Önemli: Teknoloji Gündemi
İyi günler saygıdeğer vatandaş forumdaş  meslektaş arkadaşlar bildiğiniz üzere teknoloji çok hızlı gelişen  bir araç haline geldi farketmesek bile çoğu şey teknoloji bilgisayarlar telefolar arabanız var ise bunu uzaktan açmak için bile teknoloji yi kullanırsınız ileride robotlarla haşır neşir olabileceğimiz günlerin gelmesi yakındır robot öğretmenler robot doktorlar savaşta artık belki robotlar bile kullanılıcak bu kadar hızlı ilerleyen bilişim teknolojileri içinde meslek sahibi olmamız zorlaşacak  ama sadece 1 oyun ya da program yazarsanız belki de benim babamın ömrünün sonuna kadar kazzanamayacağı parayı kazanbilirsiniz tabi bunlarda sayılar kodlar dan meydana geliyor 

Bu tür şeyleri yapabilmeniz için programlama dili şart mesela bu forumu oluşturmak şu yukarıdaki siyah rengini siyah yapmanız için bile bir kaç harf sayı ve sembol gerekli belki de bu forum yüzlerce alt alta gelen kodlardan yazılıyor ama bunun farkında bile değiliz 

Bunları anlatarak gelmek istediğim nokta şu bu forumda aktif olan çoğu üye diğer üyelerin ya da ziyaretçilerin görmeleri okumaları ve yararlanmaları  için bir çok oyunla ilgili rehber ya da tanıtım lar hazırlıyor belki programlama dillleri ile bir kaç rehber de hazırlanabilir diye düşündüm ama çok hayali bir düşüncemi oldu tam karar veremedim

Bu dediklerimin StrategyTurk forumu ile ilgisi ne diyeceksiniz bu forum bir Strateji oyun Forumu olabilir fakat bunun dışında da bir çok forum mevcut Tarih müzik Türkiye nin gündemleri de mevcut neden bir Programlama Dili Rehberi olmasın kim bilir belki de buradan öğrenmeye başlayarak ileride sizin oyununuzu yine bu forum üzerinden konuşacağız 

Bunu yapmaya üşenseniz bile belki sizin bildiğiniz  bununla ilgili rehberler internette bulunmakta ben çoğu yere baktım çoğu paralı idi demo ya da yabancı dil olanları da vardı

Böyle bir şey yapılsa gerçekten fena olmaz aslında bu dediklerime hakim olan (avukat olan hahaha / bitti ] birisi nin çok vakti varsa bi güzellik yapabilir :)

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bekliyorum

İYİ FORUMLAR !
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Apple yeni garanti şartlarını açıklamış.
Daha önceden Apple cihazınızı önemli miktarda toz veya sigara, puro gibi duman bulunduran alanlarda kullanmayın. maddesi vardı. Şimdi bu maddeye dayanarak,
Tüm Apple ürünlerinde, sigara dumanında kaynaklanan bir sorundan dolayı hiç bir türlü destek verilmeyecek. Hatta yalnızca bu sorunlarla kalmayıp, herhangi bir şekilde sigara izine rastlanırsa tüm garanti kapsamından men edilecek.
Sigara içme, ateş yakma, yemek yapma sonucu oluşan dumandan etkilenme dahilinde garanti kapsamlı destek verilmeyecektir.

gibi ilginç bir açıklama yapmışlar.
Sic Parvis Magna
Ara
Boing uçakları için 3D yazıcı ile kanat parçası üretmişler.Fabrika üretiminden daha ucuz ve daha sağlammış.

3D yazıcılar ,otonom makineler ve Yapay zeka 4.sanayi devrimi loading
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Facebook kullanıcıları siteden yavaş yavaş 'bıkıyormuş', Türk kullanıcılar için ne kadar geçerli bir öneri bilemiyorum.

http://www.bridgeratings.com/the-faceboo...on-dilemma

Özellikle ABD'deki son seçimlerle birlikte insanların 'politik postlardan' sıkıldığı belirtilmiş.
Ben bıkalı 2-3 sene oldu.
G0kMNN.png
Ara
https://software.nasa.gov

NASA bazı programlarının kodları yayınlamış.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
https://wikileaks.org/ciav7p1/

Wikileaks CIA'in iPhone ve Android cihazlara kolaylıkla sızmalarını sağlayan yazılımlar ürettiğine dair dosya yayınlamış.
Degrade üzerine güzel bir düşünce yazısı: https://medium.muz.li/why-gradients-are-...8d42a7a6fc
Ara
chart-five-tech-companies-revenues.jpg
Microsoft ürünlerine baktım da geneli korsan mağduru şeyler. Korsan diye bir şey olmasa Microsoft garanti ilk sırayı alırdı diye düşünüyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(14-05-2017, 20:47)altnkurt : Microsoft ürünlerine baktım da geneli korsan mağduru şeyler. Korsan diye bir şey olmasa Microsoft garanti ilk sırayı alırdı diye düşünüyorum.

Microsoft başarısını korsana borçlu.
Ara
(20-12-2016, 20:56)Doraemon : Mekalar... Şimdilik ayakta bile zar zor duruyor. Sonumuzu getirme ihtimali düşük.

Bayağı düşükmüş.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Biyonik At

Bir ayı aşkın bir süre önce haber olan bir konu. Bu proje hakkında bir kaç düşünceye kapılmıştım. Saldırı, savunma ve günlük hayattaki alanlarda kullanmak için kullanılabilir. Fakat iyice geliştirmek, artısı, eksisi hepsini ölçüp, biçmek gerek. 

at-heykel-1.jpg

Ara
Merak ettiğim tek bir şey var.NEDEN AT?
Yani biyonik Maymun,biyonik başka bir şeyler yapılabilirmiş.Atın ne işimize yarayabileceğini pek çözemedim.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
İnsan hayatına bir çok yönden katkı sağlıyor (-du), belki de o yüzdendir.
Ara
Günümüzde yapmak için yapılmasından öteye gidemiyor böyle şeyler.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Görsel

Çin'de yüz tanıma sistemine sahip gözlükler kullanılmaya başlanmış. Zhengzhou bölgesinde tren garındaki polisler tarafından kullanılan bu gözlükler ile 5 günde 7 kaçak, 26 sahte kimlik taşıyıcısı yakalanmış: http://www.sixthtone.com/news/1001676/fa...ilway-cops
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Microsoft Windows 7'den desteğini 1 sene içinde çekecekmiş.
Ara
aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9K...LmpwZw.jpg
Samsung'un şubatta çıkaracağı 15.6 inch 4K OLED laptopları.
https://www.tomshardware.com/news/samsun...38491.html
Ara
Nvidia'nın halkla ilişkiler avrupa sorumlusu Benjamin Berraondo ile röportaj akılda kalan tüm sorular sorulmuş.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.