Önemli: EU4 - İlginç Görüntüler
Osmanlı hanedanlığı Brandenburg'da.

F482865EAC9236ECD523719400959D497C0E77DF

:)

44B0B41DAE7869CDB470484D5E000D7B44A0F38B
Ara
(05-10-2017, 16:40)Dionysos : @iberkay Hangi modları kullanıyorsun?

Theatrum Orbis Terrarum (Add-On: Dynamic Borders) :   http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=790533313

Theatrum Orbis Terrarum (Add-On: More Opacity) :          http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=570934315

Theatrum Orbis Terrarum (Add-On: Even More Opacity): http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=630543919

Theatrum Orbis Terrarum (Carthoge Reloaded):                http://steamcommunity.com/sharedfiles/fi...=570256235
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yzogXy.jpg
6yqdd7.jpg

Nasıl olabilir ki bir müslüman devlet kıpti bir devleti pu alsın oyun ilginçlikte sınır zorluyor :sweatsmile:  :joy: :joy:
Ara
kXLmoA.jpg

Papalığın tek toprağı Hollanda wtf
Ara
(05-10-2017, 20:06)ragnarl7 : Papalığın tek toprağı Hollanda wtf

Aynısı başıma geldi (Hollanda değildi başka bir şehirdi).Papadan tüm topraklarını alınca Almanya taraflarına göç etmişti ama benim başıma erken oyunda gelmişti.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
@GameTroll PU'su vassalı kolonisi vs olan bi ülkeyi annexlediğinde ona bağlı ülkeler sana geçer.
@ragnarl7 Papalık komple yok olduğunda katolik teokrasilere event geliyor ve bir toprağını papaya vererek papalığı yeniden kuruyor. O bölgede de muhtemelen Utrech yapmış bunu.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt bu durumun Müslüman devletlerde de olduğunu bilmiyordum sağol açıklaman için ama yine de baya ilginç. Ben Memlük ile savaştaydım o sırada Makuria savaş açtı Memlüke ben sınırı genişlemesin diye aldım. Savaştığı ülkeye nasıl pu oldu din farkı var oyun içindeki mekaniklerin garip bir yansıması olmuş..
Ara
Savaştığı ülkeye PU olmak yok. Öncesinde PU'su olduğu ülkeyi Memlükler annexlemiş. O sayede PU devralmışlar.
Sic Parvis Magna
Ara
WG16k4.jpg

1 ducat savaşı. :p
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Abi fransayı hre'a katmayı nasıl başarmış bunlar  :think:
0GmGEZ.png
Ara
İmparator olup reform için tüm topraklarını eklemiştir.
Ara
(07-10-2017, 15:20)Aeschyli : İmparator olup reform için tüm topraklarını eklemiştir.

Hocam hre de olmayanlar imparator olabiliyor muydu
Ara
(07-10-2017, 19:00)Josetarr :
(07-10-2017, 15:20)Aeschyli : İmparator olup reform için tüm topraklarını eklemiştir.

Hocam hre de olmayanlar imparator olabiliyor muydu

Olabilir tabi. Elektörlerle iliaki geliştirip gerekli dip rep sahibi olursanız mümkün.
Ara
Azmin böylesi, abi adam yememiş içmemiş tek toprakla koloni kurmuş vallahi takdir ettim saygı duydum..
g9ZY2Q.png9D2rgO.png
Ara
(07-10-2017, 19:24)Josetarr : Azmin böylesi, abi adam yememiş içmemiş tek toprakla koloni kurmuş vallahi takdir ettim saygı duydum..
g9ZY2Q.png9D2rgO.png

İskoçya sıkça yapıyor bunu. Hatta bir kolonici custom nation oyunumda Norveç ve Danimarka koloni ana karalarını kaybetmiş, koloni bölgelerinde hayatlarını sürdürüyorlardı. Onlar koloni yaptıkça ben ara ara topluyordum gayet güzeldi bence o zaman. :D
Ara
5 kuşatmalı general.

02122D11E0CAD2DD6F8D4BE958ED5810C651A350
Ara
Dünya'nın en anlamsız savaşı 7 yıl beklese beleşten alırdın be dede  :unhappy:
-2 ile savaşa giren dedem wipe attı.Üstelik sadece 1k askeri öldü. (Teknoloji ve disiplinde eşittik moralde %5 fazlaydı.)

nJL63a
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
6/6/6 Merkel

D64549ABD8E1CAF87867B2FC809F9ECB9B20A446
[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merkel'in dedesi galiba.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
rJM12m.jpg

:think:
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.