Project Caesar(EUV?) Cava Adası Haritası
Tinto Talks #8 geliştirici günlüğünde paylaşılan Cava adası haritası:

3000.jpg?1713342495
Ara
Cava'da düşündüğümden çok daha az konum var. Nüfusa uyumlu bir şekilde yapacaklarını söylemişlerdi fakat çok daha Avrupa merkezli bir oyun geliyor gibi.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hangi map mode anlamadım. Area için alanlar fazla büyük region için fazla küçük. Renk ayrımı sanırım ülke içi dışı ayrımı için.
Ara
(17-04-2024, 17:37)PCOyun : Cava'da düşündüğümden çok daha az konum var. Nüfusa uyumlu bir şekilde yapacaklarını söylemişlerdi fakat çok daha Avrupa merkezli bir oyun geliyor gibi.

Bana öyle gelmedi, harita çok oranlı olduğu için ada olduğundan büyük hissettirmiş. Küçücük adada daha fazla yer olsa tıklanmazdı bile. Ha eu4'ten daha zoom-inli oynanan bir oyunsa bilemeyeceğim.

Edit: Bir de burda gösterdiği location mı province mı ona da emin değilim.
Ara
EU4'te adada 20 "toprak" bulunuyor. Bu oyundaki "toprak" muadili olan birim açısından bakıldığında 1/3 bir oran var gibi, tabii işin içine konumlar girdiğinde daha yüksek sayılar çıkıyor ama işlevsel olarak bence çok daha az toprak var. Avrupa'da çok abartı konumlar ve bunun sonucunda bayağı ilginç bir KRI görebiliriz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haftaya veya sonraki hafta HRE'yi göstereceklerdi yanlış hatırlamıyorsam. Anadolu bile öyleyken HRE bizi nasıl kör edecek ben de merak ediyorum.
Ara
Ağaç çizimleri talihsiz.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.