Ordular Fazlalaşınca Kontrol Edilemiyor?
Misal olarak Osmanlıyı örnek vereyim. Belli bir süreden sonra aşırı bir force limitiniz oluyor. Savaştan savaşa işgal etmesi için yönlendir yok düşmanı kovala öbürü orda durmuş manpower kaybediyor düşman kaçıyor vs. Dünya fethi yapanları anlamıyorum o kadar orduyu nasıl kontrol ediyorlar?
Ara
Düşük hızda, durdura durdura oynayarak.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aslında ordulara yapay zeka atanabilseydi hoş olabilirdi.
kuşatma yap , bölgeleri koru vb gibi seçeneklerde olsa tadından yenmezdi
[+] 7 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-12-2018, 19:10)Ferreke : aslında ordulara yapay zeka atanabilseydi hoş olabilirdi.
kuşatma yap , bölgeleri koru vb gibi seçeneklerde olsa tadından yenmezdi

harika olurdu
[+] 1 üye qiyanax1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O değil de neden 15klık bi isyanı bastırmak için 600k'lık bi ordunun maaşlarını ödüyoruz? Biri bunu açıklayabilir mi?
Sic Parvis Magna
[+] 4 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aynen ya orduların maaşlarını tek tek ayarlasak süper olur. Denizdeki mantığın bir benzeri gelmeli bence. Tabi buna gelene kadar askeri olarak çok eksik var. Bakalım seneye düzeltirler inşallah.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ordulara yapay zeka verebilseydik o zaman oynamanın nasıl bir zevki kalırdı zaten vassal ve marchlar o işi becerebiliyor tabi askerleri dandik ama eh işte:D
Ara
Orduları böl.Orduları Yerleştirirken Supply Limit'e dikkat et.Oyunu yavaş hızda oyna.Ülkeni sık sık kontrol et(Sağdan soldan işgal yememeye dikkat et)
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Ordulara ayrı ayrı maaş ödemek gibi bir öneride ben sunacağım şimdi bu durum osmanlıda geçerli değil zira osmanlı asker ağacı hep tek tür birim üzrinden gidiyor tabi reelde öyle değil, avrupa devletlerinde ise 3 tür birim görmekteyiz savunma pipleri yüksek olanlar, saldırı pipleri yüksek olanlar ve dengeli olanlar fakat orduları kurarken bu 3 seçenekten birini seçmek zorundayız ne yazkki benim şu ordum savunma pipleri yüksek tümenlerden oluşssun şu ordum saldırı pipleri yüksek tümenlerden oluşssun gibi bir seçeneğimiz yok bunu yapabilirsek savunan ve saldıran taraf olayı ayrı bir boyut kazanır.

oyuna dair önerilerimizi nereye bildireceğiz birde ingilizceye güzelce cevirecek bi arkadaş varsa aklımda deli fikirler var
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradox geliştiricilerinin en iyi bildiği şey sürekli içi boş DLC ler çıkarmak ve oyunun içine etmek( din mekanıği rezaleti, en çok seçilen ideaları nerflemek, saçma sapan buglar, vs. )olduğu için 5,5 yıl sonra ana mekaniklerle uğraşacakları konusunda pek umudum yok.
[+] 1 üye Azteci nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
fikirlerimizi topluca , bilen kişi aracılığıyla göndersek iyi olur diye düşünüyorum.

("bilen" kelimesinden kastım iyi ingilizceye sahip , düşüncelerimizi düzgün bir şekilde sunabilecek yüce ruhlu kişi)
Ara
Buradaki önerilerin hepsinin plazada birden fazla kez yazıldığını görmüştüm, tekrar yazmanın bi faydası olacağını sanmıyorum.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Reis EU4 zor geliyorsa birde HOİ4 dene.
5 yıl 8 saatte geçiyor.
Ara
Evet ama ordunu öne göre bölmen gerekli. Sen kalkıp her yerde 60 k olan orduyu gezdirirsen manpower kaybedersin kardeşim.Ben genelde 40-45 k yapıp üstüne çıkmıyorum.Çıkacaksam da yeni bi ordu kuruyorum.
Ara
(12-02-2019, 09:49)Laas : Evet ama ordunu öne göre bölmen gerekli. Sen kalkıp her yerde 60 k olan orduyu gezdirirsen manpower kaybedersin kardeşim.Ben genelde 40-45 k yapıp üstüne çıkmıyorum.Çıkacaksam da yeni bi ordu kuruyorum.
 Öyle yapmak bende istiyorum ama ordumu ne zaman bölsem bölünmüş ordunun üstüne düşman ordusu yürüyo ve yeniyor. Diğer ordularla uğraşırken bir bakıyorum kaybetmişiz.
Ara
Haritayı ve orduları iyi takip edemiyorsan hızı düşür veya durdura durdura oyna. Küçük ülkelerden başlarsan savaşları daha iyi yönetirsin. Pratik olur. Orduyu büyük bloklar halinde tutarsan bir süre sonra manpowersız kalırsın.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-02-2019, 18:39)KorkusuzTürk :
(12-02-2019, 09:49)Laas : Evet ama ordunu öne göre bölmen gerekli. Sen kalkıp her yerde 60 k olan orduyu gezdirirsen manpower kaybedersin kardeşim.Ben genelde 40-45 k yapıp üstüne çıkmıyorum.Çıkacaksam da yeni bi ordu kuruyorum.
 Öyle yapmak bende istiyorum ama  ordumu ne zaman bölsem bölünmüş ordunun üstüne düşman ordusu yürüyo ve yeniyor. Diğer ordularla uğraşırken bir bakıyorum kaybetmişiz.
Kardeşim öyle bir durumda ordularını yakın tutacaksın.Mesela 50 k 2 ordun var.Birini taaa öbür kaleye birini taa öbür uca yollarsan olmaz zaten.Yan yana olacaklar.
[+] 2 üye Laas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.