Personal Union devletin Liberty Desire'sini düşürmek
Merhaba,arkadaşlar.Büyük Britanya ile bir oyun dosyam var sene 1531.Fransa'yı halihazırda %46.6 integre ediyorum. Ama Liberty Desire'si 50'den yüksek olduğu için 5 yıldır integre seviyesi ilerlemiyor. Fransa'nın Liberty Desire'sini nasıl düşürebilirim?
Ara
Prestij çakarak, development basarak vs. Hangi dlclere sahipsin?

Edit: Support Loyalist yapabilir, borçlarını ödeyebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-06-2018, 12:59)Atsız : Merhaba,arkadaşlar.Büyük Britanya ile bir oyun dosyam var sene 1531.Fransa'yı halihazırda %46.6 integre ediyorum. Ama Liberty Desire'si 50'den yüksek olduğu için 5 yıldır integre seviyesi ilerlemiyor. Fransa'nın Liberty Desire'sini nasıl düşürebilirim?

1) Kara Kuvvetleri boyutunu limite kadar doldur, ordun nekadar büyükse yüzdesel olarak bağımsızlık arzusu azalır.

2) Diplomatik itibar veren Danışmanı kullan ve meşruluğun yüksek olsun diplomatik itibarına göre bağımsızlık arzusu azalır.

3) Doğu Amerikadaki 13 koloni bölgesini kolonileştir böylece görev ağacından oyun sonuna kadar -%10 bağımsızlık arzusu değişkeni alacaksın.

4) Diplomatik teknolojinin sana bağımlı olan devletten yüksek olması lazım aksi takdirde %5 bağımsızlık arzusu artışı olur.

5) İlişkini geliştir +200 yap böylece bağımsızlım arzusu %20 azalır.

6) Cumhuriyetçileri destekle maddi olarak yapacağın bu destek bağımsızlık arzusunu %20 düşürür.

Bu anlattıklarım uzun vadede bağımsızlık arzusunu düşürür ilhak ederken zorluk çekmezsin bağımlının toprağını monark puanı ile geliştirmeyi deneme bu kısa vadede işe yarar.
[+] 1 üye Targutay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-06-2018, 13:31)Targutay : 3) Doğu Amerikadaki 13 koloni bölgesini kolonileştir böylece görev ağacından oyun sonuna kadar -%10 bağımsızlık arzusu değişkeni alacaksın.

Vay be böyle şeyler de mi çıkmış.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-06-2018, 13:39)altnkurt :
(28-06-2018, 13:31)Targutay : 3) Doğu Amerikadaki 13 koloni bölgesini kolonileştir böylece görev ağacından oyun sonuna kadar -%10 bağımsızlık arzusu değişkeni alacaksın.

Vay be böyle şeyler de mi çıkmış.

Bu yalnızca Britanya görev ağacından bulunan bir görev arkadaş İngiltere ile Fransa'yı kişisel birliğe almış ya o yüzden belirttim.
Ara
Pu nun şehrine her devo basmak 5 ld azaltır.En kullanışlısi bence bu
Ara
(28-06-2018, 13:58)etzel : Pu nun şehrine her devo basmak 5 ld azaltır.En kullanışlısi bence bu

Hayır dostum yanlış biliyorsunuz oyunda bağımsızlık arzusunu en çok tetikleyen etmen bağlı devletin developmenti dir, bağımlının toprağına dev basman %5 bağımsızlık arzusu düşürsede bu zamanla azalıyor kısa sürede bitiyor Fransa gibi zaten developmenti yüksek bir ülkeyi ilhak ederken bu yönteme başvurursan çok monark puanı kaybedersin.
[+] 2 üye Targutay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bastığın 1 devin kötü etkisi çok az olacaktır. Ama elde tutmak için düşürdüğü 5 ld baya etkili oluyor.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-06-2018, 14:04)Targutay :
(28-06-2018, 13:58)etzel : Pu nun şehrine her devo basmak 5 ld azaltır.En kullanışlısi bence bu

Hayır dostum yanlış biliyorsunuz oyunda bağımsızlık arzusunu en çok tetikleyen etmen bağlı devletin developmenti dir, bağımlının toprağına dev basman %5 bağımsızlık arzusu düşürsede bu zamanla azalıyor kısa sürede bitiyor Fransa gibi zaten developmenti yüksek bir ülkeyi ilhak ederken bu yönteme başvurursan çok monark puanı kaybedersin.

1 devo dediğin gibi 5 ld düşürür.Zamanla bu etki düşer doğru ama ne kadar zamanda düşer buna hakim olmadığın için yanlış düşünüyorsun.1 devo kâr-zarar tablosu yaparsan her türlü kârdır.
Çok puan götürecek bisey yok ilhak etmek için 50 sene geçiyor puanlar bir zaman sonra fazlasıyla artar.Artan puanları kendi topraklarına yerine pu devletine basabilirsin.Kaldı ki 3 devo toprağa da 20 devo toprağa da devo basmak yine 5 ld lik etki yapar.
Fransa konusuna gelirsek öncelik yapmak gereken devo basmak değil ilişkiyi artı yapmak.
Arkadaşa ben bunu basit ve kesin çözüm olarak önermiştim.Çünkü loyalistleri desteklemek tek başına çözüm olmadığı zamanlar oluyor.Artı bu parayı yetirecek güçte de olmayabilirsin.
Bu topraklara core maliyeti ödemediğin için de yine karlıdır
Ara
Oyunu adam akıllı oynadığım zamanlardan beri hiçbir İngiltere oyunumda Fransayı kişisel birliğe almadan başlamadım size yukarda 6 madde halinde Fransanın bağımsızlık arzusunu nasıl düşüreceği izi açıkladım, 50 yıl kişisel birlik süresi var, hiç feedlemesen bile Fransayı ilhak etmen 50 yıl sürüyor demem o ki bu 100 yıllık süreçte ld düşürmek için bir kere bile dev basmanıza gerek yok monark puanları ile yapılabilecek çok daha güzel şeyler yokmu sencede
Ara
Devo basmaya ihtiyaç duymaman güzel bişey.Daha iyi şeylerden kastın teknoloji ve idea galiba.Arkadaş ilhaka başlamış 50 ld sorununu dile getirmiş.Ben bundan dolayı basit ve kesin çözüm olarak nedeniyle birlikte söyledim.Yanlış hatırlamıyorsam 1 devo basmanın etkisi 20-30 sene sürüyor.İlhak için yeterli bir süre.Oyundaki en önemli puanın adm olduğunu düşünürsek diğer puanlarla bunu halledebilir veya hangi puan daha az önemliyse.O topraklar senin olacağı için de geleceğe de yatırım yapmış olur.
Kendi oynanışından örnek vermeni doğru bulmuyorum bunu eleştirmek de istemiyorum.Bunun sana haksızlık olduğunu düşünüyorum.Ki en güzel şekliyle hallediyor mussun bu kadarını söyleyeyim.
Tabiki ilk yapacağı şey loyalistleri desteklemek bunu desteklemek buna itirazım yok.Bununla çözemediği veya buna ödediği paranın kendisine büyük külfet getireceği durumların alternatifi söyledim.
Ara
Seni daha iyi anlıyorum şimdi ancak kendi oyunumda %0 ld li Fransayı görünce başka oyunlarda nasıl böyle ld yükselebilir şaşırdım sadece
Ara
Şaşırman çok normal.Persleri vassal olarak çıkarılan sürümlerde oynadın mi bilmiyorum.Mesela burada o toprakları sen alırsan sıkıntı olmuyor ama isyanla katılırsa ilhak etmek zor oluyordu.Herkeste hatta aynı kişi için bile değişebilecek bir durum.Event prestij biliyorsun etki ediyor ld ye.Arkadaşta muhtemelen böyle bir sıkıntı yaşamıştır.
Ara
Fransa üzerinde core şehrin var. O şehre bas devleri annex masrafını arttırmaz. Bedavaya ld düşürürsün.
Ara
(28-06-2018, 17:22)Aeschyli : Fransa üzerinde core şehrin var. O şehre bas devleri annex masrafını arttırmaz. Bedavaya ld düşürürsün.

Tüm şehirlerinde core'un olan bi ülkeyi annexlerken hiç puan istemiyo mu?
Sic Parvis Magna
Ara
İstemez. Direkt annex edebilirsin.
Ara
(28-06-2018, 17:22)Aeschyli : Fransa üzerinde core şehrin var. O şehre bas devleri annex masrafını arttırmaz. Bedavaya ld düşürürsün.
Yanlış hatırlamıyorsam o şehrin adı "Armagnac" bazen core sahibi olduğum için event geliyordu şehir bana geçiyordu, elbette bunu niye düşünemedim o şehre dev basmak ilhak masrafını artırmaz bu fikri sevdim.

(28-06-2018, 16:20)etzel : Şaşırman çok normal.Persleri vassal olarak çıkarılan sürümlerde oynadın mi bilmiyorum.Mesela burada o toprakları sen alırsan sıkıntı olmuyor ama isyanla katılırsa ilhak etmek zor oluyordu.Herkeste hatta aynı kişi için bile değişebilecek bir durum.Event prestij biliyorsun etki ediyor ld ye.Arkadaşta muhtemelen böyle bir sıkıntı yaşamıştır.

Ben senin kadar tecrübeli değilim sanırsam, oyuna başladığımda sürüm 1.20 idi  :smiling:
Ara
Influence açmalyıdın ilk eng ile o zaman advisorla birleşince dip repten LD düşürebiliyorsun epey
Ara
Cevaplarınız için teşekkürler.Her bir yorumunuzu dikkate alarak Fransa'yı Annexlemeyi başardım,önüme geleni tokatlayıp geçiyorum.
Ara
Konuyu tekrar hortlatıyorum müsadenizle bende İngiltere oynuyorum fransa yı pu aldım LD si yüzde 35 civarındaydı annexlemeye yakın burgundy savaşında stackwipe yedim ve bianda yüzde 60 a çıktı LD si savaş sonunda ordu basamadan osmanlı bağımsızlığını desteklemeye başladı ve neyaparsammyapayım yüzde yüzden düşmüyo LD ve allylarım aşırı güçlü olduğu için bana saldıramıyorda napıcam bilmiyorum(LD nin üstüne geldiğimde askeri artış osmanlının desteğiyle %180 başka arttıran bişey yok) nasıl düşürürüm bu LD yi yardım edin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.