Nasıl ilerlemeliyim?
herkese merhaba.Başlığı nasıl açmam gerektiğini bilemedim umarım fazla sorun yaratmaz.-6 ay aradan sonra tekrar başladım ve yaklaşık 1 haftalık bir hesabım var.Şuan 880 gold mevcut hesapta.Sorularım ise;
1-Bu goldu en iyi nasıl harcarsam bana faydalı olur?
2-Karazhanı almayı denemiştim 6 ay önce ki hesapta ve açıkçası 2800 goldu karazhana vermek içime sinmemişti.Şimdi de aynı şeyi mi yapmalıyım?
3-BRM, vb eski adventureleri alabilirmiyim? alabilirsem nasıl alırım?
4-Son olarak her şeyi yaptıktan sonra gold biriktirip arena mı girmeliyim? yoksa pack mi açmalıyım? (arena win ortalamam genelde 4-5 arası)
Okuyan ve cevap yazan herkese teşekkür eder, iyi günler dilerim.H
Ara
1- Kendine güveniyorsan Arena'ya gir. Arena'dan çekiniyorsan kart paketi almak daha mantıklı olur.
2- Önceliği yenilere verebilirsin.
4- 1.
Ara
880 altın ile alacağın paketlerle düzgün bi deste yapamazsın, paket alacaksan Classic paket alman en iyisi ondan sonra en son çıkan expansionlar.

Wild oyuncusu değilsen Karazhan'a altın harcamamalısın bir kaç ay sonra Wild'a geçecek çünkü.

Eski adventureları alamazsın ama kartlarını craftlayabilirsin.

Son olarak sana kalmış ama 4-5 ortalama alıyorsan gayet iyi verdiğin altından biraz daha fazlasını kazanmış oluyorsun.
Ara
Benim durumum daha vahim, 2 yıl ara verdikten sonra geri dönmeye karar verdim. Şu an oynayan arkadaşlardan kısaca yardım edebilecek varsa çok makbule geçer. Sorularım şunlar:
1- Wild ve standart olayından biraz bahsedebilir misiniz? Hangisine yönelmeliyim? Farkları, avantajları, dezavantajları var mı?
2- Meta hakkında biraz bilgi. Benim gibi uzun bir aradan sonra dönen oyuncular için hangi deste, hangi hero uygundur?
Ara
Standart son iki yılda çıkmış kartlardan oluşuyor, Wild ise oyun çıktığından itibaren tüm kartları içeriyor. Popüler ve en çok oynanan tür Standart, Blizzard Wild'a çok önem vermiyor açıkçası, odak noktaları standart eğer koleksiyonunda eski kartlardan çok varsa Wild oynayabilirsin onun dışında önermiyorum.

Meta olarak şuan Raza Priest, Control Warlock, Tempo Rogue be Jade Druid en popüler destelerden, Hero olarak Shaman hariç hepsi oynanabilir seviyede açıkçası. Fakat önümüzdeki haftalarda bazı kartlara nerf gelecek, meta tekrar değişecek yani şuan ki çoğu deste oynanmaz hale gelecek bundan en çok yararlanan sınıfın Warlock olacağını tahmin ediyorum çünkü Warlock desteklerine karşı iyi olan tüm desteler nerflemiyor.

Ben sana Hunter destelerine bakmanı öneriyorum diğer sınıflara göre daha ucuz oluyor ve düzgün bir deste yapmak daha kolay.
[+] 1 üye Caine nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkürler güzel bir özet olmuş. Sıfırdan başlamak gibi oluyor o zaman benimki. Hoş değil.
Hunter'ı da hiç sevmiyorum, ben oyuna ilk başladığımda "face hunter" metasıydı herkes söve söve oynuyordu. Kontrol deckler hoşuma giderdi hep ama en pahalı desteler de onlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.