Oyun Yapacağım
Silindi.
Ara
Ne kadar bütçeniz var onunda belirtin ki daha sağlıklı yardımcı olsunlar.Bir de bu forumdan ziyade daha bu konuyla daha alakalı bir forumda konu açarsan daha hızlı sonuca ulaşırsın.Bunları eklemek istemezdim ama beence daha hazır değilsiniz gibi geldi.Oyun hazırlarken asıl önemli şeylerin senaryo,animasyonlar gibi şeyler olduğunu; Ram,harddisk gibi şeylerin onların gerisinde kaldığını düşünüyorum (oyun yapımından pek anlamam.Normal oyuncuyum).Kullandığın cümlelere bakarsam konunun ana mantığına biraz uzaksın sanki.Bunları seni kırmak için değil.Vaktini boşa harcamaman için yazıyorum.Demek istediklerimi anlarsın inşallah dostum.
Ara
55 uzmansanız bu soruları neden soruyorsunuz ?

[+] 9 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-04-2017, 19:47)Moses : 55 uzmansanız bu soruları neden soruyorsunuz ?

Bende bunu çok merak ediyorum.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-04-2017, 19:47)Moses : 55 uzmansanız bu soruları neden soruyorsunuz ?

Yüzyılın ibretlik sorusu :D
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
Kralkafeci diye bi akraban var mı?
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzmanız ama sağlam program lazım 240 ₺ bütçe var?
Yav biz PC işiyle uğraşıyoruz programları nerden bilelim bize atın iyi güvenilir ve en kolayını biz başlayalım?
Ara
Unreal engine 4 kullanın kullanabilirseniz.Kodlamada hangi yazılım dillerini biliyorsun mesela?
Ara
(21-04-2017, 09:36)Europa Turk : Uzmanız ama sağlam program lazım 240 ₺ bütçe var?
Yav biz PC işiyle uğraşıyoruz programları nerden bilelim bize atın iyi güvenilir ve en kolayını biz başlayalım?

Kendi yaptığım bir program var. Vereceğim IBAN'e 50 dolar yatırman karşılığında kodları ve programı paylaşabilirim. Yalnız programı yaymanız halinde telif hakları için kanuni işleri başlatırım.
Ara
Ne gibi bir oyun yapmayı düşünüyorsunuz?
Ara
Unity en rahatı olur bence.Biz arkadaşla bitirme projesi için bir oyun yapmıştık gayette güzel olmuştu o kadar zor program değil pek çok dili kabul ediyor.
Ara
(21-04-2017, 10:50)zencefil : Ne gibi bir oyun yapmayı düşünüyorsunuz?

55 kişi 240 TL çıkarabildiğine göre oyun fakirlik temalı olacak sanırım.
Ara
(21-04-2017, 11:28)Probang :
(21-04-2017, 10:50)zencefil : Ne gibi bir oyun yapmayı düşünüyorsunuz?

55 kişi 240 TL çıkarabildiğine göre oyun fakirlik temalı olacak sanırım.

Çoğu şeyi kendileri yapar yada ücretsiz şeyleri kullanırlarsa Unity'de yapabilirler gene 0 bütçeylede.
Ara
(21-04-2017, 11:28)Probang : 55 kişi 240 TL çıkarabildiğine göre oyun fakirlik temalı olacak sanırım.

Ev bilgisayarları ile güzel bir hayatta kalma oyunu yapabilirler veya başka bir çeşit oyun yapabilirler tabi tamamen kendilerinin yeteneklerine bağlı.

55 kişiden 240tl çıkması ise cidden kötü bir durum.

Bari önce hedeflerinizi belirleyin, sonra en uygun grafik motorunu seçin veya kendiniz yapın. 55 tane uzman insan bir grafik motoru yaparken çok zorlanmamalı.
Ara
hepiniz 5 tl koysanız 240 liradan fazla eder nasıl bir durum bu?
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bana bu anlatılanlar inandırıcı gelmedi, nedenleri de ortadadır zaten.
Ara
Kardeş kolay bişey yok.
Ben mtw1 e basit crusades modu yapmıştım ve bayağı zahmetli olmuştu gta vice city gibi bişey yapmanız imkansız
giphy.gif
Ara
(20-04-2017, 18:49)Oner : 55 kişiyiz ve kodlama işinde hepimiz uzmanız ancak bize bir oyun yapma programı lazım kolay bişey olmadığını biliyoruz ama biz yapacağız lütfen bana program vs. ne kadar alan harddisk ram vs. ister gta vice city gibi bişey yapacağız neler lazım olur bize?
 Eee?Oyun çıktı mı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Harbi noldu bu iş?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.