Playstation 5 Tanıtım Sunumu
unknown.png

Sony'nin yeni nesil konsolunu tanıtmak için çıkışına az bir süre kalmışken yapacağı ve yaklaşık 40 dakika sürecek olan bu sunum hakkındaki içerikleri ve yorumlarınızı bu konu altından paylaşabilirsiniz.
Ara
23:00'da başlayacak olan sunumu Playstation'ın resmi Youtube ve Twitch kanalları üzerinden izleyebilirsiniz.

Ara
Hiçbir dayanağı olmayan tahminlerime göre:

Disksiz PS5 - 349$
Diskli PS5 - 449$
Ara
(16-09-2020, 22:20)Voidian : Hiçbir dayanağı olmayan tahminlerime göre:

Disksiz PS5  - 349$
Diskli PS5 - 449$

İki versiyon arasında o kadar uçurumun olacağını zannetmiyorum. Xbox'taki gibi büyük bir performans farkı yok PS5'in sürümlerinde. Benim tahminim 470$ ve 420$ civarı olacak fiyatlar.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
50 dolardan fazla fark olmaz bence de. Disk o kadar pahalı bir şey değil.
Sic Parvis Magna
Ara
Disksiz sürümdeki fiyat tahminim sebebi Sony'nin 299$'lık Series S'in önünü tamamen boş bırakmak istemeyeceğini düşünmem. Yoksa ben de iki model arasındaki açıklanan tek farkın Sony için 20-30$ bir fark yapan sürücüden ibaret olduğunu biliyorum.
Ara
500-450$ olur diye tahmin ediyordum ancak Series S duyurusundan sonra 500-400$ veya 450-400$ olacağını düşünüyorum ben.
hby6qc.gif
Ara
Disksiz $349 olursa orayı yıkarlar.
Ara
(16-09-2020, 22:49)Alcarin : Disksiz $349 olursa orayı yıkarlar.
Bizi ilgilendiren bir durum yok :smile:
Ara
unknown.png
Ara
Türkiye'ye euro üzerinden geliyor sanırım.
Ara
Evet, disksiz 6000₺ gibi gözüküyor.
Ara
Ek olarak Amerika, Japonya ve bazı Avrupa ülkelerinde 12 Kasım, Dünya'nın kalanında 19 Kasım'da çıkış yapacak.
Ara
Diskli çok pahalı olmuş.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Katılıyorum Series X'ten güçsüz konsolun Series X fiyatında çıkması bence mantıklı değil ama disksiz versiyonun fiyatı da hiç fena değil bence.
Ara
Exclusive oyunlarına güvenerek aynı fiyattan çıkartmışlar bence. Açıkçası ben (alabilseydim) PS5'i tercih ederdim her türlü. Bluray'siz versiyonun fiyatı da gerçekten ucuzmuş. Ben 50-60 euro fark beklerken 100 euro fark olması şaşırttı. Bir de sunumda sanki çok bir şey yoktu fakat bu sene izlediğimiz en dolu sunum olabilir yine de.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Disksiz 6500'ün altında olmayacağı söyleniyor. 6000 olursa gerçekten uygun olur. Ayrıca sunum da bu yıl izlediğimiz en iyi sunumdu. Özellikle son iki sunumdan sonra çok iyi geldi. PS+ Collection da Xbox Gamepass'e karşı aşırı güçlü bir alternatif olmuş. Zira içerdiği oyunlar geçtiğimiz jenerasyonun en ağır topları.

Diskli versiyonu almanın -en azından bizim ülkemizde- gerçekten büyük bir kazık olduğunu düşünüyorum. Param yok, 2. el cd alıcam diyen birisi 1,5-2k fark vererek diskli alabilecek lükse sahip değildir sanıyorum. Dijitaldeki indirimler ve PS+ Collection ile disksiz sürümün 2. elciler için bile gerçekten daha cazip olacağını düşünüyorum.

Edit: Ha bu arada GOW-2021 duyrulması da sonraki sunumlar için müthiş bir gaz oluşturup ve satışlarda ciddi artış yaratacaktır. Gerçekten sağlam hamle.
Sic Parvis Magna
Ara
Türkiye bir kenara zaten diğer ülkelerde internet hızlarının çok iyi olduğunu düşünürsek diskli versiyon kutulu oyun sevdalıları ve koleksiyoncular haricinde pek rağbet görmez gibi düşünüyorum. Ben almazdım açıkçası.
Ara
Amazon Almanya'da an itibariyle €499'dan önsiparişe açıldı.

İlginç bir şekilde beni Mail ile bilgilendirdiler. Daha önce böyle bir Mail almamıştım.

Edit: TR'ye gönderim kapalı görünüyor, muhtemelen daha sonra açılacaktır.
Ara
6000₺ - 7500₺ olur herhalde. Canım ülkem.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.