Oynadığınız İlk Firaxis Oyunu
6s3g191cp0r11.jpg

Oynadığınız ilk Firaxis oyunu hangisiydi?

OyunÇıkış Tarihi
Sid Meier's Gettysburg!1997
Sid Meier's Alpha Centauri1999
Sid Meier's Antietam!1999
Civilization III2001
Civilization IV2005
Civilization IV: Colonization2008
Civilization V2010
XCOM: Enemy Unknown2012
Civilization Revolution 22014
Civilization: Beyond Earth2014
Sid Meier's Starships2015
XCOM 22016
Civilization VI2016
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hem Civilization serisine hem de sıra tabanlı strateji türüne Civilization V ile girmiştim.
IbnE9P2.gif
Ara
XCOM 2. PS+ ile bedava verildiğinde PS4'te biraz oynamıştım. Aslında hoşuma gitmişti ama o sıralar fazla vaktim olmadığından devam edememiştim. Bir ara tekrar başlamam lazım.
tTRiYax.png
Ara
Civ3'ü yarım saat oynayıp beğenmemiştim çocukken. Karışık gelmişti. Tam olarak oynamaya Civ5 ile başladım.
Ara
Yanlış hatırlamıyorsan ilki Civ 3 olması lazım. :3
Ara
İlk Civ3 benimde. Türkçe yaması bile çıkmıştı hatta Roma'yı Türkiye diye değiştirmişlerdi.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Civ4.
Ara
Civ5 sanırım da tüm firaxis oyunlarını bilmiyorum. Böyle sorularda Firaxis oyunlarının listesi paylaşılsa keşke. En azından çok bilinenler falan.
Sic Parvis Magna
Ara
Firaxis'in yaptığı strateji oyunlarının listesini ilk iletiye ekledim. @altnkurt
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sid Meier’s Pirates! oynamıştım tam emin olmamakla beraber sanki Stronghold Crusader da bu firmaya aitti. Eğer doğru hatırlıyorsam ilk oynadığım SC sonrasında ise Sid Meier's Pirates! olması lazım.

Dipnot: Stronghold Firefly'a aitmiş isimleri karıştırmışım böylelikle Sid Meier's Pirates! ilk oyunum olmuş oldu.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Civ5 oynamıştım ilk.
Ara
Civ 4 oynamıştım ilk fakat dönem itibariyle RTS'lere daha çok ilgi duymam ve turlu strateji mi olur be dememden ötürü pek oynamadım. Sonrasında Civ 5 çıktığında benim için dönemin idollerinden birinin osmanlı oyununu görünce şans vereyim deyip yıllarca oyunu oynadım. Hatta Civ 6 çıktığında bile oynamaya devam ettim. Şu an hala Steamde en çok oynadığım 5 oyundan birisidir muhtemelen.
WhaW8Am.gif
Ara
Civilization IV olması lazım. Hala da açar oynarım şahane bir oyundur bence.
Ara
Civ2 sanirim

Düzeltme; civ2 yi Uyuz Sid'in daha önce kurdugu sirket yapmış. Bu durumda ilk fraxis benim icin civ3
Ara
Civ4 ile başlamıştım. Güzel oyundu, güzel zamanlardı.
76561198034761601.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.