Napoleon - Kasabalar Rehberi
#1
ntw.png
NAPOLEON: TOTAL WAR - KASABALAR REHBERİ

Genel
Haritadaki şehirler dışında bölgelerde bir takım kasabalar da bulunur. 

3 ana kasaba çeşidi vardır. Bunlar: Entelektüel binalar, endüstriyel binalar ve zanaat binaları. Her kasaba türü 2 bina seçeneğine sahiptir. Bu ikisinden yalnızca biri yapılabilir. Bu kasabaların dışında çayırlar, tarlalar, oduncu kampları ve madenler yapabildiğiniz yerler de vardır. Buralarda bina yaparken tek seçeneğe sahipsinizdir.

Şehirlerin zenginliği de bölgedeki bu kasabalara, limanlara ve madenlere vs. bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Entelektüel Merkezler
Bu merkezlerde kolej ve üye kulübü olarak iki seçeneğe sahipsiniz.

members1.jpguni1.jpg


Kolejler, araştırma yapmanızı sağlar ve "Centilmen"ler buralarda oluşur. Üye kulübü ise bölgenin mutluluğunu artırırken aynı zamanda casuslar da burada oluşur. Casuslar kendi kendilerine çıkarlar ortaya. Centilmenler de aynı şekilde. Siz üretemezsiniz.

Endüstriyel Merkezler
Bu merkezlerde ise fabrika veya silahçı binasını yapabilirsiniz.

gunsmith.jpgmanu.jpg

Fabrika, bölgede topçuların daha ucuza üretilmesini sağlarken aynı zamanda gelir de sağlar. Silahçı ise piyadelerin daha ucuza üretilmesini sağlar. Çok piyade ürettiğiniz yerlerde bunu tercih edebilirsiniz.

Zanaat Merkezleri
Bu merkezlerde market veya ikmal yerleşimleri yapılabilir.

supply1.jpgmarket1.jpg


Market, bölgenin zenginliğine direk katkıda bulunur ve gelirin büyüme hızını artırır. Bu binanın seviyesi yükseldikçe sağladığı fayda önemli ölçüde artar.

İkmal yerleşiminin tek görevi ise ordularınızın yenilenme hızını artırmaktır. Bu seçeneği düşman sınırlarındaki topraklarınızda tercih edebilirsiniz. Binanın ilk seviyeleri düşük ikmal artışı verecektir. Genellikle market yapmayı tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Çayırlar, Tarlalar, Oduncu Kampları ve Madenler
Bu merkezler diğer kasabalara göre tek seçeneğe sahip olmasıyla farklıdır.

maden1.jpggold.jpglog.jpg

stables.jpgfarms.jpg

Ahırlar, atlı asker üretim ücretini düşürürken belli ölçüde gelir de sağlar.

Tarlalar, bölgenin ikmal hızını artırırken belli bir ölçüde gelir sağlar.

Oduncu kampları gemi yapım ücretini, bölgedeki bina yapım ücretini düşürürken yine aynı şekilde gelir sağlar. Özellikle bina yapım ücretini düşürmesi sebebiyle bu binanın sağladığı avantaj kayda değerdir. 

Madenler iki çeşittir; altın ve demir. Demir, bölgede üretilen askerlerin maliyetini düşürürken aynı zamanda gelir sağlar. Altın ise bölgenin gelirine ve refah artış hızına önemli artış sağlar.
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Eline sağlık güzel olmuş. Madenler Etw'deki gibi 1000 altın ve üzerinde getirmiyor maalesef. Ve Etw'deki gibi yıpranan ordunuzu parayla yenilemiyorsunuz. En beğendiğim özellik buydu açıkçası. Ntw özellikleriyle Etw olsaymış Etw bin kat daha beğenilirdi bence.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
İkmal ve ordu yıpranma olayı gerçekten iyi olmuş. Resimler için teşekkürler.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.