Önemli: EU4 - İlginç Görüntüler
Evet ama resmi patch sayılır, betada olmasının tek sebebi geliştiricilerin tatilde olması.
1kyA7j.jpg
Ne diyim buna Moskova İslamı seçmiş güzelde kafirler saldırıyor :D
Ara
gAyvEL.jpg
Yahu bunu biz zor yaparız.Bu AI napıyor.Polonya´ya annex attı. :D  birde aldığı ae´yi görseniz tüm avrupa koalisyona gircek :D
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kırım tek başına Baltıklara ulaşmış. Bunu da gördük ya, var ya :D

Yalnız İspanya da çok iyi.
G0kMNN.png
Ara
Ordaki resimde Fransa ile dalaşıyorlar ya orda bir yenilcek. :D sonra internal conflics (tam olarak böylemi yazılıyor bilmem.) derken bi baktım.Portekiz kurulmuş Fransadan aldığı toprakları vermiş.Fakat hala çok hoş birde Hollanda´yı alsa tam İspanya :D
Ara
Why u do dizz England ?

7bX4kl.png
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Görüntüyü alamadım ama söyliyim.Osmanlı´nın soyu bitti Sabet diye bir hanedan geçti o sırada Osmanlı soyları Amerika ve Kazakta bulunuyormuş bende sonradan öğrendim.Bir baktım Osmanlı hanedanı yine Osmanlı´ya döndü.İlk defa böyle bir şey gördüm hani anlarım soy giderde yine gelir mi ya :D
Ara
GkRoyv.jpg

Bu neyin kafası beyler?
G0kMNN.png
Ara
Avrupa işte :D 2 toprak alınca ağlıyorlar
Ara
Burgonya militaristic rulerla başladığı için bunu çok yapıyor, Provence'a girip 3-4 toprak aliyor Barrois Lorraine Metz vs.
ama onla başlamasa eventi tetiklemicek onuda söyliyim.Burgonya Kralı ölme eventi savaşta çalışıyor diye hatırlıyorum.
Ara
Savaşta çıkma şansı artıyor.
Ve savaşın Fransa'ya karşı olması ve Fransa'ya yeniliyor olması gerekiyor.
Bu yüzden askeri yapmıyorlar mı ? Zaten tarihsel olsun diye.Ama oyunda dediğin gibi bazen inanılmaz sahneler çıkmıyor değil :D
Ara
Parçalansın diye yaptıklarını sanmıyorum, şuan AI ın en büyük sorunlarından biri Militaristic rulerlar bana kalırsa. AE'yi kesinlikle umursamıyor Militaristic AI ve bu sadece Burgonya'da olan bir durum değil - Danimarka'yı Teuton'u fetheden Pomeranya da militaristic ruler.
Haklı olabilirsin.Fakat burada Militaristic rulerı değiştirmek yerine agresfliğini azaltmak daha mantıklı olucaktır.
Ara
3aLA6M.jpg
Eskiden daha renkliydi fakat Fransa´da bir siyasi birlik sağlanmaya çalışıyor sanırsam.En azından ben öyle düşünüyorum.İngiltere sözde Büyük Britanya parçalanıyor.Osmanlı iyi toparladı Bizans falan kurulmuştu.Avrupada toprağı kalmamıştı.Litvanya işime yaramadı değil iflas edince devlet girip bir baktım kim var kim yok diye Bohemya ve Tötonlar ne yapıyor çok merak ediyorum çok aç gözlüler :D
Ara
EU3 oyunu diye kandırılabilir.
v5jjo8.gif
[+] 1 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
OZAXOP.jpg

Fransa tarafından 1533'te kurulan HRE.
(10-08-2015, 18:06)Duman : Fransa tarafından 1533'te kurulan HRE.
Fransa da değil bu fransanın kücük fransa dükleriyle kurulmuş idealara bakıldığında  bunu kim yapmışsa epey dostu varmış multide diğer tum oyuncular subject gibi çalışmış olmalı.
Qlv4QG.jpg

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.