[MP] Victoria 3 - Multiplayer: Mart 2023
Vic3.png

Multiplayer Etkinliği

Etkinlik Düzeni
  • GM: @Ferreke
  • Host:
  • Oyun Günleri: Salı
  • Oyun Saatleri: 21.00 - 24.00
  • Checksum: 1.2.7(fa6c)

Başvuru Kuralları
  1. Süper Güç ilk 5 sıradır, Büyük Güç 6 ile 15 sıralar arasıdır.
  2. Katılımcıların farklı kıtalardan 4 tane ülke tercihi yapmaları ve yorum kısmında belirtilmesi istenir.
  3. Yapılan ülke tercihlerinin 1i Süper Güç diğer 3ü Büyük Güç olmak zorundadır.
  4. Başvuru toplama safhası sonrası gm katılımcıların ülkelerini belirtecektir. Katılımcıların yeniden tercih yapması istenebilir.

Etkinlik Kuralları
  1. Oyuncular herhangi bir exploitten yararlanamaz, forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyemezler.
  2. Müttefiklikler, Ticari Anlaşmalar, Market Pazarına katılma ve benzeri durumlar rp ile konuda belirtilmelidir.
  3. Katılımcıların etkinlik günü sonrası ülkeleriyle ilgili roleplay yapması beklenir.
  4. Etkinliğin amacı eğlenmek ve güzel zaman geçirmektir.
  5. Nation ruining yasaktır.(Kaybedilecek eyaletten bina silmek gibi eylemler yasaktır.)

Tavsiyelerinizi yorum yazarak belirtebilirsiniz.
[+] 2 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaş kaybedilirse hedef topraklarda bina küçültülemez kuralı eklenmeli zira ilk multiplayerda büyük sorun olmuştu bu durum.
[+] 4 üye Enesrar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum.
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kötü şöhret ile ilgili sınırlayıcı kurallar olması gerektiğini düşünüyorum.
Sınırların ve yaptırımlarının ne olacağını bilmemekle birlikte harita boyama tarzı hoşuma gitmediği için şahsi fikrimdir, tam tersi düşünenler de olabilir.
[+] 4 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncular arası savaşlar için diplomatik oyuna katılım sınırlaması veya bir oyuncudan tek savaşta alınabilecek şeyler konusunda sınırlama güzel olabilir.
t8nubAh.gif
Ara
katılıyorum
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-03-2023, 00:23)Wayfear : Kötü şöhret ile ilgili sınırlayıcı kurallar olması gerektiğini düşünüyorum.
Sınırların ve yaptırımlarının ne olacağını bilmemekle birlikte harita boyama tarzı hoşuma gitmediği için şahsi fikrimdir, tam tersi düşünenler de olabilir.

Aslında oyun mekaniği kötü şöhret 100ü geçince cut down size cbsi ile hamle yapma fırsatı sunuyor ama ilk multiplayer etkinliğinde kullanıldığını görmemiştik. Bence bu ilk multiplayer etkinliğine has bir olaydır. Bu etkinlikte herhangi bir devletin kötü şöhreti 100ü geçince oyuncuların reaksiyon göstereceğine inanıyorum.
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Val Thorne @Aiakos @cemal @Enesrar @Wayfear ülke tercihlerinizi de yukarıda başvuru kurallarında yazıldığı gibi belirtirseniz ona göre ülkeleri seçebiliriz
Ara
(22-03-2023, 22:28)Ferreke : @Val Thorne @Aiakos @cemal @Enesrar @Wayfear ülke tercihlerinizi de yukarıda başvuru kurallarında yazıldığı gibi belirtirseniz ona göre ülkeleri seçebiliriz
ben katılıyorum yazmamıştım sadece öneri vermiştim.Size iyi oyunlar dilerim bu arada
Ara
Rusya ABD Japonya Osmanlı
Ara
Oyunda yeniyim net bir tercihim yok host beni yerleştirebilir.
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ülkeler pazartesi günü açıklanacak haftaya pazar günü başlayacağız
Ara
Rusya ingiltere avusturya
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
ispanya-mısır-brezilya
t8nubAh.gif
Ara
Ülke Listesi

Önerilen Ülkeler
  • 24px-Netherlands.png Hollanda -
  • 24px-Spain.png İspanya -
  • 24px-Sweden.png İsveç -
  • 24px-Persia.png İran -
  • 24px-Ottoman_Empire.png Ecdad -
Ara
Oyun 20.30 yerine 21.00da başlasa daha iyi olmaz mı? Lobi 15 dk öncesinde kurulur beklenmeden 9da başlanırsa daha iyi olur gibi geldi.
t8nubAh.gif
Ara
Bence de makul
Ara
Yarın etkinliğe gecikebilirim. Bilgilendirmek istedim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.