Rûm başarımı için tavsiyeleriniz
Oyunda yaklaşık 500 saatim var ve Hollanda ile 3k dev yaptım Ironman oyunumda sizce yapabilir miyim? Ayrıca tavsiyeleriniz gerekebilir şimdiden teşekkürler.
Je Maintiendrai
Ara
Başarım Karaman için hayli zor. Şahsen ben Normalde Osmanlıyı Memlük  ile yenmeye çalıştım daha sonra polonya ile birlikte ama nafile. Adam Litvanyanın Polonya'nın ordusunu avrupada ezdi geçti her yerini işgal etti üstüne toprak aldı. Karamanın donanması ve memlük donanması da çöp olduğundan bizde anadoluyu işgal edip Edirneye veya İstanbul'a çıkamadık. Eh nihayetinde ordularımıza stackwipe attı. Sonra başarımı boşverip Very easyde bir  Akkoyunlu oyunu açtım. Akkoyunlu ekonomisi zayıf bir devlet olabilir ama Karamandan çok daha iyi idealara sahip. Very Easy'de Osmanlı Arnavutlukla uğraşırken Memlük'e toprak vaadi verip savaşı açtım tekeyi verdim baya toprak aldım. Bunlardand önce hızlıca dulkadir,ramazan,candar,karaman gibi beyliklerin ally bulmadan hemen annexledim. Karaman'ı ve Candarı vassallayıp corelarını geri verdim ve annexledim. Osmanı bir kere yenmeyi başarırsan gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ve Ancak very easyde Lika'dan İskenderiye'ye İskenderiye'den Tehran'a, Tehran'dan da Baküye kadar uzanan bir Selçuklu kurabildim. Zira kafkasya,kırım bölgesinde aşırı güçlü bir Rusya var.
Ara
Memlükle müttefik olacaksın. candar genellikle ramazanla ally oluyor. ramazan annex, candar vassal yapabiliyorsun oyun başı. Osmanlının Arnavutluk seferine çıkmasını bekleyeceksin. Venedik osmanlıyı denizde dağıtırken, memlükle savaş açacaksın. donanma 1 carrack geri kalan galley. savaş açarken gemi müttefiklerin gemilerini kendi sana bağlı hareket ettirme sekmesine basıp boğazı kitle karşıya geçemezse Anadolu senindir. başta savaş açmassan Osmanlıyı alma şansın yok :) burdaki kritik bogazi kitleme rölü şu biran önce biga ve kocaeliyi eline geçirmek. Buraları direk savaş açar açmaz kuşatın size geçtiği an donanmada marmada olduğu sürece Osmanlı karşıya geçemez.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.