Qirat ve mandate
Merhaba;

Yillardir forum kullanmayan biri olarak qirat ile alakali hic bir konu bulamadim belki benim beceriksizligimdir. Bir kac sorum var;

1: Mandateyi alip Yuan kurmali miyim?

2: Mandateyi elinde tutan devleti yok edip öyle mi Yuan kurmaliyim? (anladigim kadariyla mandate yok edilince emperor rank olunca da Yuan kurabiliyoruz.

3: Mandateyi alip horde mekaniginden vazgecmek istemiyorum. Bu zamana kadar hic horde oynamamis birisi olarak zevkten dört köse oluyorum sehirleri raze yaptikca. Mandateyi alinca meritokrasiye  gececek ülke, zevk alamayacagim ve standart Ming oyununa dönecek gibi... 

4: Teknolojide cok geri kalmis sayilmam kolonyalizmi de patlattim bi altin ureten sehirde. Sizce yila göre gelisim nasil?

5: Cin'i bitirmek üzereyim buradan sonra amac orta asya üzerinden Polanya ve Iran'a inmek tavsiyeler var mi?

6: Kendi ekledigim resmi kendim göremiyorum problemin ne oldugunu anlamadim linki asagiya birakiyorum moderatör arkadaslar düzenleye bilirse cok sevinirim.

o3OuWG.jpg
Ara
Hızlı gelişmişsin. Yuan'ın ideaları iyi onun dışında bir avantajı var mı bilmiyorum. Mandate için ise zaten büyük kısmını almışsın Çin'in, yok edip imparator rankine geçip Yuan kurman daha mantıklı gibi gözüküyor.

Bir de İran, Hindistan civarlarına ilerlersen iyi bir ekonomin de olur.
Ara
Hızlı toparlamışsın fakat sanırım her yeri raze ile aldın. Şundan sonra devam edilecek en iyi yol hordelığı hiç bırakmadan Great Mongol Empire rotasını takip etmek olur. İdealde başkentini Novgorod veya İstanbul'a taşıyıp, Çin kıyılarını trade company'e ekleyip oradan gelen trade geliriyle oyunu sürdürmen lazım.
Ara
daha önce hic horde oynamistim ilk raze yapmaya basladigimda puanlarin deli gibi aktigini görünce sapitip her yeri yakip yiktim. mandate'de beni ceken tek sey core cost azalta biliyoruz yuan da core cost azaltma ideasi ile birlesince baya kullanilir oluyor aslinda ama raze o kadar eglenceli ki birakmayip mandateye sahip devleti annexleyip yoluma devam edecegim. amacik atlantikte fransiz sarabi icerken cengiz han mezarindan kaldirip andimin catindan öpmesini saglamak :D

udage ve qi vassal bu arada.

resim eklemye bastigimda linki koydugumda neden eklenmedigini ögrene bilirsem basligi ssler ile güncel tutacagim. düzeltmeyi yapan arkadasa ayrica tesekkür ederim.
Ara
Eline sağlık güzel oyun olmuş. Mandate alıp almamak senin tercihin. Rota olarak da Çin'den sonra Hindistan'ı hedef almanı öneririm. Trade Company kurmak da güzel bir seçenek tabi ki.

Resimleri eklerken resmin bulunduğu sayfanın değil resmin direkt kendisinin linkini yapıştırmalısın. Resme sağ tıklayıp yeni sekmede aç dedikten sonra açılan sayfanın linkini yani. Resimden başka bir şeyin bulunmaması gerekiyor sayfada.
Sic Parvis Magna
Ara
(24-09-2019, 01:06)altnkurt : Eline sağlık güzel oyun olmuş. Mandate alıp almamak senin tercihin. Rota olarak da Çin'den sonra Hindistan'ı hedef almanı öneririm. Trade Company kurmak da güzel bir seçenek tabi ki.

Resimleri eklerken resmin bulunduğu sayfanın değil resmin direkt kendisinin linkini yapıştırmalısın. Resme sağ tıklayıp yeni sekmede aç dedikten sonra açılan sayfanın linkini yani. Resimden başka bir şeyin bulunmaması gerekiyor sayfada.

tesekkürler hocam. trade company olayi mumkun degil. avrupa'ya baskenti tasimak icin toplam devin yarisindan fazlasinin avrupada olmasi gerekecek. suan bile 1000 devden fazlayim. avrupaya gidene kadar 2000 dev olsam yine yetmiyor avrupadan aldigim topraklar da sayiliyor mesela avrupadan toprak aldim toplam 4k dev oldu bunun 2001'i avrupada olmali. yani kasmaya hacet bile yok. zaten avrupayi annexleyecek duruma gelsem wc atar gecerim.
[+] 1 üye Van Nelle nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
powerpoints yaz avrupada dev bas
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-09-2019, 07:34)kralılgaz : powerpoints yaz avrupada dev bas
Üstad,
Adam ironman oynuyor.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(24-09-2019, 15:32)Filsuk :
(24-09-2019, 07:34)kralılgaz : powerpoints yaz avrupada dev bas
Üstad,
Adam ironman oynuyor.

ben de diyorum ki neden böyle bisi teklfi ediyor. hile yaptigimi düsündüyse demek en bastan :D
Ara
güncelleme: to many corruption yüzünden save'i biracak noktaya geldim. nasil bas edecegim onunla bilmiyorum para yetmiyor en az 3-4 k borcluyum ve bu sebepten askerim bile yok. 40 k asker ile de ne isyan bastiriliyor ne buyuk bi devlete girebiliyorum. cözüm önerebilecek olan var mi?
Ara
@Van Nelle
Siz kralılgaz'ı tanımıyorsunuz galiba? O forumun efsanelerindendir.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(25-09-2019, 22:29)Filsuk : @Van Nelle
Siz kralılgaz'ı tanımıyorsunuz galiba? O forumun efsanelerindendir.

vallahi tanimiyorum. : ) ben güncelleme notlarini inceliyorum sadece.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.