Önemli: Anno 1800 - Genel Sohbet
anno.png
Anno 1800'den ayrı konu açılmaya gerek görülmemiş sohbet ve paylaşımlar.
Forumdaki Anno günlüklerinde vitesi yükseltiyoruz birazdan günün 3. günlüğüne başlayacağım, özellikle son dönemdeki günlükler oyuna dair daha net bilgiler veriyor.

Bunların yanı sıra Anno 1800'den son zamanlarda AnnoCast ismiyle Twitch üzerinde bazı yayınlar yapılıyor, bunları da yeni bir konuda toplayacağım.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
DytFIV9WoAAd022.jpg
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Oyunu almayi dusunen var mi steam on siparis fiyati guncellenip 309 liraya cekildi ki asiri pahali ve oyunun cikisi itibariyle epic store da exclusive olucak steamden kaldırılcakmis epicde de fiyati ayni kolay kolay da indirime de girmez
Ara
İnternette kolaylıkla %20 indirim key'i bulunuyor. Uplayden %20 indirimli aldım. Keyifle son Tier'a kadar oynadım, sırada  Multiplayer keyfi var. 

screenshot-2019-04-22-04-52-21.jpg
[+] 1 üye cabrow nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-04-2019, 12:52)SoulForged : Oyunu almayi dusunen var mi steam on siparis fiyati guncellenip 309 liraya cekildi ki asiri pahali ve oyunun cikisi itibariyle epic store da exclusive olucak steamden kaldırılcakmis epicde de fiyati ayni kolay kolay da indirime de girmez

Dostum ben Steam'dan aldım. Tavsiye ederim. Pahalı evet ama hak ediyor..
Ara
Ubisoft'un PC üzerinden sağladığı gelirler yükselişe geçmiş. 2019'un ilk çeyreği toplam gelirinin %34'ü PC platformundan olmuş. Buna Anno 1800'ün satış rakamları en büyük etken olmuş.

https://www.game-debate.com/news/27423/p...ds-the-way
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun resmi veya resmi olmayan bir kaynaktan Türkçe dil desteği almasının bir ihtimali var mı?
Ara
Sanmıyorum. Ubisoft oyunlarında Türkçe dil desteği olan bi oyun hiç olmadı galiba.
Sic Parvis Magna
Ara
Epicde indirimde su an oyun 169 tl arti 60 tl de indirim kuponu dusuyor 109 tl ama hala kararsizim deneme surumu oynamistim oyun bir sure sonra sıkıyor gibi
Ara
Oyun cok guzel valla. siddetle tavsiye ederim. Aramasini bildikten sonra aktif bir mp grubu da var. 100 liraya kesinlikle deger. Civ bi dlc yi o fiyata satiyor.
Ara
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Anno 1800 Epic games üzerinden almayı düşünüyorum ama daha çok multisi zevkli diye duydum. Multi içinde arkadaşlar arıyorum topluluktaki durum nedir ? Oynayan arkadaşlar multiyi tavsiye ediyormusunuz ?
Ara
(25-12-2019, 02:45)kara_kursun : Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Anno 1800 Epic games üzerinden almayı düşünüyorum ama daha çok multisi zevkli diye duydum. Multi içinde arkadaşlar arıyorum topluluktaki durum nedir ? Oynayan arkadaşlar multiyi tavsiye ediyormusunuz ?
Adam gibi oynayabilmek icin soyle bir 4-6 saati gozden cikarmak lazim. Ben de daha single takiliyorum ama bir iki defa bitirsem multi bakarim. Bastan sona herseyini bilmeden mp arastirmamak lazim.
Ara
Çok az Anno 2205 oynamışlığım var sevdim açıkçası. Şimdi Anno 1800 almak istiyorum standart edition ile gold edition oynanışları arasında çok fark var mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(03-01-2020, 21:45)Gurt : Çok az Anno 2205 oynamışlığım var sevdim açıkçası. Şimdi Anno 1800 almak istiyorum standart edition ile gold edition oynanışları arasında çok fark var mı?

Standartta oyunun düz sade kendi mekanikleri ve içeriği var. Oyun içinde Old World denilen Avrupa temalı bölge ve New World denilen Amerika temalı bölgeler var. Oyun buralarda geçiyor temel olarak. Yılbaşından iki hafta önce Ubisoft 1 haftalık Standart Edition denemeye açmıştı herkese. Oyunu bu şekilde denemiştim. O haliyle bile sürekli bir şeyler keşfetmeye devam ediyordum. Yılbaşı indirimlerinde baya cazip bir fiyata Gold Edition'ı aldım. Gold Edition şöyle:

Diesel%2Fproduct%2Fanno-1800%2Fgold-edit...f2618b.jpg

Deluxe Pack ile birlikte 4 DLC içeriyor + Artbook ve Soundtrackler var. 

Sunken Treasure DLC'si ile Old World temalı dünyada farklı bir coğrafyaya devasa büyüklükte şehirler kurmana izin veren yerlere keşifler yapıyorsun. Bu bölgeye kendi oyunumda yeni geldim, çok bilgim yok. Denizlerden hurda ve kıymetli eşya toplayabileceğin dalgıç gemisi ve değişik şeyler craftlayan bir yapay zeka eklenmiş. Bölgede bir de yanlış anlamadıysam düşman güçler var mücadele ettiğimiz.

Botanica hakkında çok fikrim yok. Oyunda arkeoloji müzesi, hayvanat bahçesi, devasa sergiler ve opera gibi yerler yapılıyor, belki onları eklemiştir. Standart Edition'u denerken denk gelmemiştim. Ya da onları kuracak kadar gelişmediğimden görmemiş de olabilirm.

The Passage ise oyuna Kuzey Kutbu bölgesini ekliyor. Yepyeni bir bölge, yeni üretim zincirleri, yeni yapılar, yeni coğrafya, yeni mekanikler.

The Anarchist de sanırım oyunda işçilerin greve gitme, isyan etme gibi mekaniklerini ekleyen DLC, çok bilgim yok.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna gireyim dedim 4gb güncelleme varmış. 1-2 saat rahatlamak için oynayacağım oyun için 1-2 saat inmesini bekleyeceğim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Güzel bir indirim geldiğinde almayı planlıyorum bu oyunu. Zaten alacak başka güzel oyun yok bu aralar.
Ara
1 ay once ubisofttan indirimle 120 TL gibi bir fiyata almistim, standart editioni. Gercekten uzun suren bir gameplayi var. Old world e iyice kurulup yerlesiyorsun new worlde kesif yapip orada da yerlesiyorsun. Eger dlc varsa Artic bolgesine de gidip yerlesiyorsun, en az 12-13 saat suren bir campaign oluyor. Mp icin almistim aslinda ama mp da oynamak 4-5 seans alir diye dusunuyorum. Birde sen bir ada ile ilgilenirken digerleriyle ilgilenemiyorsun. Chill single player oynarken sorun degil ama, competitive oynarken cok yoracagini dusunuyorum.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Co-op şart ya annoda.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun dlc olmadanki halini mp oynayabiliriz. Dlc'ler iki yeni koca harita ekliyor, onla ugrasmaya adam yetmez.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.