Paradoxplaza'ya Türkçe Dil Desteği İçin Mesaj Attım
Bence metin tabanlı strateji oyunlarının çevirisini küçümsemeyin.
Zira daha basit anlaşılır savaş oyunlarında bile İspanyol ve Fransız oyuncular çeviri istediler. Zamanla en iyi oyuncuları ve mod ekibini oluşturdular.
[+] 1 üye Barış nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla Viyana li yakut un video serilerinden de izledim oyun güzel ama hiç oynamaya ve ingilizcesi yetersiz olan birisi oynaması zor. Bi nfs değil ya da Tw değil .galiba sağlam anlatım yapan detaya inen birisinin oynanış videosunu bakmam gerekecek
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna başladıktan sonra CK2 bölümünde sorularınızı sorarsanız cevaplarız. Crusader Kings II öğrenildiğinden EU4'ten çok daha zevkli bir oyundur.
oyun zevklide ing bilmeyince zevk kalmıyor oyunda yazılanları anmayınca biraz hort oldu ama

Barış
Bence metin tabanlı strateji oyunlarının çevirisini küçümsemeyin.
Zira daha basit anlaşılır savaş oyunlarında bile İspanyol ve Fransız oyuncular çeviri istediler. Zamanla en iyi oyuncuları ve mod ekibini oluşturdular.

bende yakup paşadan ck2 izleyince heveslenip aldım oyunu :D
Ara
Güzel hort.

Başka milletlere mensup insanların basit bir ingilizceye sahip bir oyunu çevirmelerini istemeleri bizi ilgilendirmez. Herkes kendi işine bakmalı, başkalarını özellikle kötü olan kısımlarını örnek almak iyi bir şey değil.
Ara
Bence de Türkçe olunca zevki kalmıyor. Film izlerken de öyle, dublaj falan... Her şey orijinal dilinde güzel.
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
Ben daha önce iletişime geçmiştim adamlar yapmayacağız dediler hatta parasız çevirecek arkadaşlar bile vardı ...
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
sonun ne oldu ki
Ara
Ben öyle düşünmüyorum. İngilizce Fransızca Almanca İspanyolca varken neden Türkçe olmasın Türk oyuncular strateji oyunlarını seviyor, ancak birçoğu yeterli seviyede ingilizce bilmiyor. Bu da engel teşkil ediyor tabiki.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Düşünmek ile istatistiki veriler çok farklı şeyler.
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sence Türkçe dil desteği olsa iyi olmaz mı ? @Awake
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Oyun Türkçe olsa iyi İngilizce bilmeme rağmen Türkçe oynarım, film yahut dizi değil ki bu orijinali daha iyi olsun, Dragon Age: Origins'in Türkçe yamalı versiyonu (çok kaliteliydi) daha önce sıkılıp bıraktığım oyunu bana 3 kez bitirtmişti. Lakin gerçekçi olmak gerek, bazı durumlar var ve bu durumlar oyunun Türkçe çıkmasına engel oluyor, bunları iyi tanımlamak gerek, ona göre hangi firmanın, kurumun, kişinin suçlanması gerektiğini söyleyebiliriz. I'm just saying.
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun Türkçe olsa İngilizce oynarım.

Total War'ın hali ortada.
Total War'un Türkçe'si çok vasat. Çeviri yapan firmadan kaynaklı bir durum bu.
Ara
olsun tr ya vast masat türkçe
Ara
(13-05-2016, 22:38)Awake : ...bazı durumlar var ve bu durumlar oyunun Türkçe çıkmasına engel oluyor, bunları iyi tanımlamak gerek, ona göre hangi firmanın, kurumun, kişinin suçlanması gerektiğini iyi görmek gerek. I'm just saying.

Şu konunun tekrar ortaya çıkması zaten şaka gibi. 5 sayfa bunun hakkında konuştuk anlarlar diye ama.
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
Çevirici firmaya göre değişir Uncharted Serisinin türkçe çeviri ve seslendirmesini bilmeyen yoktur.Seslendirme zaten olmıyacak bir çeviriyi bile yapamıyorsa paradoks'a ayıp.
Ara
Seslendirmelik ne var da cevircekler onu?
Ara
Bu tür firmalar çevirileri kendi yapmaz, bir çeviri firmasına yaptırırlar. Bu çeviri firması kelime başı fiyat verir.

Crusader Kings II oyunlarındaki kelime sayısı Uncharted'deki kelime sayısından kat ve kat fazla olabilir.
Uncharted oyunları sürekli bir şekilde yenilenmemektedir dolayısıyla yeni içerikle ilgili ayrı bir çeviri gerekmez.
ya bir fiyat alsanız
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.