Osmanlı Britanya'da yaşasaydı ?
Osmanlı Hanedanı Anadolu değilde Britanya Adasında, İskoçya'ya karşı bir uç beyliği olarak var olsaydı?
Her sabah yeni bir gün doğarken,
Bir gün de eksilir ömürden;
Her şafak bir hırsız gibidir
Elinde bir fenerle gelen.

Ömer Hayyam
Ara
Aynı şekilde başarılı olmaları durumunda nasıl bir senaryo ortaya çıkardı onu mu düşünüyoruz yoksa başarılı olmaları da tartışma konusu mu?
Savaşçı değil denizci olurdu :)
Ara
Tüm Dünya Müslüman olurdu. Nedenini detaylıca açıklayacağım zaman bulduğumda*
Ara
(16-12-2016, 23:41)EralpU : Osmanlı Hanedanı Anadolu değilde Britanya Adasında, İskoçya'ya karşı bir uç beyliği olarak var olsaydı?

Hiç fark etmez her türlü olabilecek bütün alternatifler... :)
Her sabah yeni bir gün doğarken,
Bir gün de eksilir ömürden;
Her şafak bir hırsız gibidir
Elinde bir fenerle gelen.

Ömer Hayyam
Ara
Buga girdim error verdim. Otto hanedanı ingiliz olurdu.
Ara
bkz. Avrupa Büyük Selçuklu devleti , İngiltere Selçukluları , Normandiya Selçukluları , hollanda selçukluları
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Öncesini düşünürsek (Kayı boyunun Britanya'ya yerleşişini) Osmanlı'yı ve sonrasını da düşünürsek tam anlamıyla bambaşka bir dünyada yaşıyor olurduk.
G0kMNN.png
Ara
İngilizler tarafından asimile edilirlerdi. Sonuç olarak yok olurlardı.
Ara
Kimse adlarını bile bilmezdi. Bir ülkenin bir milletin o denli yükselmesi biraz abes bir örnek olacak ama yaşamın oluşması gibi bir şey. Gerekli şartların sağlanması lazım. Britanya'da da sağlanacağını hiç sanmıyorum
Ara
Eniştem halam olur muydu. Soru işareti , enter.
[+] 4 üye brkrs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bazen diyorum" bunlar ne salak salak sorular yha.S " diye kendi kendime. Sonra isin eglence kisminda oldugumuzu hatirliyorum :).
29 Mayis 1453 Paris'in Fethi
1718-1730 Kahve devri
1576 Cornwallda Osmanli donanmasinin yakilmasi
1526 Pelps meyda savasi sadece 2 saat surdu.
1812 Irlandali Mehmet Ali Pasa isyani
1770 ler 13 vilayetin celali isyanlari Kuzey Amerika da patladi.
Evliya Bin Cromwell ile 1.mesrutiyet
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.