Önemli: EU4 - İlginç Görüntüler
j8kvp9.jpg

Ben bastırmaya gidemiyorum diye Dulkadiri İsyanını bastıran koca yürekli köylü ordusu   :victory:
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine bir observe serisiyle karşınızdayım.

İlk olarak Türkler Amerika'da adlı tablomla başlayayım. Bunun sebebi kolonici ülkelerin erken safhada yıkılması oldu.
İberian Wedding gerçekleşmeyince Aragon ve Kastilya birbirine girerken etrafındaki ülkeler de onlara girdi. Portekiz'e noldu ben de anlamadım.
Hindistan'daki 3lü müttefiklik multiplayerda oyuncuların yaptığına müttefikliklere benzemiş.
Osmanlı Viyana kapılarından girerken.
Bu da İrlanda'nın intikamı adlı tablo. Açıkcası bunun sebebini de çözemedim. Portekiz ve Kastilya'nın da annexlenmeden önceki son toprakları görülüyor.
Bu tabloya bakınca kendimi random world haritasında gibi hissettim. Aşırı renkli bir tablo ve sınırlar rahatsız edici.
İrlanda'nın Britanya formlandığı oyunda Ryazan'da Rusya formluyor. Neden singleda böyle renkli manzaralar yok.
Töbe Bismillah bişey olmuş Rusya'ya. Çarpılmış falan. O isim ne ya öyle.
İrlanda'daki O'Clery hanedanı Avrupa'yı domine etti. Ulm, Hesse, Avusturya, Polonya-Litvanya, Fransa, Britanya, Galiçya tahtları O'Clery. Ayrıca Hollanda'yı PU altına aldı. Danimarka'da da regencyde O'Clery vardı ama tahta geçemedi. Orasını anlamadım. Oyun biraz daha uzasaydı çılgın PU'lar görebilirdim.
Bir başka Observe maceramızda görüşmek üzere.
Daha önceden yakaladığım ilginç karelere ve diğer observe oyunlarıma buradan ulaşabilirsiniz.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
TL;DR O' Clery OP
G0kMNN.png
Ara
P0LGy6.jpg

Büyük devlet adamı Fatma bey.
[+] 3 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Sübaşı Bugün iki kez sağlam güldüm. İkisinde de senin mesajınmış. Öteki de olan biten konusundaydı. Allah da seni güldürsün.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20170523235655_1.jpg

Ah be osmanım ne işin var senin orda.
Ara
37mrLj.jpg

1510'da 235 settler growth yapmışlar.

50 Çağ bonusu
25 Görev
25 Event
20 Exploration
10 Expansion
20 Native policy
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bunun sonucunu bekliyorum. Portekiz tüm amerikayı kolonisi altına alır.
Ara
678A5514D99CC3B5DAFBC018FEB3A37478A4E9CF
[+] 2 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
OL2Q63.png

Daha önce kuruldugunu gören oldumu? Observeden görüntü ve wikide falanda birşey yazmıyor?

Buda observesi
Ara
Cossack devletidir muhtemelen.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kendimin deneyip de yapamadığım işilWBMgX.png bilgisayarın yapması üzdü maalesef :D
[+] 2 üye Woach nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yalnız Fas bu Granada değil muhtemelen :D
Ara
(06-06-2017, 04:25)Woach : Kendimin deneyip de yapamadığım işi,bilgisayarın yapması üzdü maalesef :D

O uyarıların kapalı olması daha dikkat çekici :D
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 2 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uğraşması da, bir o kadar oynaması da eğlenceliydi. Daha da geliştireceğim. Farklılık kattı. Resim bana aittir.

1gnd9Y.jpg

Kısa bir tanıtım.

[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İletini bu kadar düzenli ve resmini de kırmızı çerçeveli atman daha da ilgimi çekti Steammocking
G0kMNN.png
Ara
Mod sanırım ?
Yada sizin dosyalarda yaptığınız değişiklikler mi ?
Ara
(06-06-2017, 23:12)GaulTurk : İletini bu kadar düzenli ve resmini de kırmızı çerçeveli atman daha da ilgimi çekti Steammocking
Buna sevindim:D

(06-06-2017, 23:29)Sübaşı : Mod sanırım ?
Yada sizin dosyalarda yaptığınız değişiklikler mi ?

Mod olarak yaptım, oyun dosyalarından yapmak pek iyi değil. Kaynağın sağlam olması lazım.
Ara
BKfbL.png
Hanedandan büyük ihanet ?!
ARe5SbO.png
Ara
Osmanlı'nın ileri dönemleri için çok gerçekçi olmuş bence.
Johan burda 20 ayrı kadından 38 çocuk yapan padişahın devlete yaşattığı sıkıntıları anlatmış.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.