Ordu üstünlügüm var fakat yenemiyorum
Merhaba ben oyunu konsol yardımıyla oynuyorum uzun zamandır ve artık sıkıldım artık hilesiz oynamaya karar verdim . Herşey çok güzel herşeyi biliyorum inşaat vb. fakat koskoca sovyet ordusu Çek ordusunu yenemiyor veya macaristan Romanyayı alana kadar kan ter içinde kaldım . Combat widht dediler 20 yap yaptım yinede birşey değişmedi 5 kişilik tümeni 10 tümenle yenemiyor yardım edin lütfen yoksa oyunu bırakıcam şuan ağlamak istiyorum ya . Şimdiden Teşekkürler :)
Ara
Duz bir savas alaninda combat witdh sanirim 100, birden fazla yerden saldirilirsa 120 oluyordu sanirim. Yani sen 5 birime 50 birimle de saldırsan, 5 birimle de saldırsan bir sey değismiyecek. Cunku orada sadece 5-5 savas oluyor digerleri rezervde bekliyor. Sana onerim 3 veya bulabilirsem 2  birim yerlestirdigi yere, birden fazla yerden saldiri duzenlemen. Cunku boylece savas alaninda savasan birimler 5-2 veya 6-2 oluyor ve kazanıyorsun.

Tabi bu tek basina yeterli değil. Duzgun tumen dizilimi kurmazsan yine kazanamayacaksin. Bunun icin forumda rehberler var. Hatta buradan ulaşabilirsin
Ara
Evet dediğini yaptım macaristan üzerinden çevirmek istedim ve macar ordularına saldırır saldırmaz kırmızıya büründü heryer rehbere bakıcam çok teşekkür ederim
Ara
Muhabere penceresine girip saldırırken nereden eksi yediğini görebilirsin. Şimdi ne desek boş. Ben hiç bir oyunu hile öğrenilmesi taraftarı değilim. Sen oyunu yeni oynuyormuşsun gibisin aslında şu an. Arazi tipi, hava durumu, hava üstünlüğü, ikmal durumu bunlar önemli. Karşıdaki komutan senden iyi olabilir. Yani daha çok değişken var.
Ara
Her ne kadar savaşta combath wide göre birimler savaşsada arkada çok rezerve birlik olduğu zaman karşı takımı tamamen parçalayarak ilerlemek mümkün. Fakat organizasyon burada devreye giriyor. Eğer organizasyonun düşük ise istediğin kadar gücün olsun ilerleyemezsin. 40'ın altına düşürme 40 bile baya az hatta. Bir şekilde dengelemek gerekiyor.
Eğer tümenin içine topçu koyacaksan ekstra piyadede ekle. Eğer manpowerim az piyade ekleyemem diyorsan, mesela atıyorum yunanistanla oynuyorsun, ateş gücüne ihtiyacın var o zaman yapacağın şey şu 2 birlik çıkar yerine topçu ekle. Birbirini dengeliyorlar. Ben anadoluda öyle çok rahat ilerledim.
Ama farklı coğrafyalarda manpowerinin fazla olduğu zamanlarda dediğim gibi yap. Hem ateş gücü hem organizasyon vazgeçilmez ikili. Dengeyi tutturabildiysen ne ala. Hard attack'ada dikkat et. Sert delmeler için vazgeçilmezdir. Mesela karşı düşmanın çok birlik yığdığı bir alana yüksek hard gücüyle ve ekstra iyi hafif ateş ile dalarsan oradan diğer birlikleri paket yapabilirsin. Bu kadarda kolay bir oyun aslında.
Ara
(09-06-2019, 20:25)Semavi7 : Muhabere penceresine girip saldırırken nereden eksi yediğini görebilirsin. Şimdi ne desek boş. Ben hiç bir oyunu hile öğrenilmesi taraftarı değilim. Sen oyunu yeni oynuyormuşsun gibisin aslında şu an. Arazi tipi, hava durumu, hava üstünlüğü, ikmal durumu bunlar önemli. Karşıdaki komutan senden iyi olabilir. Yani daha çok değişken var.

Hoi 4 benim ilk strateji oyunu deneyimim yani bu kadar detaylı diyelim oyun gözüme ilk başta çok zor gözüktü ve bende çok sevdim fakat zor olduğu için konsol yardımıyla oynadım , artık konsolsuz oynama vaktinin geldigini düşündüm o yüzden tabi ki hiçbir oyun hileli oynanmamalı

(09-06-2019, 20:48)Alduin : Her ne kadar savaşta combath wide göre birimler savaşsada arkada çok rezerve birlik olduğu zaman karşı takımı tamamen parçalayarak ilerlemek mümkün. Fakat organizasyon burada devreye giriyor. Eğer organizasyonun düşük ise istediğin kadar gücün olsun ilerleyemezsin.  40'ın altına düşürme 40 bile baya az hatta. Bir şekilde dengelemek gerekiyor.
Eğer tümenin içine topçu koyacaksan ekstra piyadede ekle. Eğer manpowerim az piyade ekleyemem diyorsan, mesela atıyorum yunanistanla oynuyorsun, ateş gücüne ihtiyacın var o zaman yapacağın şey şu 2 birlik çıkar yerine topçu ekle. Birbirini dengeliyorlar. Ben anadoluda öyle çok rahat ilerledim.
Ama farklı coğrafyalarda manpowerinin fazla olduğu zamanlarda dediğim gibi yap. Hem ateş gücü hem organizasyon vazgeçilmez ikili. Dengeyi tutturabildiysen ne ala. Hard attack'ada dikkat et. Sert delmeler için vazgeçilmezdir. Mesela karşı düşmanın çok birlik yığdığı bir alana yüksek hard gücüyle ve ekstra iyi hafif ateş ile dalarsan oradan diğer birlikleri paket yapabilirsin. Bu kadarda kolay bir oyun aslında.

Çok teşekkürler çok işime yarıcak sorun çözüldü gibi duruyor ne kadar teşekkür etsem azdır beni oyuna yeniden bağladı gibi :)
Ara
Suddentland'ın orada mı savaşıyorsun? Çekoslovakya oralara surlar çekiyor. Hatta kendini kale gibi kapayabiliyor tüm sınırlarını. Ayrıca Sovyetlerle oynarken "Büyük Temizlik" "The Great Purge" focusunu yapmışsan ordun sadece Çekoslovaklara değil her devlete karşı zorlanır. Support ekipmanlarına ekle geliştir. Dağda duran askerlere saldırma çok büyük arazi  eksi bonusu alırsın.  Cepheye önemsiz birkaç birlik koy az adam olsun. Yapay zeka sana saldıracaktır. Savunmayı başarırsan sonunda ekipmansız ve organizasyonsuz kalacaktır gerçek ordunu cepheye atayıp düşmanı yenebilirsin. Veya kendi etrafında çevreleyip yok edersin strateji çok. Şahsen ilk oyunlarımda Almanya olarak sovyetlere karşı bende kaybediyordum. Düşmanın saldırmasını bekleyip savunduktan sonra yenmesi çok kolay.
Ara
(09-06-2019, 21:40)KorkusuzTürk : Suddentland'ın orada mı savaşıyorsun? Çekoslovakya oralara surlar çekiyor. Hatta kendini kale gibi kapayabiliyor tüm sınırlarını. Ayrıca Sovyetlerle oynarken "Büyük Temizlik" "The Great Purge" focusunu yapmışsan ordun sadece Çekoslovaklara değil her devlete karşı zorlanır. Support ekipmanlarına ekle geliştir. Dağda duran askerlere saldırma çok büyük arazi  eksi bonusu alırsın.  Cepheye önemsiz birkaç birlik koy az adam olsun. Yapay zeka sana saldıracaktır. Savunmayı başarırsan sonunda ekipmansız ve organizasyonsuz kalacaktır gerçek ordunu cepheye atayıp düşmanı yenebilirsin. Veya kendi etrafında çevreleyip yok edersin strateji çok. Şahsen ilk oyunlarımda Almanya olarak sovyetlere karşı bende kaybediyordum. Düşmanın saldırmasını bekleyip savunduktan sonra yenmesi çok kolay.

Yeri bilmiyorum fakat romanyayla birleşik olan çok küçük bir sınır orda savaşıyorum . Şuan kendimi tam bir aptal olarak hissediyorum çok geniş bir rehbere bakıyorum 2 saatir ve ben oyunu oynamıyor katlediyormuşum . rezerv birlik tutmuyordum veya birden fazla front line çizmiyordum şimdi anladım dağlık bölgeydi artık her oyuna girdigimde kendime gülücem . Sonunda rahat rahat oynayabilicem ve doktrinleri öğrendim allahtan foruma üye olup bu konuyu açmışım artık forumun sıkı takipçisiyim yorumun için teşekkürler
[+] 3 üye Heinz Guderian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.