Napoleon - Rusya Rehberi
Geniş Kapsamlı Rusya Rehberi  

%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%...D0%B31.gif
Merhaba arkadaşlar,bu rehberi yapmaktaki amacımız,koalisyon devletleri içinde oynaması en zor olan bu devletler ile Napoleon'u nasıl dizgine getirebilecenizi anlatmaktır.İyi ve gerçekçi bir oyun keyfi için campaign zorluğunun zor veya orta,savaş zorluğunun ise çok zor olmasını tavsiye ederiz.Bir kara gücü olan Rusya ile,isterseniz  Osmanlı üzerinden yayılma siyaseti uygulayabilirsiniz ben öyle yaptım yada tam tersi ilk önce Danimarka ve İsveç?i işgal edip oradan Fransa üzerine yürüyebilirsiniz bir alternatif olarak Prusyayı işgal ede edede ilerleyebilirsiniz ama bu işinizi zorlaştırır Rusya kara gücü olarak zayıf ama Osmanlı daha zayıf Rusya'nın bir full ordusu Osmanlının iki full ordusuna eşittir.Şimdi rehbere geçelim.

1.Turda Yapılacaklar

a)Diplomasi'de

NTW'nin en önemli turu ilk turdur.Oyuna başlar başlamaz ilk yapacağınız şey Prusya ve İngiltere ile müttefik olmaya çalışmanızdır.Böylece Batı sınırlarınızı ve Deniz Ticaretinizi güvence altına almış olursunuz.Eğer olabiliyorsanız Danimarka ile de kabul etmesse'de boşverin. Bu arada İmzalaya bildiğiniz kadar Ticaret antlaşması imzalayın ve müttefiklik kurun ve sakın unutmayın Rusya ekonomisini oturtmadan asla savaşamaz.Ama bir oturunca ekonomi deli paralar kazanıyorsunuz bunu da unutmayın güçlü ekonomi güçlü devlet demektir.
Rusya'yla oynarken Teknoloji geliştirmeyi beklemeyin dostlarım çok yavaş bir süreç olur mu satın alın zaten müttefikleriniz size en fazla iki bin altına veriyorlar teknolojilerini.

b-)Harita'da

s79nq.jpg

Harita'da ki ilk hedefimiz Moldovia Arkadaşlar oyunun başında bize verilen üç generalden iki tanesini Moldovia sınırıma getirin Avusturya bölgesinde olan generalinizi Erdel Bölgesine getirin arkadan saldırıp vuracağız diğer generalle ise Podolya'dan vuracağız düşmanı.

c)Üretim ve Binalar

s79pl.jpg

Kırım bölgesindeki liman kentini oyunun başında vakit kaybetmeden ticaret limanına dönüştürün ve hemen ticaret gemisi üretin iki tane arkadaşlar sonra Osmanlı sınırındaki ticaret yollarını ele geçirin.Ben bunu sonradan yaptım kendimi güvence altına almak için şahsen bekledim ve İstanbulu aldıktan sonra yaptım orayı ticaret liamanı çünkü donanmamız yok gibi bir şey.

Arkadaşlar Tampon Bölgelerimiz Kiev,St.Petersburg ve Moskovadır.Bu üç bölge üzerinden gelişmemiz lazım oyunda ama şunuda unutmamak lazım Rusya?nın soğundan dolayı Moskovaya kolay kolay  kimse gelemez ama Petersburg ve Kiev önemli bide Osmanlıdan alınca Belgrad ve  Wallachia bölgeleri buraları geliştirin soylu vergisi biraz daha yüksek olsun bide.
Moskova bölgesindeki tek okulunuz geliştirin şahsen ben teknoloji satın aldım ama bunu yaprken ekonomim iyi durumdaydı ve Osmanlının yarısını yutmuştum zaten.
Bu Tampon  Şehirleri geliştirdikten sonra diğer şehirlerde tax office ve yol yapın.Yol geliştirmeleri,kesinlikle en önemlilerinden.Çünkü Askerler daha hızlı ilerler ekonomiye katkı sağlar ve daha bir sürü katkıları vardır.

Bu arada ek olarak Courlan?da ki limanıda ticaret limanı yapın.

d)Yayılma

s79q5.jpg

Size Anlattığım gibi Moldovia'yı ele geçirin ve birkaç tur bekleyin iyice geliştirin orayı ordunuzu tamamlayın unutmayın Osmanlı güçsüz ve bütün savaşları siz yapmaya çalın ben otomatiğe'de bırakıyorum ara sıra ama save edin otomatiğe bırakacağınızda :D Neyse dönelim konumuza.

s79qn.jpg

Moldovia'dan iki genarlinizide getirin ve bu stratejik noktaları alın kesin alırsınız zaten ama savaş yeteneği lazım çünkü sayıca fazla oluyorlar genelde.

s79r5.jpg

En son hareketimiz bir adet full ordu ile İstanbulu almak ama unutmamanız gereken suikastçileri kullanın arkadaşlar onlar önemli hafife almayın ve üçüncü general ile Avusturya sınırından gelin ve Belgradı alın ordu full olursa sizin yararınıza çünkü onlarda bir buçuk ordu rahat var.İstanbul ve Belgradı  alınca barış antlaşaması imzalayın ve onları Yunanistana hapsedin.Geri Kalan kısımda ise zaten yapmanız gereken ya isveç ve danimarkayı alıp baltık ülkeleri bitirmek ve oradan Fransaya gelmek yada direk Avusuturya ve İtalya üzerinden Fransayı bitirmek karar sizin.

e)Teknoloji

Genel olarak,ekonomik araştırmalara öncelik verin.Askeri Araştırmaları ise satın alın ekonomininiz düzelince.Başlangıçta hiç açık teknolojiniz yok bunuda unutmayın.

f-) Market mi Supply Binası mı yapalım?

Savaştığınız cepheye yakın olan yerlerde supply binası kurulabilir bu bölgeler St.Petersburg,Kiev,Wallacihia Belgrad ve Moskova  ama benim tercihim her zaman market.Çünkü marketin ilerki binaları merchant house ,banking oldukça fazla geliri arttıryor. Rusya ile yenmenin yolu da ekonomiden geçiyor.

g-)Manufactory mi Gunsmith mi?

Tartışmasız manufactory.İyi bir şekilde geliri arttırıyor.Gunsmith ise daha az yararlı bence paraya kıyın.

h-)Askeri Rehber

20-Iber  Unicorn topu size çok yararlı olacak sonrasında ise LifeGuard?lar ,Dragoons,Tsar Alexander en iyi generaliniz olacak ve Chevaliers Garde size yardım olacak Bu arada Moscow Musktears ve Pavlovsk Grenadiers?ide kullanabilirsiniz Rusya ile oynarken savaşlar kendiniz yapın yoksa %75 ihtimalle yenilirsiniz.  tebessum*

I-)Yönetim Biçimleri

Arkadaşlar Rusya'da pek değişmiyor hangi yönetimi seçtiğiniz kafanıza göre takılın yani sadece isyan açısından rahatlarsınız Cumhuriyette bide vergi artıyordu galiba Monarşide her şehirde asker olmadığı için kimse tam olarak vermiyor vergiyi ne yazık ki.

Not;Bu rehber benim tarafımdan yapılmıştır 3 Eylül 2013'te başka bir site için yapmıştım ama hala geçerliliğini korumaktadır.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 6 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ellerine sağlık, çok güzel rehber olmuş.
76561198032000419.png
Ara
Eline sağlık faydalı rehber.
Ara
Viyana civarlarında bulunan Mikhail Kutusov u unutmayın. Her ülkede 1 tane ölümsüz general var. Rusya'da da Mikhail Kutusov. Eline güzel bir ordu verdiğinizde iyi işler yapacaktır.

Faydalı rehber teşekkürler.
Ara
Elinize sağlık güzel rehber :up:

@Merco, ölümsüz general deyince aklıma Napolyon gelir, savaşa Napolyon'u yaraladıktan sonra oyun çökmüştü. :D
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@PashaZade, yaralanıp tekrardan gelmeleri bir NTW efsanesidir. Adamın üstüne 50 kiloluk top güllesi geliyor 3-4 tur sonra sapasağlam geri deniyordu ülkesine. Bilinmedik diriltme yöntemleri keşfetmişler. Hz. İsa'yı saklıyor olabilirler mi acaba hala ?
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kapsamlı ve göz yormayan güzel bir rehber.Eline sağlık.
Bu arada forumda kalıcı olursun umarım ETW ve NTW bölümü için sağlam işler çıkarabileceğini düşünüyorum.
Bu arada ben Royal Guard.
Ara
(03-07-2017, 16:34)Sübaşı : Kapsamlı ve göz yormayan güzel bir rehber.Eline sağlık.
Bu arada forumda kalıcı olursun umarım ETW ve NTW bölümü için sağlam işler çıkarabileceğini düşünüyorum.
Bu arada ben Royal Guard.

Selam nasılsın baya oldu TWT'den beri elimden geleni yapıp hedefim dediğin gibi bu iki bölümü canlandırmak ekstra olarak Shogun'a da el atacağım eskisi gibi olacak herşey TWT Neyse burasıda o :D Sezar5'de buradaydı sanırım bu rehberleri onunla beraber yapmıştık hep onun rehberleride hala duruyor işi olmadığı bir vakit burada paylaşırsa iyi olur emekler de boşuna gitmez hem. :D
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Faramir Seni burada da görmek sevindirdi. Twtde birlikte Westeros hotseat falan atmıştık. Buradaki Hotseatlere de bekleriz :)
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vay kardesim @Faramir gelmis.Bende bir inceleyim bos zamanimda alabilirsem buraya aktaririm.
Ara
Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar artık buralardayım. :D :D :D
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.