Önemli: Cossacks 3 - Genel Sohbet
logo_en.png
Oyunun çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde açıklandı : 20 Eylül 2016

Ödüllü strateji oyunu serisi Cossacks geri dönüyor.
17. ve 18. yüzyıl ülkelerine odaklanan gerçek zamanlı strateji oyunu Cossacks 3, 10 bine kadar askerin aynı harita üzerinde savaşabilmesine olanak sağlıyor.

pic_06_pru.jpg?t=1469016963

Cossacks 3 oyuncuya çok sayıda taktiksel seçenek, şehir inşaatı, çeşitli materyallerin üretimi, orduda kullanılacak birimlerin seçeneği gibi hususlarda özgürlük tanıyor. Toplamda 12 farklı devlet, 70 farklı birim türü, 100 farklı araştırma ve 140 farklı bina mevcut. Cossacks 3'te karada ve denizde savaşabiliyorsunuz. 

Oyun içerisinde 5 adet tarihsel senaryo bulunuyor, multiplayer oyunlara 8 oyuncu katılabiliyor. Oyuncular birbiriyle müttefik olabildikleri gibi birlikte bilgisayara karşı da hareket edebiliyorlar. Tamamen rastgele oluşturulan haritalar her oynanışta yeni stratejilerin denenmesine olanak sağlıyor.

pic_09.jpg?t=1469016963

AoE serisinin modern hali mi oluyor ? Biraz ona benzettim.
Ara
Fikir vermesi açısından daha çok ekran görüntüsü ekledim, ana sitede oyun için bir alan oluşturacağım ardından daha çok bilgi paylaşacağız oyuna dair. Cossacks aslen eski bir oyun serisi, bu oyun o serinin 3. oyunu olacak.
Hoşuma gitti.Değişik bir havası var.
Ara
Şu oyun piyasasından anlayan biri varsa cevaplasın lütfen:

Oyunlar neden hep yazın sonuna doğru çıkıyor, yaz başı sürseler daha çok oynanmaz mı?
Ara
Bildiğim kadarıyla :

Sonbahar ve sonrası tatil dönemi. Yılbaşı veya noel gibi büyük tatillere yakın çıkartmaya çalışıyorlar çünkü oyunlar iyi hediyeler.
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk mesaj güncellendi.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kaç tl olacak acaba güzel bir havası var beğendim AOE ye benziyor.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
AoE ve Total War karışımı güzel bir şeye benziyor.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni bir-iki görsel var.

Görsel

Görsel

Görsel
v5jjo8.gif
Ara
Cossacks: Back to War serisinin günümüze uyarlanmış ve biraz geliştirilmiş hali. Çok beğendiğim bir oyundu. Çıktığında alacağım
Ara
Bugün biraz oynamaya başladım zevkli bir oyun. Daha fazla ilgiliyi hak ediyor sanki.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Merhaba Arkadaslar
Bu oyunu oynarken asker sayisi ve nesneler arttikca fps degerlerim cok dusuyor ve oynanmicak duruma geliyor.ilginç olan sistem hic zorlanmiyor.Cpu degeri %30 u gpu degeri ise %5-%10 arasi gecmiyor.Gpu sicaklik degeri 50-55 derece.Grafik yuksek diger oyunlarda bole birsey yapmiyor.Bu konuyla ilgili bir cozumunuz var mi?
Sistem ozelliklerim:
Amd fx 8320 islemci
Msi gtx 950 ekran karti 2 gb
8 gb ram
Ara
burası sadece 3 için mi bölüm. Önceki oyunlar için var mı
giphy.gif
Ara
Diğer Strateji kategorisindeki bölümler tüm seri için gelecekte serinin diğer oyunlarından da içerik akışı yapmaya çalışacağız.
Genelde ağır yenilgiler alıp kapattığım oyundur. Devasa ordularla savaşmak iyi oluyor.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
Ara
Merhaba 
Oyunu yeni oynamaya başladım.Yardımcı özelliğini açabilmek için dlc indirdim.Fakat sağ üstte çıkması gereken dlc ve öneriler sekmesi çıkmadı.Nasıl düzeltebilirim.
Ara
Bu oyun aceleye falan geldiği için erken mi çıktı bana resmen eksik gibi geldi. Back to war un yenilenmiş hali. Fakat orada olan bazı şeyler burda artık yok. Eskiden bolca gemi vardı şimdi standart 4 tane savaş gemisi. Bazı ülkelerin özel birimleri yok. Map editor zaten hiçbir işe yaramıyor herhangi bir panel yok. Yapay zeka konusunda en ufak bir değişim yok. 10 yıl önce back to war oynarken yaptığım aynı taktikle hala adamları yeniyorum. Açıkçası eski bir cossacks oyuncusu olarak hiç memnun kalmadım oyundan.
giphy.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.