Playstation 5 Tanıtım Sunumu
Dostlar disksiz versiyonu almanin ne gibi bir kotu yani olur acaba? Gunumuzde hersey dijital ortamda olmusken diskli versiyon alinmasina gerrk var mi?
Ara
Oyunlar 70$-80€ olmuş. Eğer yerel fiyatlandırma olmazsa satışlar ciddi şekilde etkilenir. 720-800 liraya oyun alınmaz.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
(17-09-2020, 10:23)Sezar : Dostlar disksiz versiyonu almanin ne gibi bir kotu yani olur acaba? Gunumuzde hersey dijital ortamda olmusken diskli versiyon alinmasina gerrk var mi?

Diskli versiyon koleksiyonerler için diye düşünüyorum.Sizin de dediğiniz gibi her şey dijitale dönmüşken bu kadar fark vermeye gerek yok.
Ara
Disksizin kutusu bariz daha iyi :d

EiEoaLeXgAM28EV.jpg
EiEoaLpXkAE0wF-.jpg
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-09-2020, 10:07)Wayfear : 6000₺ - 7500₺ olur herhalde. Canım ülkem.

İyimser olmuş. Diskli 8k'nın altına düşmez de disksiz 6k belki bi ihtimal olabilir gibi. 6,5k-8k olur bence.

(17-09-2020, 10:23)Sezar : Dostlar disksiz versiyonu almanin ne gibi bir kotu yani olur acaba? Gunumuzde hersey dijital ortamda olmusken diskli versiyon alinmasina gerrk var mi?

Diskli 2. el ve takasçılar için gerekiyor ne yazık ki. Ama ben hep sıfır alıyorum, koleksiyon derdim yok, indirim kovalarım diyosan disksiz daha iyi. Yurtdışında disk olarak satılan oyunlarda çok daha iyi indirimler olabiliyor sanırım. Ama ülkemizde 2. el ve takasa girmeyeceksen disksiz tabi ki.
Sic Parvis Magna
Ara
(17-09-2020, 10:51)Emirhan : Oyunlar 70$-80€ olmuş. Eğer yerel fiyatlandırma olmazsa satışlar ciddi şekilde etkilenir. 720-800 liraya oyun alınmaz.

Bunu bir kenara bıraksak da kur artmadan önce bile bence buradan kimse 60$ üzerinden çıktığı gibi oyun almıyordu. Bizim için pek te değişen bir şey yok gibi.

2. el ve takasçılık ülkemizde bile eskisi kadar yok. Artık herkes kardeşlik üzerinden yapıyor 2. el 5. el 10. el işlerini. Ben dijital mağazada indirim bekleyip hiç böyle işlere bulaşmama taraftarıyım ama.
Ara
Ben de dijitalin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Kutulu oyunları ikinci el almak dijital almaktan daha uygun olabiliyor ama uzun vadede baktığımızda dijital oyunlara ulaşım daha kolay. Ayrıca oyunların indirime girmesi nadir bir olay da sayılmaz. Zaten ikinci el piyasasının oluşması için en başından bazılarının kutulu oyun alması gerekiyor. Bu fiyatlarla "Dijital mi kutulu mu?" diye kara kara düşünen sadece biz değiliz ne de olsa. Diyelim ki ikinci el piyasası oluştu, dolaşımda olan oyunlar maksimum exclusiveler veya büyük oyunlar olacaktır. Bunun dışındaki oyunları yine dijital almak zorunda kalırız.

Bu arada, bu nesilde bırakın koleksiyon yapmayı, bir oyunun kutulu ve sıfır olarak elimize geçmesi bile pek rastlanacak bir durum olmayacak.
IbnE9P2.gif
Ara
EiHBhsUWkAA3lZR.png

Jim Ryan, Gamepass benzeri bir sistemin Playstation için neden mümkün olmadığına dair bir açıklama yapmış.

TL;DR "100 milyon dolardan fazla harcıyoruz biz bu oyunlara. Abonelik sistemiyle bu oyunları verirsek bu bizim için karlı olmaz." demiş.

Ayrıca röportajında belirttiği öne çıkan diğer hususlar da şunlar:

- more PS5s will be available than PS4s in 2013
- "99%" of PS4 games can be played on PS5
- Still interested in porting games to PC
- “The PS4 community will continue to be incredibly important to us for three or four years”
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-09-2020, 13:26)altnkurt : - "99%" of PS4 games can be played on PS5

Eski PS4'ün satılarak PS5 alınması durumunda PS4 kütüphanesinden bir şey kaybedilmeyecek olması güzel.
IbnE9P2.gif
Ara
Bence işin can sıkan tarafı, dün Alkan Adakaner'in de üzerinde epey durduğu gibi PS'e özel olması beklenen oyunların PC'ye gelecek olması. Ben tamamen konsola geçeceğimden ve konsol > PC düşüncesinde olduğumdan bana zarar vermiyor ama konsol sahibi arkadaşlarımın neredeyse hepsinin gayet üst seviye oyun bilgisayarları da var. Bu insanlar bu saatten sonra sırf konfor için mi konsolda oyun oynayacaklar yani? Bir de işte konsola 1 sene falan erken çıktı diye... Bu ilerde konsol dünyasını kötü etkileyebilecek bir hareket bence. 

Dün akşam yayınlanan Demon's Souls fragmanında PC'ye de geleceğinin görülmesi üzerine fragmanı kaldırdılar. Bu işi fazlasıyla ciddi şekilde yönetmeli Sony. Zaten bu sene çok tepki gördüler, dikkat etsinler de o ip ellerinden kaçmasın...
Ara
Konsolun kendisi zaten bir konfor objesi. Dün niye alınıyorsa yarın da o yüzden alınacak. Hem PC hem konsolu karşılayacak durumu olup keyfi istediği için ikisini de alan insanlar için onlar yerine üzülmenin pek bir manası yok. PS5 exclusive oyunlarının 1 sene sonra PC'ye çıkması oldukça temelsiz bir tahmin. Yıllar sonra Horizon ayarında kimsenin konsol almak için sebebi olmamış oyunların PC'ye gelmesinden kimsenin rahatsız olduğunu sanmıyorum.

Demon's Souls olayından konusunda bahsetmiştim, Sony tarafından açıklama geldi. Sunumu hazırlayan yanlışlıkla diğer oyunlara konulan alttaki ufak bir kopyala yapıştır texti tüm görsellere atmış diye IPler ayaklanıp kaçmaz.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.