Önemli: EU4 - Rekorlar Kitabı
(25-02-2016, 09:59)ferevon : @kerem91
@Fire

Araya hiç koloni kurmadan ve G.Amerika/Hindistan/Ümit Burnu'nu devri alem sırasında keşfederek yani araya hiç koloni koymamış olarak ve 1508 yılında devri alem nasıl yaptığını öğrenebilir miyim? Exploitse güzel exploitmiş öğreneyim, değilse de...

exploit'in ne olduğunu bile bilmiyorum hocam. normal bir şekilde 3 tane ağır gemi bastım, explorer koydum, ilk önce "bilmem ne teknolojisi (diplomasi idi galiba) 9 (ya da 7 neyse) olmalıdır" dedi yaptım açıldı bastım. 1 tane karayipler'de kolonim olabilir o sırada hatırlamıyorum ufak adalardan biri. ve de sürekli baktım acaba hasar alır mı açık denizde diye, hiç almadan geldi. %96 falandı hasarı eğer ondan bahsediyorsan. güney amerikanın çevresini de ilk gezen bendim. ss de almıştım da kendim için de sildim sonra.

tekrar deneriz hocam sorun değil. sana özel save de atarım. zaten o oyunu çooook yanlış oynadığım için (amerika'yı tamamen alıp endonezya'ya dokunmamak, fransa'da 4-5 claim bırakmak vs.) sildim yeni açtım.

ayrıca  hindistan'la da işimiz yok kıyısından geçtik o yeter.
[+] 3 üye kerem91 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Himm, fark etmeden exploit blmussun o zaman hasar aliyorlar normalde obur turlu imkani yok cunku :D
Ara
Geçenlerde exploration olmaksızın event ile gelen Explorer ile Polonyalı dünyayı dolaştık saskiniz
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
g8k8Z3.png
En hızlı Endülüs Kurma Rekoruna talibim. Rekoru pek saygıdeğer bro'm Gaul'den alayım.
Ara
@GaulTurk arkadaş özel istek yapmış alalım pistte seni
p8RNv0.png
en hızlı The Netherlands rekorumu yenilemek istiyorum :D

0n73QR.jpg
Ara
f836wqS.jpg

Hem Prusya hem Kurland'a dönüşebiliyorum.
Ara
@ferevon

al hocam bu sefer afrika açık .s rekor değil ama ötekini atmasaydım bu rekor olacaktı. çünkü benden önceki japonya 1600'ler idi. bu sefer geç olmasının sebebi explorerı geç çıkarmam. afrika'nın bu sefer açık olmasının sebebi belki önce diğer keşifleri yapmamdır bilmiyorum.

rekor DEĞİL

Ara
4 pu ile adaylığımı koyuyorum. palatine pu, vassal yaptığımı düşünmezsiniz umarım ;P

3L9gD0.jpg
[+] 5 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-02-2016, 20:16)Duman : En kanlı savaş 210k imiş sayılıyorsa multiplayerdan şöyle bir görsel var

vnM5z4.jpg

239k.

bu savaş 1.5k ile dumanın savaşındaki asker sayısından fazla. 580k  en kanlı arazi savaşına talibim =D
WkELXE.jpg

edit: benimki singleplayer
Ara
Güncellendi
p8RNv0.png
Çıkardım haçı bir yandan katoliklere bir yandan sünnilere yetmiyor üstüne de kutsal su fırlatıyorum ver Allah ver bıkmıyorum :D Neyse beyler/bayanlar şöyle bir Pentarşi konduralım ve kaldığımız yerden devam edelim.

E86j3g.jpg
[+] 5 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hele biraz da toprak alak demi 

%197 OE olmuş sonradan farkına vardım  =D

v5n4Yp.jpg
[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
o kadar OE yi düşürene kadar çıkan isyanları nasıl bastırıyosunuz yav benim ülkede benim 50k askerim varsa çıkan isyancılar 70k oluyor isyan korkusundan OE ye %70 i geçirtmiyorum :D
Ara
(06-03-2016, 21:31)Royal Guard : o kadar OE yi düşürene kadar çıkan isyanları nasıl bastırıyosunuz yav benim ülkede benim 50k askerim varsa çıkan isyancılar 70k oluyor isyan korkusundan OE ye %70 i geçirtmiyorum :D

Client State ya da Vassal Feed  (I)
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kimse koymamış ben koyayım: En hızlı Manchu Kurma
Ara
Konu güncel.
Ara
en yüksek ordu moraline talibim

8Z1NJk.jpg
Ara
Anlaşma böyle yapılır YEAH B*TCH   =D :')

j3nDJj.jpg
[+] 5 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
lj1mXk.jpg

Size karşı kurulan en büyük şer ittifağı gibi bir rekorda olsa fena olmaz :D
Daha büyüğünü kurmuşlardı onları yendimde bunlara yenildim :D keşke onların da fotosunu çekmek aklıma gelseydi :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.