Osmanlı hakkında soru
Merhaba arkadaşlar eu de Osmanlı ile oynuyorum oyunda baya genişledim hatta hindistana kadar geldim çünkü amacım Hindistan'ı almak nedeni ise hindistanı feth edince ekonomi baya güçleniyormuş size soruların şunlar:

1.hindistan dışında ekonomimi nasıl geliştiririm mesela devasa ordum olmasına rağmen gelirimin +60-70 olması için ne yapmalıyım

2.feth ettiğim yerlerde otonomiyi 75 in altına nasıl çekerim bunun için bı yerde okuduğuma göre orayı eyalet yapmak gerekiyormuş eğer sorun buysa nasıl eyalet e çevirim

3.feth ettiğim yerlerin kültürünü değiştirip illa türk mü yapmalıyım yoksa türk yapmazsam sorun olmazmı
Ara
Öncelikle hangi DLC'lere sahipsin?

1)Ticareti düzgün yöneteceksin (İskenderiye-Halep-İstanbul hattı), gelişmişliği yüksek şehirlerine cami, atölye gibi binalar dikeceksin. Economic veya trade idea da baya faydalı olur.
2)Belli bir eyalet limitin var. Bu limit dahilinde şehirlerini state yapabilirsin. Şehre tıklayınca o pencerenin üstünde eyalet sekmesi var. O sekmeye geçip orada mavi bayraklı simgeye tıklayarak bölgeyi state yapabilirsin. Bu şekilde minimum otonomi limiti %50'ye düşecektir. Ek olarak state yapılan yeri tekrar corelarsan %0'a kadar düşecektir.
3)Kültür değiştirmene pek gerek yok. Baskın gelen kültürleri kabul edilmiş kültürlere ekleyebilirsin.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yardımınız için çok teşekkürler bu arada tüm dlc lere sahibim
Ara
Tüm DLC'lere sahipsen Hindistan'daki toprakları Ticaret Şirketlerine vererek otonomilerinin 0 olmasını sağlayabilirsin. Bunu yaparak o topraktan vergi ve manpower gelirlerini iptal edersin fakat ticaret ve üretim bonusları kazanırsın, toprak ticaret gücünün yarısından fazlasına sahip olduğun bölgeler için +1 tüccar da elde edersin.

Son patchden sonra state limitinin düşürülmesi o bölgedeki toprakların önemini baya artırdı.
Sic Parvis Magna
Ara
çok teşekkürler bide ticaret şirketini açmak için ticaret fikirlerini açmamız gerek diye biliyorum o zaman ben ticaret fikirlerini açarım sonrada hindistan ticaret şirketini açarım çok sağol son bişey daha soracam hindistan topraklarını feth etsemmi daha iyi yoksa bi bölümünü vasal mı yapim
Ara
Ticaret şirketi için ticaret fikirlerini açmana gerek yok. Başkentinin ticaret şirketi kuracağın yerle aynı kıtada olmaması gerekiyor sadece.
Oyunda vassal yapmak nerdeyse hiçbir durumda karlı değil. Vassal Pers gibi Katalonya gibi geniş coreları olan ülkelerin corelarına reconquest kullanmak için kullanırsın veya overextension yememek için kullanırsın. Onun dışında para için vassal kullanılmaz. Prusya veya Fransa gibi bir vassalın varsa askeri için de kullanabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
yardımların için teşekkürler kardeşim
[+] 1 üye memetd171 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt ticaret şirketi hangi DLC ile geliyor ?
Ara
(26-08-2017, 18:09)Sübaşı : @altnkurt ticaret şirketi hangi DLC ile geliyor ?

Wealth of Nations DLC'si ile geliyordu ama galiba RoM patchi ile onu kaldırmışlardı emin değilim.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kaldırdıklarını sanmıyorum, paralı içerik sonuçta, daha önce hiç bi paralı içeriği bedava yapmadılar.
Sic Parvis Magna
Ara
Bol para için manufactory şart. Hem ticarete hemde üretime katkı yapar ölüyü diriltir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet, Wikiden kontrol ettim ve Wealth of Nations DLC'sine sahip olmak gerekiyormuş. Ayrıca Common Sense DLC'si ile birlikte 1 tane subject interaction ekleniyormuş. Herhalde şu enflasyonu yükseltip ticaret gücünü arttıran şey.
WhaW8Am.gif
Ara
hayır ticaret şirketini kaldırmadılar hala oyundavar ben şu anda açtım
Ara
(26-08-2017, 12:57)altnkurt : Ticaret şirketi için ticaret fikirlerini açmana gerek yok. Başkentinin ticaret şirketi kuracağın yerle aynı kıtada olmaması gerekiyor sadece.
Oyunda vassal yapmak nerdeyse hiçbir durumda karlı değil. Vassal Pers gibi Katalonya gibi geniş coreları olan ülkelerin corelarına reconquest kullanmak için kullanırsın veya overextension yememek için kullanırsın. Onun dışında para için vassal kullanılmaz. Prusya veya Fransa gibi bir vassalın varsa askeri için de kullanabilirsin.

İlk çağ için 5 vassal yapılabilir onun dışında Safevi ticaret çekmek için kullanılıyordu
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.