Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Ne desem haklısın kusura bakma bu seferlik.

D)Tümeninin bir üst seviyeye taşınmasını iste (Genel Amaç maksimum asker yada tank sayısını arttırmak tümenin)
Ara
A) şıkkı
Ara
C)Stratejik Bombardıman Uçakları talep ediyorum.
Ara
TR Ace bana şık yok ?
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(24-03-2017, 20:54)menars : TR Ace bana şık yok ?

Ops arada kaynamış olabilirsin :D .Ekliyorum burdaysan

Menars paşa ile aynı şıkların birlik sayınıda arttırdım.
Ara
A)Bu insanların eğitilmesi gerek
v1.png
Ara
A şıkkı bütün plana başlıyorum Generaller yardımınızı bekliyorum
Ara
A şıkkı
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Yeni tur gelir mi bugun @TR Ace
Ara
(24-03-2017, 21:48)PashaZade : Yeni tur gelir mi bugun @TR Ace

Gelebilir.
Ara
220px-Sir_Winston_S_Churchill.jpg
Wiston Churchill'e İç İşleri Bakanlığından bir rapor gelmişti askeri gelir-giderler hakkında. Dover'ın kaybından sonra yaşanan bir liman kaybı oradan akan ticareti durdurmuş bu da askeri ihtiyaçlarda savaşta olsa dahi bir azalmaya gidilmiştir. Örnek vermek gerekirse Dün general Hulk'un ordusuna 2 tümen yerine 1 tümen gönderilmesi verilebilir. Churchill kafasını rapordan kaldırıp bu raporu getiren yaverine dönüp şunları söyledi:

"Ne olursa olsun bu savaş kazanılmalı. Durumu Generale bildirin ama en detayıyla, kesin anlayışla karşılayacaktır ve kendisinden iyi bir mentalite örneği göstermesini talep ediyorum. O ve generalleri bu savaşı kazanırlarsa onlara sir ünvanı ve yöneticilik verileceğini bildirin..."

Bu mesaj Generale iletildiğinde yüzünde karamsarlık ama bir kesinlik vardı. Yüksek bir nokta oluşturup askerlerine şunları söyledi:

"Yiğitlerim, aslanlarım... William'ın şanlı evlatları. Yüce tanrı bize bu toprakları kanla verdi bizde gerekirse kan vererek geri vereceğiz ama geri çekilmeyeceğiz. Ben size güveniyorum. Almanlar geldikleri gemilere binemeden bu diyarlardaki topraklara katılacaklar ve ileride evlatlarınız köpekleri ileride bunların üzerine işiyecektir. Sizden sabırlı ve iradeli olmanızı istiyorum yiğitlerim... 

"
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PashaZade
Tümenin belirli konumlarda eksikleri olduğunu destek olabilecek yeni bölükler ile Zaferi getirebileceğinden bahsedersin...

A)Tümene yeni model topçular iste
B)Tümene Anti Tank İste
C)Piyade sayısının arttırılmasını iste
D)Piyadeleri hızlı hareket ettirebilmek için motorize araçlar iste
Feldmarschal
İlk adım Flak 88'leri bölgeye getirmek olur.Getirilenlerin çoğu Fransa civarındaki fabrikaları korumak için sökülmüş ve yeniden takılmaya hazırdır.

A)Askerlerin durmaksızın çalışmalarını iste
B)Askerlere günde 10 saat tahkimatlarla ilgilenmelerini iste
C)Askerlerin günde 6 saat tahkimatlarla ilgilenmelerini iste 
Not:Neyi seçersen seç işin flak kısmı bu tur bitecek ama ileriki kısımlarda değişecek yapım süresi şıkka göre...
ZenderX
İlk yardım çadırına birkaç doktor alırsınız ve hazırdır şimdiyse... 

A)Feldmarschal'a yardım et
B)Tümenini yenile
C)Bölgedeki eski ingiliz silah kalıntılarını araştır.

Sübaşı
Sübaşı senin için bir teklifimiz var diyerek başlarlar."Aslında birkaç ay sonra tanıtacağımız (tarih şuan 1941 kasım gibi) Heinkel He 177 tipinde bir stratejik bombardıman uçağı var pek çok prototipini ürettik ama savaş alanında test edilmedi.Yada 1940'dan beri kullandığımız Dornier Do217'leri verebiliriz"

A)Heinkel He 177 Olsun
B)Dornier Do 217 Olsun

Hulk A dedi Napolyonda A dedi varsayıyorum tekrardan...@Hulkspider kalan milislerde bu tür katıldı size planlarda kullanırsınız onlarıda onlar için şık seçmek yada yardımda kullanmak yok...(15 bin sayı verdim orduya döndüler zaten ) 

Probang 
İyi o zaman her ne kadar sizden daha iyi kullanabilecek kişiler olsada savaşta en çok zorda kaldığınız saatte(bir turda) yardıma çağırın 500'e yakın uçak orada olacak.Ama unutmayın tek bir sefer...Şimdi sırada ise 

A)Birlikleri yenile
B)Bölgede savunma hazırlıkları yap
C)Hep beraber düşmanı hazırlıksız vurmaya gidelim.

Pvris
Tümenindeki kişileri alıp tecrübeli kişilerin subaylar oalrak başlarına geçmesini ve bir atış talimi yapılmasını istersin.İlk atışlardaki kaos o kadar büyüktür ki hedef dışındaki herşey vurulmuştur.En başından başlayarak silah kullanma konusunda bilgiler verirsin.

A)Silah kullanımı için eğitime devam et
B)Sırada El bombaları var 
C)Savaş Alanındaki Haberleşmeyi öğrenmeleri görek
D)Emir Komuta Zincirini öğrenmeleri gerek.

PashaZade ve Menars
Ek Olarak Alman Ordusuna 1 Tümen daha katılacak gelecek tur içinde...
A)Tümenindeki zayiatları yenile (Bunu seçtiğiniz her tur artacak) 
B)Askerlere bölgede temel işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir karargah kurdurtmaya başla (Tek seferde olmayacak çok kişi veya uzun zaman isteyecek ama Tankları tamir etmeniz vs. mümkün olacak) 
C)Şehri korumak için ağır tahkimatlara başla (Olurda ovada kaybederseniz diye buda yaptığınız seviyeye göre değişecek) 
D)Tümeninin bir üst seviyeye taşınmasını iste (Genel Amaç maksimum asker yada tank sayısını arttırmak tümenin)
HulkSpider03,Napolyon

A)Zayiatların yerine yeni birimler iste

B)Burdaki savaşın önemini londraya belirt ve durum raporu ver

C)Arazide savunma hazırlıklarına başla

D)Arazide mayın döşemeye başla 

E)Londradan Anti Tank iste...

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     4700 Piyade 90 Panzer 4 120 Panzer 3 
Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 150 Close Air Support
Zenderx 1.naval infantry Division                   6000 Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     4300 Piyade 65 Wespe 35 Grille 
Menars 1.Light Division                             5900  Motorize Piyade 50 Panzer 2 
3.SS Panzer Division "Totempkof"                    7000 Piyade 350 Panzer 4 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            6600 Piyade
Probang 1.Armored Division                   5600  Piyade 210 Crusader MK VI
Napolyon94 1.antiair division                5100  Piyade 380 Vickers model 1931
Pvris 6.Militia Division                     15000 Milis 
Ayrıca 7.Militia Division                    15000 Milis
8.Militia Division                           15000 Milis 
9.Militia Division                           15000 Milis 
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
33mn4b5.jpg
Ara
Pro dedki ki: "Kahraman İngiliz ırkının kahraman evlatları. Bilesiniz ki bu mektubu size hasta yatağımdan yazmaktayım. And olsun ki faşistleri yurdumuzdan süreceğiz. And olsun ki işbirlikçileri temizleyip zafere ulaşacağız. Sahillerde, Sokaklarda her alanda savaşacağız. Tanrı İngiltere'yi korusun."
Ara
Pro ve benim için A şıkkını seçiyorum.
Ara
A)Silah kullanımı için eğitime devam et
v1.png
Ara
Tamam da 60k kişi nedir yav :D Hitlere bir telgraf çekimi zorunlu kılındı xd.

@TR Ace Tamam sayıca azlardı, kötülerdi felan ama neden 5 katımız oluyorlar ki sivil misil olsa da adam adamdır , bir de 500 uçaklık bir Raf gelecek yine 2 3 katımız.

Yok etmek için güzel fırsat beceremezlerse Londrayı savaşmadan versinler.
Ara
(24-03-2017, 23:59)PashaZade : Tamam da 60k kişi nedir yav :D Hitlere bir telgraf çekimi zorunlu kılındı xd.

@TR Ace Tamam sayıca azlardı, kötülerdi felan ama neden 5 katımız oluyorlar ki sivil misil olsa da adam adamdır , bir de 500 uçaklık bir Raf gelecek yine 2 3 katımız.

Yok etmek için güzel fırsat beceremezlerse Londrayı savaşmadan versinler.

Bilmiyorum feldmarschalde şehiri Flak 88'lerle donatıyor yani Kalite vs Sayı olucak sonuçta kaçış yok.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Tümene yeni model toplar iste

D)Bir üst seviyeye geliştir.
Ara
2 seçenek neden seçiyor?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 16 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.