Oyun başında çok fazla agresiflik alıyorum
Herkese selamlar ben Emre EU4 de yeni bir oyuncu sayılırım oyun mekaniklerini öğrendim sayılır ama bir sorunum var arkadaşlar dün bilgisayarıma format attıktan sonra tekrar oyunu yükledim ve girdim yeni campaing açtım Osmanlı ile ama Osmanlı oyuna 11/10/10 toplam da 31k ordu ile başlarken şimdi 10/14 toplam da 24k ordu ile başlıyor bir diğer sorun diğer campainglerim de Bizansın tüm topraklarını alabiliyordum şimdi alamıyorum alırsam eğer çok fazla agresiflik yiyorum aynı şekil de Candara girdiğim de 2 toprağını alamıyorum alırsam yine aynı şekil de koalisyon kuruluyor format atmadan önce böyle şeyler yoktu acaba ayarlar da ya da farklı bir şeyler de bir hata mı yaptım çözemedim yazım biraz uzun oldu okuyup yardımcı olursanız teşekkür ederim hoşçakalın
Ara
Sanırım bir süredir güncelleme yapmıyordun,yeniden yükleyince steam güncel versiyonu indirmiş değişiklik buradan kaynaklanıyor olabilir. Agresifliğe gelince o koalisyona kimlerin girebileceği her zaman barış ekranında gözükür. Sadece candar vs. Girebiliyor olabilir o koalisyona. İnfulance ideası ae yi azaltıyor onu seçebilirsin. Koalisyon baş edemeyeceğim seviyede değilse ben umursamıyorum açıkçası. Kırım theodoro fln girecekse rahat döversin o koalisyonu.
Ara
Teşekkür ederim bir an ben de şaşırdım böyle olunca güncellemeden dolayıymış
Ara
Anadolu, İran, Mezopotamya, Mısır bölgelerinde devlet ve toprak sayısı arttı. Artık daha temkinli ilerlemek gerekiyor. Ayrıca eskiden olduğu gibi beyliklerde core yok. Savaşa ikincil olarak katılan devletlerden kesinlikle toprak alma derim.
Ara
Zorlaşmış sanki biraz daha ama güzel olmuş artık iyice beyin fırtınası yapmadan savaşa giremeyeceğiz anlaşılan
Ara
offline olan oyunlarımın %80'inde ilk idea olarak influence alırım. bunu sana da öneririm agresiflige ciddi etkisi oluyor.

+ olarak önerebileceğim bir şey; diplomatların asla boş durmasın. sürekli etraftaki koalisyon tehlikesi olan devletlerle ilişki geliştirmeye bak.

diplomatlarını otomatik olarak koalisyon tehlikesi olan ülkelere yollayabileceğin bir sekme var zaten oyunda. bir ülkeyle ilişki geliştirdikten sonra hemen dönmüyor, diger ülkelerle de ilişki geliştrimeye devam ediyor otomatik olarak. baya kullanıslı bir olay. kendi elinle de yapabilirsin bunu manuel olarak tabi.
Ara
Yeni başladığım için bilmiyordum manuel olarak yapıyordum o durumu bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
Ara
(30-09-2018, 16:14)Carpathia : diplomatlarını otomatik olarak koalisyon tehlikesi olan ülkelere yollayabileceğin bir sekme var zaten oyunda. bir ülkeyle ilişki geliştirdikten sonra hemen dönmüyor, diger ülkelerle de ilişki geliştrimeye devam ediyor otomatik olarak. baya kullanıslı bir olay. 
Bu özellik Mandate of Heaven Dlc'si ile ekleniyor
Ara
Mandate of Heaven dlc si mevcut bir kaç eksik dlc kaldı onları da bu ay tamamlayacağım inşallah
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.