Napoleon Total War - Tutorial İncelemesi
#1
Merhaba arkadaşlar. Napoleon Total War oyununda oyunun ilk giriş kısmı yani Tutorial bölümünü sizlere izah etmeye çalışacağım.

Öncelikle bir kara ve bir deniz savaşı yapacaksınız. Savaşın nasıl yapıldığını oyun içi yardımcı sesli veya yazılı bir biçimde size anlatacak. Tabi ki ingilizce olarak. Eğer Empire Total War oyununu oynadıysanız çok aşina bir şekilde oynayabilirsiniz. Empire Total War değil de diğer oyunları oynadıysanız birazcık alışmanız zaman alabilir. 

Oyunda topların ve tüfeklerin isabetliliği, deniz savaşlarında rüzgarın yönü, gemi toplarının ateşleme süreleri gerçekten çok önemli detaylardır şimdiden belirteyim. 

İlk iki savaş kısmını geçtikten sonra ise Campaign Tutorial bölümüne geçiyoruz.


tutorial_zpshhjkctdh.pngAlttaki resimde gözüken ilk Tutorial kısmında size ordu seçme, general, asker üretme, ordu yürütme gibi basit işlemleri anlatıyor.


Campaign_Tutorial_zpsd04camjg.png


İkinci Tutorial Campaign kısmı yani İtalya Seferi de diyebiliriz. Burada ise asker üretmeyi, bina inşa etmeyi, şehir fethetmeyi öğreniyorsunuz. 


Italy_zpsseaukrui.png


Bu resim de İtalya Seferinden. Etrafınızda bazı düşman ülkeler var. Kafanıza göre değil de yapay zekanın söylediği şekilde oynarsanız daha çabuk bir şekilde zafere ulaşırsınız.

Italy_starting_zpsvcl7dylh.png


Bu resimde de oyunda size verilen süre  içerisinde Viyana'ya ulaşarak fethetmeniz isteniyor. 


Italy_mission_zpsgzyjegfn.pngİkinci seferimiz ise Mısır seferi. Bu seferde ise İskenderiye ile başlıyoruz. Kıbrıs, İngiltere yönetiminde. Pek olaylara müdahil olmuyor ama very hard zorlukta oynarsanız biraz işinizi zorlaştırabilir. Karşımızda ise Mısır ve Osmanlı Devleti var. 

Egypt_zps2nfev904.png


İlk göreviniz ise Kahire'yi almak. Buraya doğru yoldaki tüm şehirleri tek tek alıyoruz. Napolyon da bu sırada kendini geliştirmiş oluyor. Arkadan asker üretmeye gemi üretmeye devam ediyoruz. Binaları incelemeyi ve yeni ipuçlarını öğrenmeyi unutmayın. 

Bu arada Napolyon Total War da Empire'daki gibi parayla askerleri iyileştirme/tamamlama yok. Ordu kendi kendine asker sayısını tamamlıyor. Bu sistem Napolyondan sonra çıkan TW oyunlarında da devam ediyor.
Egypt_Mission_zpsbamt3fdg.pngOyunu kazanmak için ise bizden alınması istenen şehirler bunlar. En sondaki en büyük kısım ise Şam. Haritadaki Osmanlının başkenti olarak gözüküyor. Tabi ki İstanbul olmadığı için haritada geçici bir başkent seçilmek zorunda. Bu seferi bitirdikten sonra Multiplayer Campaign kısmında 1v1 olarak bu haritayı oynayabilirsiniz.


Egypt_Vic_con_zpsdhlavgvf.pngOkuduğunuz için teşekkürler. Herhangi bir sorunuz olursa bu konudan sorabilirsiniz.
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.