş her an patlayabilir.

İspanya tarafsızlığından ödün vermeyecektir.

Avrupalı güçlerin şu anki odağı Çin olacak gibi duruyor.
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güney Amerikayı parselleyen İspanya Fransa'nın afrika kolonilerini tartışmaya açarak Ne yapmak Nereye Varmak İstemektedir

Bir gece ansızın gelebiliriz

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Afrikadaki paylaşım adil ve bize göre sorunsuzdur. Lakin asyadaki tüm değerli bölgelerin britanyalıların elinde olması tüm dünya devletlerinin başını ellerinin arasına alıp düşünmesi gereken bir konudur. Buna göz yumacak mısınız gerçekten?
Ara
Siyasi yalnızlığa terkedilmemizden müteakip, Dünyada dönen olaylara, masa altında sıkışılan ellere tam olarak hakim olmasak bile gözlemlerimiz sonucunda Rusya için tehlikeli bir çok durum gerçekleştiğini, gerçekleşeceğini anlayabildik.

Net olduğumuz noktalar olduğunu ve bunları tüm dünya ülkelerine duyurmak isteriz, bunlar ise: Japonyada mutlak Rus Hakimiyeti, Çinin Toprak bütünlüğü ve Batı barbarlığından nasibini almış İran. Bu durumlarda anlaşma payı olmakla birlikte, herhangi bir hareketlilik direkt olarak Petersburg'a yapılmış kabul edilecektir. 

Geriye kalan durumlar(Afrika'nın yağması, İngiltere'nin Asyada bağımsız ülke bırakmaması vs) bizi şuanlık ilgilendirmemektedir.

Yeni yeni oluşan bloklara karşı ise saydığımız konular ile ilgili değilse tarafsız bir politika izleyeceğimizi beyan ederiz.

Ülkemizin 10 yıl içindeki durumuna bakılır ise, yeterli olmasa bile küçümsemeyecek bir ekonomik büyüme, yapılan reformlar; Siyasi arenada, değişen İngiliz hükümeti ile bloklaşmayı ortadan kaldırarak kaynayan kazanları soğutmak, Avusturya ile dostluğun sonlandırılması, Amerika ile yapılan Alaska anlaşması olarak sayabiliriz.

Gelecek 10 yıllar için ise daha güçlü bir ekonomi, daha eğitimli bir Rus halkı, daha güçlü bir Rusya umuyoruz. Middle_Coat_of_Arms_of_the_Russian_Empir...height=473
[+] 3 üye vonRoon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.