Osmanlı ve wc için öneriler
Selam benim kafamda birşey var ve bu öyle birşey ki gerçekten yapmak istiyorum bunu en kolay da Osmanlıyla yaparım diye düşünüyorum çünkü world conquest yapmak istiyorum bu konuda bana taktik verebilirmisiniz bu devlet ile nasıl en verimli şekilde oynanır diplomasi nasıl olmalı askeri nasıl olmalı vs  daha hepi topu 200 saat oynadım ve pek bir bilgim yok en azından siz değerli eu 4 ü hatim etmiş oyuncularından birkaç taktiğe ihtiyacım var

Bu arada avusturya ile oynuyorum ama onla roma kurup bırakmayı düşünüyorum
Ara
Bana da bildirim gelsin diye mesaj atıyorum.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Çok uzun bir aradan sonra yeniden oynayım dedim ve osmanlı açtım ama osmanlıyı oynayamadım. O eskisi gibi hızlıca oraya buraya rahatça saldırabilen osmanlı gitmiş ve hızı baya yavaşlatılmış bir osmanlı gelmişti. Hatta yapay zeka bile her oyunumda Mısıra kadar bile inemiyor.
Ara
(26-02-2019, 01:11)zencefil : Çok uzun bir aradan sonra yeniden oynayım dedim ve osmanlı açtım ama osmanlıyı oynayamadım. O eskisi gibi hızlıca oraya buraya rahatça saldırabilen osmanlı gitmiş ve hızı baya yavaşlatılmış bir osmanlı gelmişti. Hatta yapay zeka bile her oyunumda Mısıra kadar bile inemiyor.

O Osmanlı hangi sürümde?
Ara
ortodox olmak daha iyi wc için rel-espi-adm-dip-def-off idealarıyla ilerlersin.Cw ve Rusyanın kurulmasını önle daha sonra hindistana ilerle ticaret şirketleri kurduğundan ekonomin uçar.bu arada minge komşu toprak almayı unutma.emperyalizm geldiğinde minge dalarsın.doğuyu bitirince batıya yönelirsin o saatten sonra zorlamaz seni.Britanyaya çıkmak için gemi basmayı unutma.
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bi nokta, virgül kullan. Her başlığında gözümüz kanıyor. Git Türkçe öğren, sonra oyun oyna. Karman çorman şeyler yazıp duruyosun. Suyuyum, diyorum da yeter yani.
[+] 3 üye kamikaze nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-02-2019, 13:45)BeRDuSH : ortodox olmak daha iyi wc için rel-espi-adm-dip-def-off idealarıyla ilerlersin.Cw ve Rusyanın kurulmasını önle daha sonra hindistana ilerle ticaret şirketleri kurduğundan ekonomin uçar.bu arada minge komşu toprak almayı unutma.emperyalizm geldiğinde minge dalarsın.doğuyu bitirince batıya yönelirsin o saatten sonra zorlamaz seni.Britanyaya çıkmak için gemi basmayı unutma.

Peki benim gibi acemi bir oyuncu için hangi sürümde oynamamı önerirsiniz.
Ara
Eu4 son sürümde oynanmalı
[+] 2 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-02-2019, 07:00)Filsuk :
(26-02-2019, 01:11)zencefil : Çok uzun bir aradan sonra yeniden oynayım dedim ve osmanlı açtım ama osmanlıyı oynayamadım. O eskisi gibi hızlıca oraya buraya rahatça saldırabilen osmanlı gitmiş ve hızı baya yavaşlatılmış bir osmanlı gelmişti. Hatta yapay zeka bile her oyunumda Mısıra kadar bile inemiyor.

O Osmanlı hangi sürümde?

Çok eski sürümlerdeki Osmanlı aşırı kolay gitgide nerflediler ama bu haliyle bile en kolay devletlerden biri
[+] 1 üye freeforall nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-02-2019, 19:02)freeforall :

O Osmanlı hangi sürümde?

Çok eski sürümlerdeki Osmanlı aşırı kolay gitgide nerflediler ama bu haliyle bile en kolay devletlerden biri
Anladım hocam peki ticaret şirketi kurmak ne oluyor nasıl kuruuluyor?
Ara
(26-02-2019, 18:39)BeRDuSH : Eu4 son sürümde oynanmalı

Katılıyorum.

(26-02-2019, 19:16)Ahmetbey1453 : Anladım hocam peki ticaret şirketi kurmak ne oluyor nasıl kuruuluyor?

Ticaret şirketi kurulabilen bölgelerde toprağın varsa trade node'unda oradaki toprakları ticaret şirketine eklemek için bir buton oluyor. Ona basman yeterli. Yalnız başkentinle aynı kıtada ticaret şirketi kuramıyorsun.
Sic Parvis Magna
Ara
(26-02-2019, 20:02)altnkurt :
(26-02-2019, 18:39)BeRDuSH : Eu4 son sürümde oynanmalı

Eu 4 neden son sürümde oynanmalı ? Bilmediğim ne var bu konuda
Ara
Yani daha fazla özellik, daha fazla içerik vs. Aynı fiyata Iphone 7 almakla iphone 5 almak gibi bişey. Niye daha eskisini tercih edesin ki?
Sic Parvis Magna
Ara

O Osmanlı hangi sürümde?

Son.
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-02-2019, 21:40)zencefil :

O Osmanlı hangi sürümde?

Son.

Hayır beni yanlış anladınız, ben en güçlü Osmanlı hangi sürümde diye sordum.
Ara
Bundan önce 1.18 de oynamıştım galiba. O zaman baya zevk vermişti ama şimdi nedense o kadar zevk veremedi.
[+] 2 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-02-2019, 11:33)zencefil : Bundan önce 1.18 de oynamıştım galiba. O zaman baya zevk vermişti ama şimdi nedense o kadar zevk veremedi.

1.18 de yanlış hatırlamıyorsam patchler gelmeden Coptic Otto gördüğüm en güçlü Ottoydu galiba
[+] 2 üye EnginA nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.